kazio  Dołączył: 31.10.2011
koralik napisał/a:
Wiecie że ja nigdy nie byłam w Tatrach

A za chwilę zacznie się bodaj najlepsza pora na Tatry (pogoda, kolory, mniej ludzi), może czas nadrobić?

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
No właśnie, może i ja bym sobie przypomniał jak Tatry wyglądają, chociaż bardziej słowackie... ten urlop za 2017 wciąż czeka :evil:

koralik  Dołączyła: 16.01.2009
szpajchel, poderwać toprowca bardzo chętnie ... Ale za jaskinie podziękuję :mrgreen:

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
koralik, wiadomo, w tatrzańskich jaskiniach trudno o ciepłe dłonie :-P
No i może być niebezpiecznie :cry:

szpajchel, śledzę ostatnie doniesienia :-(

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
Mój urlop w Alpach Julijskich tuż tuż. Prośba do tych co byli o jakieś porady, sugestie, ciekawe atrakcje zarówno górskie szlaki jak i zwiedzanie w dolinach. Przebywał będę w rejonie Kranjskiej Gory.

potraff  Dołączył: 22.05.2016
rychu napisał/a:
potraff, myślę, że zbyt upraszczasz.

Ale co upraszczam? Ja napisałem jak tam w tej okolicy jest. Region po wschodniej stronie Soły, a więc nie Śląsk. I z podsłuchanych rozmów, to akurat właśnie Ślązakom się obrywa najwięcej. Ja podkreślę, ja tego nie pochwalam, ale tak jest. Mimo, że ja jestem pełnokrwisty Zagłębiak, to nic osobiście nie mam do Ślązaków (wbrew ogółowi).
rychu napisał/a:
Ze Śląska blisko więc działki kupują ludzie zamożni z terenu Śląska.

No nie tylko, choć racja, że ci kupujący są większością ze Śląska.
rychu napisał/a:
Każdy region ma swoich śmieciarzy. Wszystkich łączy jedno

Gdzie mnie chodzi, że o tych śmieciach co pisałem, to turyści nie mają szans wyrzucić. Tylko rdzenni...ostatnio np po lesie chodziliśmy za grzybami. W sumie rzut kamieniem od domu i pełno opon, plastików itp. To nie śmieci typu butelka po piwie, puszka itp.
kazio napisał/a:
Ja jeszcze nigdy nie zaobserwowałem różnic w traktowaniu turystów z różnych stron kraju.

Bo piszemy o traktowaniu osób, które kupują działki czy domy.

koralik, bardziej uważaj na burze (patrz dzisiejsze ofiary z Tatr...).

Tomek B.  Dołączył: 07.01.2012
potraff napisał/a:
Fajne zdjęcia chłopy.
koralik, w schronisku może wieczorem znajdziesz ;-)

ps. ja żonę znalazłem w górach. No prawie, bo koleżanka poznana w górach mnie poznała z moją :mrgreen:

Ja bez żadnego prawie, na obozie wędrownym po Tatrach. I tak już wędrujemy prawie 40 lat :-(

[ Dodano: 2019-08-22, 18:49 ]
rychu napisał/a:
szpajchel, całe szczęście, że góry paradoksalnie wszystkie antagonizmy wyrównują. Potraktują każdego z jednakową, właściwą sobie gościnnością. Nie ważne skąd jesteś, kim jesteś, jaki jesteś, ile posiadasz.
Tylko ty i żywioł niczym ludzkim niezmącony, czysty, bezosobowy.

Jak napisała Koralik ładnie to powiedziałeś. Choć właśnie dziś (Giewont) trochę smutniej to brzmi.

kazio  Dołączył: 31.10.2011
Tomek B., niedawno słyszałem od Słowaków, że w razie burzy nie trzeba znów tak szybko schodzić z gór bo po polskiej stronie jest odgromnik, no właśnie dziś się sprawdziło :-(

potraff, czytałam własnie ... Masakra :-(

koralik no właśnie czytam i liczba osób poszkodowanych przeraża. Na dziś to 100 osób... :cry:

Do tego niestety należy się liczyć, że może wzrosnąć. IMGW wydało oświadczenie, czemu nie wydano specjalnego oświadczenia, choć było wspominane, że mogą być burze. A to lipiec jest najbardziej burzowym miesiącem w Tatrach...

[ Dodano: 2019-08-22, 20:48 ]
Ta relacja niestety pokazuję pewnie przyczyny tragedii :
https://fakty.interia.pl/malopolskie/news-rmf-poruszajaca-relacja-przewodnika-tatrzanskiego,nId,3162491

rychu  Dołączył: 08.10.2006
potraff napisał/a:
IMGW wydało oświadczenie, czemu nie wydano specjalnego oświadczenia

Od wczoraj było wiadomo z przelotnych informacji meteo o froncie burzowym w Tatrach :roll:
Ja tylko czekam na opinie, że winny był krzyż.

rychu napisał/a:
Ja tylko czekam na opinie, że winny był krzyż.

Najgorsze, że ludzie szli w górę gdy były już grzmoty...

rychu napisał/a:
Od wczoraj było wiadomo z przelotnych informacji meteo o froncie burzowym

Niestety, ale nasze społeczeństwo zaczyna przypominać amerykańskie, na gorącej kawie jak nie ma ostrzeżenia, to ludzie nie pomyślą, że ona będzie parzyć.

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Czy ktoś bywa w Dolomitach czasami? Robert mi je pokazał no i chyba zachorowałem. Interesują mnie większe szczegóły, Pala, rejon Marmolady, może Sella czyli zachód, południe. Przewodnik Tkaczyka mam i te dwie strony w necie też znam. ;-) Czy zniżki alpenvereina honorują w schroniskach CAI , jak wygląda i czy istnieje transport pomiędzy wioskami, czy stop da radę . Totalny spontan czyli gdzie nogi poniosą. Domyślam się, że to nie są pytania na tą grupę ale ... kto wie...
Nie udzielam się forum outdoor czy ngt ;)

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Swego czasu co roku, ale zimą na narty, a zakładam, że pytasz o lato ;-)

Marooned, tak, jeszcze nie jeżdżę zimą , oczywiście teraz, początek września, schroniska jeszcze otwarte :)

jorge.martinez  Dołączył: 16.05.2007
Kto zna trochę Sudety i okolice? Chciałbym sobie zorganizować wycieczkę z 4 noclegami od schroniska do schroniska, która by startowała lub kończyła się w Wałbrzychu. Zna ktoś z Was tamte rejony i potrafi polecić trasy, schroniska które mógłbym odwiedzić? 6-9 godzin chodzenia to dla mnie ok. Karkonosze znam. Innych pasm w ogóle.

jorge.martinez, nie znam jeszcze tych rejonów (mam takie założenie poznać, choćby z grubsza polskie góry), ale polecam :
https://mapa-turystyczna.pl
możesz sobie wyznaczyć trasy, czasy jakie ta mapa podaję są spokojnie do osiągnięcia dla normalnego turysty. Można zobaczyć zdjęcia z danej trasy, profil przekroju przewyższeń danej trasy. Co do schronisk, to warto dziś mieć wcześniej rezerwacje porobione, to już nie te czasy, że z marszu przychodziłeś na nocleg. Dziś można się zdziwić. Co do opinii o schroniskach to na forach górskich warto poszukać.

Marooned, Już widzę, że nie przejdzie na jeden wyjazd ;) Za dużo, grupy jak wiadomo poprzedzielane dolinami, czuję, że skoncentruję się na di Sesto i wschodniej flance. Kocham planowanie i jazdę Sindbadami :-P

Skocz do: