Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 277
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc277.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 10.02.2013, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc277_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc277_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc277_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc277_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc277.html

Link do spakowanych wszystkich małych plików:
http://www.jarekdabrowski.net/prc/zip/rc277.zip

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


1. adrian


2. Blesso


3. izbkp


4. mr.ra66it


5. pe72
obróbka: Dartable + GIMP


6. rafi


7. wersace


8. wertervgt


9. _basta_
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Zdecydowanie basta :-D Fajne naturalne kolory, trochę jak z analoga.
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
schwefel napisał/a:
Zdecydowanie basta :-D Fajne naturalne kolory, trochę jak z analoga.


To naturalne czy z analoga?

Mi pasuje wersja Blesso
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Człowiek się zaniedbuje, nawet czasu na rzucenie okiem na RAW-omanię nie ma, buty niewyczyszczone, fotki nieobrobione, skarpetki do prania. Ech.... życie ;)


Wrześniowe popołudnie chyba nie jest ciepło-słoneczne?
Bo na fotce Adriana żółci i czerwieni sporo, jak i szumu kolorowego i artefaktów na kurtce motocyklisty.
No i fotka się w całości nie wczytuje, więc i pogląd jak i podgląd mam niepełny.

Blesso jedzie jak brzytwa po tym RAWie, ostro i kontrastowo. I nie za jasno ?

izbkp podobnie jak Adrian - ciepło. Ale za ciepło. Do tego ciemno i kontrastowo. Nasycenie kolorów jednak za duże ( jak dla mnie).

mr.ra66it -coś w sobie ma. Ale kontrastu trochę ma za mało. Fotka dosyć naturalna w porównaniu z Blesso, jest klimat w niej , a raczej ...mglisty smog ;)

Ciemniejszy pe72 traci sporo szczegółów w światłach (klamka auta, logo na kabinie tira) jak i w cieniach ( detale silnika) i szum w porównaniu z mr.ra66it też większy. Kolorystycznie za ciepło.

rafi jeszcze ciemniejszy niż poprzednik, ale światła lepiej odzyskane i kolory bardziej naturalne ale może mniej magnety?

wersace wyostrzony na maxa i kontrastu sporo i zieleniny wokół i szum też widoczny.

wertervgt- kolory mi się podobają, brak szumów też. Ale lekko rozciapciana ta praca choć trzeba przyznać, że postrzępiona nogawka spodni u motocyklisty widoczna jest. No i ze świateł więcej można odzyskać.

A mi się praca Basty nie podoba ! ;) Bo jest sephiowata. Bo jest zaszumiona. Bo jest kolorystycznie nijaka. Bo pojawiają się na niej dziwne artefakty [ biały słup z zieloną "reklamą(?)" ] . No i nie może być tak, żeby tylko Basta i Basta i Basta był najlepszy. Trzeba jasno powiedzieć basta takim zagrywkom!

Zastanawiałem się czy warto tego RAWa wywoływać 2 razy. Bo suwak odzysku świateł był już "maksymalnie użyty". Ale chyba CCD w K-m taka dobra nie jest by miała w "bieli" tyle informacji?
Problemem jest naczepa tira, jest ona za jasna (jak i cały tir). Na niektórych pracach nie widać w ogóle logo na szoferce ani klamki w srebrnym samochodzie.
Insza sprawa- to czy asfalt powinien być czarny ?
Ucieczka w "ciepłe rejony" pokazana na paru pracach wg mnie nie służy tej sprawie. Natura górą pomimo ze czerwona barwa dodaje uroku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach