BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no wlasnie.. moja sztuka 30/1.4 chyba tez juz jest z tej nowej partii bo osobiscie jestem zadowolony z tego co otrzymuje przy 1.4
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
rey napisał/a:


We wcześniejszych zapowiedziach było wspomniane, że nowa będzie z HSMem, pisało wyraźnie, że pod Pentaxa, ale się skubańce poprawili :mrgreen:


Poczytali w sieci opinie zachwyconych użytkowników obecnej 30stki i doszli do wniosku, że nie da się poprawić takiej żylety :mrgreen: :evilsmile: To przez Was nie będzie nowej 30ki :-P :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
arkan napisał/a:
To przez Was nie będzie nowej 30ki
Huraaa! Będzie stara. :mrgreen:
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Pojawił się właśnie test u optycznych :

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=293
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Czyli warto dopłacić do 35tki;)...

ps.tyko kurna kiedy ona będzie;)?
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
albo doplacic do 35 albo kupic poprzednia wersje 30/1.4...
 

zasiu  Dołączył: 16 Gru 2006
Odkopując wątek, jak wygląda dostępność tego szkła na mocowanie Pentaxa? W znanych mi sklepach internetowych nie widzę tego obiektywu.

Dorzucając swój kamyczek do ogródka, to starą Sigmę kupiłem i szybko oddałem po testach. Mydło to jedno, dokładność (powtarzalność) AF to drugie. Może trafiłem na zły egzemplarz.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
zasiu napisał/a:
Dorzucając swój kamyczek do ogródka, to starą Sigmę kupiłem i szybko oddałem po testach. Mydło to jedno, dokładność (powtarzalność) AF to drugie. Może trafiłem na zły egzemplarz.

Na czym testowałeś? Z K-7 jest OK, ale na K100D muszę bardzo uważać, ale to widać również przy potwierdzaniu ostrości przy jasnych szkłach bez AF - stary korpus ma mniejszą czułość i większą tolerancje AF
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Ktoś coś słyszał na temat tego obiektywu pod nasz bagnet? Ewentualnie gdzie jeszcze dostanę starą wersje??
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pazuzu88, a co odpowiedzieli Ci w Sigmie?

info@sigma-foto.pl
info@kconsult.pl
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Pisać nie pisałem, ale dzwoniłem tydzień temu i mila pani powiedziała że starej wersji już nie ma i nie będzie. A o nowej może mi tylko powiedzieć ze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, ale przypuszcza ze będzie.

W niektórych sklepach znowu mówią że w połowie listopada można się spodziewać dostawy już tych nowych. Ciekawi mnie skąd takie info.
Jeszcze będę dzwonił po kilku sklepach, tylko zastanawiam się do jakiej ceny brać ta starą wersje, np jeśli będą chcieli 1900 to już wolę poczekać na tą nową.
Na naszej giełdzie cisza, na allegro to samo:/
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pazuzu88 napisał/a:
do jakiej ceny brać ta starą wersje, np jeśli będą chcieli 1900 to już wolę poczekać na tą nową.
Coś mi chodzi po głowie 1.600,-
Ale równie dobrze może być to jakiś insekt. ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
Coś mi chodzi po głowie, że 1.600,-

A świstak tylko siedzi bo zgubił sreberka... ;-) Niestety, sam się przymierzam do zakupu a tu kiszka.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Kiszka w sensie - nie ma, czy w sensie - drożej?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
Kiszka w sensie - nie ma, czy w sensie - drożej?

I jedno i drugie. Stara wersja jak jest to w cenach jak pisze pazuzu88 a nowej brak. Dużego ciśnienia na zakup na szczęście nie mam ale sytuacja nie napawa optymizmem.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Dobijający jest fakt ze nowe pod system C i N są dostępne w cenach ~1500:/ Ja też parcia nie mam, ale chciałem wykorzystać tą fotogeniczną porę roku już z jakimś szerszym szkłem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Sigma zapowiedziała wypuszczenie nowej wersji trzydziestki z mocowaniami Sony i Pentaxa.
http://www.optyczne.pl/66...K_i_Sony_A.html
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ktoś kupił już tą Sigmę i może podzielić się wrażeniami?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
A to już wyszła??
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach