HIFI  Dołączył: 06 Maj 2007
Prośba do posiadaczy K10D + Tamron 28-75/2.8
Na początku witam wszystkich.
Po wielu miesiącach spędzonych na czytaniu forum nadszedł czas podjęcia decyzji, co kupić:
PENTAX K10D czy CANON 30D.
Zwracam się więc z prośbą do forumowiczów posiadających K10D z obiektywem Tamron 28-75/2.8 o wrzucenie lub przesłanie na e-maila fotek zrobionych w JPEG.
Chciałbym porównać ostrość zdjęć wykonanych w/w zestawem ze zdjęciami zrobionymi CANONEM 20D + Tamron 28-75/2.8.

Mam na myśli tego typu fotki (jak wygląda oko, włosy).

Linki do zdjęcia z Canona 20D:
http://img211.imageshack....img6342bet5.jpg
http://img398.imageshack....img6342ayc0.jpg
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
HIFI napisał/a:
Chciałbym porównać ostrość zdjęć wykonanych w/w zestawem ze zdjęciami zrobionymi CANONEM 20D + Tamron 28-75/2.8.
Ale wiesz, że te Tamrony mają spory rozrzut jakościowy i takie porównanie dwóch różnych egzemplarzy na odległość, nie ma większego sensu, mówiąc delikatnie? I jeszcze w jpgach, gdzie tak naprawdę to oceniasz postprocessing puszki.

Własnie zajrzałem, te zdjęcia są przy f=6.3 - jeszcze się popastwię, sorry, ale tak przymknięty, to chyba każdy obiektyw będzie dobry.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
hmm... twoja prośba HIFI jest trochę dziwna. Rozumiem gdybyś chciał porównać niuanse w oddaniu barw, dynamikę obrazu, zachowanie w cieniach itp. Ale ostrość? Z tego samego obiektywu? To chyba faktycznie chcesz ocenić jakie jpgi wypuszcza aparat ergo oceniasz jego oprogramowanie. Podejrzewam, że w tej konkurencji wygra Canon, choć widziałem gdzieś foty z Pentaxa K10D, na podbitych w menu ustawieniach ostrości i było tak ostro, że aż nieznośnie. Jeśli jednak chodzi o jakość RAWów - prawdopodobnie Pentax ma szansę (szczególnie na niższych czułościach) pokonać skądinąd fajnego rywala... Poza tym, można to klepać jak mantrę, nie zapominaj o pozostałych (poza świetną jakością fot) zaletach K10D: stabilizacja obrazu dla każdego obiektywu, uszczelniane body, świetny wizjer, kompatybilność wsteczna ze starymi obiektywami pentaxa i poprzez przejściówki współpraca z całą gamą innych szkieł, potwierdzenie ostrości dla wszystkich szkieł itd. Jak dla mnie na korzyść C30D przemawiałyby tyko: trochę szybszy AF i być może nieco mniejsze szumy na wysokich czułościach. Jedna, biorąc pod uwagę jakościowy skok wyżej z pentaxa K100D, którego używam do tej pory, biorę pod uwagę na razie tylko Pentaxa K10D (i to wcale nie ze względu na to, że mam już sporo szkieł, bo te zawsze można sprzedać).
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
HIFI, bierz Canona. I tak juz malo szkiel na rynku dla nas zostalo. No, chyba, ze kit ci wystarczy.

A na serio to Pentax w tej ceniejest chyba najlepszym wyborem. Ja bym sie na twoim miejscu nawet nie wachal.
 

HIFI  Dołączył: 06 Maj 2007
Nie pytam o szumy, dynamikę obrazu, zachowanie w cieniach itp.
Chodzi mi o to, czy zdjęcia z K10D będą takiej jakości jak to z 20D.
Proszę o chłopską odpowiedź a raczej zdjęcia do porównania.

Jarek Dabrowski, to proszę o zdjęcia przy f=6.3 z dowolnego obiektywu + K10D.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Przepraszam że tu zapytam,ale nowego tematu nie chce zaczynać,jeszcze raz przepraszam,teraz pytanie,czy obiektyw kitowy z kasetki to ten sam co w kadyszce? wskazywał by na to identyczny wygląd i parametry techniczne.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
folab, dokładnie ten sam.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
O kurcze piszą że to chyba najlepszy obiektyw kitowy,dorównuje a w niktórych parametrach przewyższa słynny kit nikona :lol:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
folab, kit od ist* D do k10D jest taki sam i sie nie zmienia.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
O kurcze piszą że to chyba najlepszy obiektyw kitowy,dorównuje a w niktórych parametrach przewyższa słynny kit nikona

folab, bo to dobry obiektyw jest :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
HIFI napisał/a:
Jarek Dabrowski, to proszę o zdjęcia przy f=6.3 z dowolnego obiektywu + K10D
Nie mam zdjęć przy takiej przysłonie, więc nie pomogę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
HIFI napisał/a:
Chodzi mi o to, czy zdjęcia z K10D będą takiej jakości jak to z 20D.
Trzeba by wykonać fotki w tych samych warunkach i tego samego obiektu. Tak na chłopski rozum. Nie wiem, czy ktoś posiada K10D i C20D.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
HIFI napisał/a:
Nie pytam o szumy, dynamikę obrazu, zachowanie w cieniach itp.
Chodzi mi o to, czy zdjęcia z K10D będą takiej jakości jak to z 20D.
Proszę o chłopską odpowiedź a raczej zdjęcia do porównania.

jeśli zrobisz w jpg to mogą się różnić (kwestia obróbki w samym aparacie/ lub ustawień ostrości w menu) choć podejrzewam, że z K10D ze względu na większą rozdzielczość matrycy mają szanse być jeszcze bardziej bogate w detale. Jeżeli zrobisz RAW i sobie go wywołasz stawiam 10 piw, że z K10D będzie lepiej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
HIFI, - wydaje mis sie ze ten tamron jest na tyle maloatrakcyjnym szklem dla uzytkownikow systemu pentaxa ze po prostu niewiele osob go ma......
 

HIFI  Dołączył: 06 Maj 2007
Zaczynam się zastanawiać, dlaczego natrafiłem na takie trudności i nikt nie może mi wysłać, chociaż jednego zdjęcia. Przecież nie chodziło mi o identyczną fotkę zrobioną K10D w tych samych warunkach, tego samego obiektu i z przysłoną F/6,3. Prosiłem tylko o jakieś zdjęcia portretowe możliwie ostre. Jeżeli nikt niema Tampona 28-75/2,8 to może to być dowolny obiektyw.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
HIFI, - moge ci cropa poslac.....ale daj maila....
 

HIFI  Dołączył: 06 Maj 2007
Fafniak , hifi@tlen.pl
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
poszlo daj znac czy doszlo...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
HIFI napisał/a:
to może to być dowolny obiektyw.
Chodzi o Rawa czy jpg ?
 

HIFI  Dołączył: 06 Maj 2007
Fafniak, doszło THX

argawen, jpg

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach