Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 275
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc275.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 27.01.2013, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc275_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc275_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc275_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc275_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc275.html

Link do spakowanych wszystkich małych plików:
http://www.jarekdabrowski.net/prc/zip/rc275.zip

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


1. Blesso


2. dybon
Tylko kilka suwaczków: ekspozycja, kontrast, jasnosc, temperatura, wypelnienie swiatlem, czarne.


3. izbkp


4. mr.ra66it


5. powalos


6. rafi


7. wersace


8. _basta_
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
1. ciut za jasne cienie, za ostre dla mnie te cienkie gałązki, zwłaszcza na tle jasnego nieba; poza tym całkiem trzyma poziom, jak to Blesso

2. trochę mdło i wyprane z kolorów

3. mój faworyt, dalej to już chyba selektywna obróbka pomoże, chyba, że więcej światła jaszcze wcześniej dodać

4. za jasne cienie, prawie HDR, nie podoba się mi jeszcze ostrość gałęzi i brak czerni

5. jest mroczno, ciemno, mogłoby być ciekawie gdyby nie zgaszone światło. Za zimno i trawa nie jest zielona

6. Ładnie, ale cienie za jasne, to już minimalne w hdr idzie, moje oczy tego nie widzą, choć wiem, że laptopa mam kiepskiego. Jakby to ochronić niebo i dodać czerni, kontrast większy to kolory ładne i mój drugi faworyt

7. wygląda jak z telefonu a nie lustrzanki

8. bardzo ładnie, ale też za jasno

--

dziś krytycznie spojrzałem na RC, co chyba widać :evilsmile: :->
ale oryginalny plik i to co jest w wywołaniu spooooooooro różni się jasnością i nie da rady rozciągać tego histogramu na siłę

zdjęcie ma klimat i jak komuś zależy może je pomęczyć na warstwach bo z taką rozpiętością to się inaczej chyba nie da
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Przy pracy nad tym RAWem naszła mnie myśl pytająca.
Co w RAW Challenge powinno być ukazane ? Czy dobrze wyglądające zdjęcie? Czy może ukazanie właściwości matrycy i overclocking suwaczkowy ? Bo mnie zawsze korci by wyciągnąć więcej niż fabryka dała i przekroczyć granicę dobrego smaku.Więcej kontrastu , barw i światła .... ale to nie zawsze skutkuje.

Każda fota w tym wątku jest lepsza niż oryginał, ale to nie oznacza, iż każda musi się podobać.

"Mnie się wydaje", że jedynka jest niezła. Ale tylko wtedy gdy oglądam ją na swoim monitorze( nieskalibrowany PVA). Ale zobaczyłem ją na TN-ie i tu już ...jest źle. Stanowczo za jasna ( jak wykazał to jitt) i zdeczko mało-kontrastowa. Nie podoba mi się też to "rzepakowe" pole po lewej. To chyba nie ta pora. Na aberacje też wpływu nie miałem.

2. dybon w porównaniu z 1 za ciemny i z przepalonym niebem ( po lewej). Ale za to pole zielone i kolorowych obwódek brak. Faktycznie- trochę mydlane i niewyraźne.

3. izbkp - Niebo nie tak wyblakłe jak na 2 ale też lekko zbyt kontrastowe ( brak błękitu pomiędzy 2 i 3 drzewem) ale za to ostrość gałęzi jest jak i "kompozycja kolorystyczna ogólna" . Prawa strona trochę razi ciemnicą.

4.mr.ra66it. - gdyby tak więcej kontrastu i nasycenia? Może by to polepszyło odbiór jak i zniwelowało szum? Niebo bardzo cukierkowe (takie jak z kompaktu) no i sporo niebieskiej dominanty.

5. powalos - chłodnik ;) . Tzn zimno na Twojej fotce( zieleń) jak i brak ciepłego światła ( czerwieni) i światła w ogóle. W porównaniu z poprzednimi pracami -prawa górna strona zwyczajnie ...biała.

6. rafi - Jasny z białym niebem( na wprost). Odrobina kontrastu załatwia sprawę jasności ale psuje niebo. Więc chyba jednak białe i czarne w dół.

7.wersace - skąd Ty wziąłeś ten seledyn? Gdzie tu jest czerń? I co się stało z drzewami w oddali ?

8. basta - niezłe niebo (np w porównaniu z rafim), ale "czerń" drogi wpadająca w delikatną zieleń. Chyba za niska temperatura barwowa- przydało by się tak parę stopni na plus, by ocieplić listowie.

Patrząc na oryginał i nasze prace, to "za odbiór" wybrał bym izbkp, bo on nie bawił się w odzysk cieni a ukazał więcej niż aparat w jpgu.
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Też walczyłem z tym zdjęciem. To co mam jest najbardziej podobne jest do tego od Blessa (co do kolorystyki, jasności, widoczności szczegółów w ciemnych partiach zdjęcia), ale miniminimalnie zimniejsze i pojechałem po redukcji szumów znacznie. Miałem problem z prawidłowym dobraniem tego co chcę z tego zdjęcia wyciągnąć - gdy się skupiłem na szczegółach w ciemnych partiach i balansie bieli tamże, to mi wyblakło niebo, a jak niebo podkręciłem, to już cienie mi wpadały w niebieski. No i z tym sobie już nie mogłem poradzić, i się poddałem. Wydaje mi się, że ciężko przy tym zdjęciu było wybrać jakiś złoty środek.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
W zamierzeniu chciałem uzyskać lekko hdr-owy wygląd, za bardzo skupiłem się na szczegółach (suwaczkowy overclocking :oops: ) i przedobrzyłem z niebieskim. Gdybym mniej rozjaśnił cienie wyszłoby lepiej. Woda w kałużach nadał byłaby bez zażółceń i czerwonych otoczek, mniej widoczny byłby szum.
:-B dla recenzentów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach