Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Kadet80, Sigma A 35/1,4 to nie jest Sigma 30/1,4 ,
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
No właśnie :-)
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
zmeczenie.. przepraszam
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
squonk napisał/a:
A to już wyszła??

Tak, w tej chwili jest dostępna np. na Allegro u jednego sprzedawcy.
 
ChrzanCzlowiek  Dołączył: 26 Sty 2013
Odkopuje temat - ktoś ma już? Może pochwalić się wrażeniami?
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
To ja też odkopię :) Dziś do mnie zawitała.

Cóż mogę rzec:

- jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie (wg mnie co najmniej +3 do profesjonalizmu)
- szybkość AF - w warunkach domowych, listopadowym wieczorem, nie było źle...nie jest to co prawda DA 40, ale generalnie dla mnie wystarczająco...porównywalnie ze starą Sigmą tyle, że znacznie ciszej :)
- celność AF - póki co nie stwierdziłem problemów. Fociłęm głównie na 1.4 i może 1 raz na 50 nie trafił i to w warunkach niezbyt sprzyjających...nie stwierdziłem problemów z FF/BF.
- ostrość na f/1.4 dla mnie zdecydowanie akceptowalna...wg mnie lepiej niż na starej Sigmie (ale mogę być nieobiektywny z wiadomych względów :mrgreen: )

Generalnie kawał solidnego, porządnego szkła...

Pewnie niebawem wrzucę coś do działu Sample.

Gdyby coś ktoś to ja chętnie :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Bozia, pytanie zasadnicze - jak z ostrością w rogach kadru w stosunku do poprzedniczki?
Ps. gdzieś ją człowieku (Bozio) dopadł?
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
Enzo, póki co ciężko mi stwierdzić...(i powiem szczerze, że nie jest to dla mnie ważny parametr ;-) ) porobię jakieś sensowne próby jutro jak będzie więcej światła i porównam ze starymi zdjęciami...

A dorwałem ją na Allegro...z drugiej ręki...dość długo wisiała i kupiłem za 1450 z wysyłką + gwarancja do lipca 2016...

Wg mnie warta tej ceny... :mrgreen:
 
mille  Dołączył: 27 Sty 2010
gratuluję, zastanawiałem się na tym egzemplarzem o kwadrans za długo:)
a czy miałeś problemy BF FF na poprzedniej 30 z K5ii?
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
mille, Ja na kIIs nie mam żadnych problemów ze starą wersją.
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
Cytat
czy miałeś problemy BF FF na poprzedniej 30 z K5ii?


Jesli dobrze pamietam, to nie mialem problemow zarowno z K-r jak i K5 II...a na kazdym mialem inny egzemplarz :)

Pozdrawiam
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Również jestem ciekawy jak jest z celnościa na skrajnych punktach AF. W starej 30 na moim K-30 bywa różnie. To jedyny powód dla którego zmieniałbym te obiektywy, no może jeszcze HSM:)
 

Bozia  Dołączył: 05 Wrz 2011
Wybaczcie, ale ostatnio nie mam czasu żeby przestrzelać to szkło "poważniej"...najwcześniej we wtorek...ale na pewno się odezwę :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach