karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  [fotografowie] Night Dancers
Co myslicie o nowym projekcie Tomka Lazara?

http://tomaszlazar.pl/stories/night-dancers/
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja sie tam nie znam.. ale moge chyba wyrazic swoja opinie: za malo tanca..
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Troche potencjal niewykorzystany mysle, tak w historiach jak i w samych zdjeciach.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
paradziqs napisał/a:
za malo tanca
Idź do klubu, tańca znajdziesz tam co nie miara.

Ale tam, gdzie dotarł Lazar, łatwo nie wejdziesz.

[ Dodano: 2012-12-31, 20:35 ]
radekone napisał/a:
Troche potencjal niewykorzystany mysle, tak w historiach jak i w samych zdjeciach.
Jak byś to inaczej pokazał?

Ja myślę, o głębszym backstagu, a może większym kontraście między klubem, a drugim życiem bohaterek, nie wyrażanym tylko podpisami.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
jorge.martinez napisał/a:
większym kontraście między klubem, a drugim życiem bohaterek

Którym to bohaterki niespecjalnie chętnie dzielą się publicznie. Co nie powinno specjalnie dziwić.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
W sumie, za każdą opowieść przekraczającą zzawinklową reporterkę należy się piwo :-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
jorge.martinez napisał/a:
Idź do klubu, tańca znajdziesz tam co nie miara.

jorge.martinez widze, ze znasz dobrze temat..
jorge.martinez napisał/a:
Ale tam, gdzie dotarł Lazar, łatwo nie wejdziesz.


a pokaz mi gdzie dotarl autor? bo ja tam nie widze nic szczegolnego... moze warto byloby pokazac np miejsce gdzie wszystkie tancerki szykuja sie do wyjscia na "scene"...

[ Dodano: 2012-12-31, 21:00 ]
ps. radekone doskonale podsumowal ten "projekt"
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
paradziqs napisał/a:
doskonale podsumowal ten "projekt"
Nic nie napisał.

paradziqs napisał/a:
moze warto byloby pokazac np miejsce gdzie wszystkie tancerki szykuja sie do wyjscia na "scene"...
Ano.
romeoad napisał/a:
Którym to bohaterki niespecjalnie chętnie dzielą się publicznie. Co nie powinno specjalnie dziwić.
Tyle że sztuka wymaga flaków, albo artysty, albo modela, albo widza :-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
jorge.martinez napisał/a:
sztuka wymaga flaków

Nie każdymi flakami należy epatować. I uwierz mi, że nie piszę tego ot tak sobie, bo mi się wydaje.

Swoją drogą, przypomniały mi się zdjęcia rosjanina z ustawek, które się okazały być nieco wyreżyserowane - pozostając na takim etapie dystansu z osobą portretowaną to właściwie też mogło być ustawione.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
romeoad napisał/a:
pozostając na takim etapie dystansu z osobą portretowaną to właściwie też mogło być ustawione.
W jakim sensie ustawione?

[ Dodano: 2012-12-31, 22:48 ]
karmazyniello, a Ty co myślisz?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Potrafię sobie wyobrazić zebranie kilku osób w celu wykonania takich odległych i sterylnych zdjęć a potem dopisanie do nich historii: Asia, na scenie Diana, lat 23, marzy o hodowli owiec.

Co nie znaczy, że te postacie nie są prawdziwe.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie podejrzewałbym Lazara o takie czary.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ja też nie, szczególnie że na jego blogu jest kilka zdjęć z nocnych klubów w Pradze, gdzie widać kontekst, którego tutaj zabrakło, przez co ta seria wydaje mi się zbyt sterylna.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
konfrontujac projekt Lazara i projekt Gudzowatego (http://www.gudzowaty.com/#/essays/28) to osobiscie stawiam na tego drugiego...
ciekawe czemu niektorzy nie wierza w czary? czyzby tytul WPP zobowiazywal do tego aby nie uzywac czarow?
 

edghaar  Dołączył: 10 Lut 2011
romeoad napisał/a:
Potrafię sobie wyobrazić zebranie kilku osób w celu wykonania takich odległych i sterylnych zdjęć a potem dopisanie do nich historii: Asia, na scenie Diana, lat 23, marzy o hodowli owiec.

Co nie znaczy, że te postacie nie są prawdziwe.


Te podpisy strasznie psują odbiór zdjęć. Są zbyt dosłowne, nie pozostawiają żadnego pola do własnej interpretacji. Imo bez czytania seria przedstawia się znacznie ciekawiej.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Możecie się ze mną nie zgadzać, może widzicie w tym coś, czego ja nie widzę, ale dla mnie wygląda to (te 14 zdjęć z linku) raczej nieszczególnie. Ot zwykłe pstryki, z których nic nie wynika. Żadnych emocji ani po stronie fotografa, ani tym bardziej po stronie "portretowanych". Nie widać nawiązania jakiegokolwiek kontaktu z portretowanymi. Nudne to, miałkie, bez wyrazu. Szkoda prądu. O czymś takim właśnie mówił inż. Mamoń.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
edghaar napisał/a:
Te podpisy strasznie psują odbiór zdjęć.
Zwłaszcza, że prawie każde zdanie z tych podpisów nadawałoby się do szerokiego omówienia w topicu "lekcja - język angielski". ;)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
http://www.elinorcarucci.com/diary.html

Lazara zdjęcia podobają mi się, jest w nich pewne napięcie.

Dla tych co lubią mięso:



Sergey Maximishin
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
jorge.martinez napisał/a:
karmazyniello, a Ty co myślisz?


Że to reklama klubu, nic innego mi nie przychodzi do głowy :-|
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
jorge.martinez napisał/a:

Jak byś to inaczej pokazał?

Ja myślę, o głębszym backstagu, a może większym kontraście między klubem, a drugim życiem bohaterek, nie wyrażanym tylko podpisami.

Nie wiem. Ale po kolejnym zerknięciu jeszcze mniej mi się podoba.
Ja rozumiem, że dziewczyny mogą mieć średnią ochotę na fotografowanie, ale po co wtedy robić coś na siłę jeśli nie można wejść na serio w temat? Zdjęcia wyglądają trochę jakby były robione do krzykliwej ulotki reklamowej, a podpisy rażą banalnością. Zero emocji.

[ Dodano: 2013-01-02, 15:32 ]
W porównaniu do reszty materiału na stronie - przepaść.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach