romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Nowa Sigma A 30mm f/1,4 DC
No i wyszła nowa wersja Sigmy A30/1.4 tym razem z HSM. Jeszcze nie widziałem jej ceny. Więcej tutaj.

Coś mi się przywidziało, że to będzie sprzęt z bagnetem K. Ech.. szkoda.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Z linka, który podałeś nie wynika, że będzie pod nasz bagnet 8-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Będzie.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Serio? Bo tak za pierwszym razem wyczytałem, ale w tabeli i tekście widzę tylko
Cytat
Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Canon, Nikon oraz Sigma.


Na optycznych też piszą tak
Cytat
Sigma A 30 mm f/1.4 DC HSM ma być oferowana w wersjach z bagnetami Canon EF, Nikon F (DX) oraz Sigma.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
romeoad, faktycznie, chyba coś zmienili, bo na Optycznych wcześniej była również informacja o wersji dla Pentaksa i Sony.
 
tomak1986  Dołączył: 21 Cze 2012
Możliwe. Ja jak widziałem informacje prasowe o tej nowej Sigmie 30mm to nie zauważyłem atm żeby było coś o tym, że wychodzi również pod Pentaxa. Chyba Sigma sądzi, że Pentax wyda FF , skoro wydali Sigma 35mm pod nasz bagnet.
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
tomak1986 napisał/a:
Możliwe. Ja jak widziałem informacje prasowe o tej nowej Sigmie 30mm to nie zauważyłem atm żeby było coś o tym, że wychodzi również pod Pentaxa.


Z fejsbuka od Sigmma ProCentrum "Na chwilę obecną zostały zapowiedziane mocowania Canon, Nikon i Sigma. Decyzja w produkcji pozostałych mocowań zapadnie zapewne w przeciągu kilku najbliższych miesięcy." :-? Mam nadzieję, że zrobią dla Pentaxa, bo to może być bardzo ciekawe szkło.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Na czym będzie polegała jego "lepszość" względem obecnej wersji. Wszyscy pieją z zachwytu i niedoczekania na ten obiektyw. A ja, widząc jedynie parametry, nie dostrzegam aż takich różnic. Tylko a może aż HSM.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
romeoad napisał/a:
No i wyszła nowa wersja Sigmy A30/1.4 tym razem z HSM.

Ale poprzednia wersja też była HSM :P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
była, a zarazem jej nie było :mrgreen:

wersja HSM nie jest dostępna dla Pentaxa, więc nie ma się co zżymać, że nowa wersja HSMowa też nie będzie ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pazuzu88 napisał/a:
widząc jedynie parametry, nie dostrzegam aż takich różnic.
To inna konstrukcja optyczna - stara miała 7 soczewek w 7 grupach, nowa ma 9 w 8 grupach, stara ostrzyła od 40cm, nowa od 30cm, stara miała 8 listków przysłony, nowa ma 9...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
I o co tyle szumu? Mamy starą wersję. Lepszą bo:
1. Ma śrubokręt, więc HSM się nie popsuje.
2. Nie ma górnego okienka skali odległości, więc nie porysuje się, ani nie pęknie od przypadkowego uderzenia.
3. Jest dwa razy tańsza, bo wersja A, na fali nowej mody, będzie kosztować "ze trzy tysie". :evilsmile:
 
mille  Dołączył: 27 Sty 2010
Też mam wrażenie że ta marketingowa zmiana jaka dokonuje się obecnie w Sigmie ciągnie wszystkie nowe produkty w cenie o 50%. Bardzo lubię obecną 30 ale coś mi się zdaje że nowa będzie poza zasięgiem.
Jeśli będzie pod K :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ciągnie też znacząco jakość i estetykę w górę. Jak dla mnie, to bardzo pozytywna zmiana.
 
mille  Dołączył: 27 Sty 2010
To wszystko prawda, postęp jest zauważalny, są coraz lepsze ale i coraz droższe :/ Jestem bardzo ciekaw tej nowej S A 30.
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
Pentagram napisał/a:
I o co tyle szumu? Mamy starą wersję. Lepszą bo..


..i tylko 2 problemy:
1. Problem techniczny niektóre egz. trzeba wysyłać do kalibracji (tak nowe jak i po zmianie body) Nowa ma mieć USB dock.
2. Szkło 1.4 kupuje sie dla 1.4 i w starej nie jest tam specjalnie ostro i kontrastowo. Jeżeli nowa 30/1.4 będzie miała 1.4 takie jak 35/1.4 to będzie bardzo dobrze.

P.S.
Bardzo proszę o nie udowadnianie mi, że stara ma całkiem akceptowalne 1.4 :mrgreen: Miałem/mam w innych sytemach jasne 35mm i obecna sigma 30/1.4 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej na pełnej dziurze.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
arkan napisał/a:
obecna sigma 30/1.4 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej na pełnej dziurze.
Może i nie jest tym, co tygrysy lubią najbardziej, ale kto Ci powiedział, że nowa tym będzie?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Cytat
ale kto Ci powiedział, że nowa tym będzie?
Nowe wypusty Sigmy? Dawno nie wypuścili słabej stałki...
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
arkan napisał/a:
Szkło 1.4 kupuje sie dla 1.4 i w starej nie jest tam specjalnie ostro i kontrastowo.

Nie wiem gdzie Ty widziałeś te nieostrości, moje dwie szt były w pełni używalne od 1.4, chyba, że jakieś mgliste pojęcie ostrości mam B)

We wcześniejszych zapowiedziach było wspomniane, że nowa będzie z HSMem, pisało wyraźnie, że pod Pentaxa, ale się skubańce poprawili :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
arkan napisał/a:
obecna sigma 30/1.4 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej na pełnej dziurze.
No to ja nie jestem tygrysem.. :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach