Robert  Dołączył: 19.11.2006
Kto by się tak daleko tłukł, Balaton w Trzebini też niczego sobie ;)

[ Dodano: 2017-04-26, 21:57 ]
Jednak słońce na chwilę wyjrzało i pokazały się hiszpańskie śniegi :roll: , zdjęcie dokumentacyjne, nie wybrzydzać.

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
dopiero teraz dojrzałem, zazdroszczę wypadu, może coś w najbliższych dniach ;)
Widzę ,że to troszkę dalej niż Zakrzówek :mrgreen:

[ Dodano: 2017-05-07, 20:44 ]
Robert wrzuć coś jeszcze

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
Robert, :-B

Szczerze to nie mam za bardzo czego wrzucić ;), pogoda była niewyjściowa, wiosnę mamy dziwną w całej chyba Europie, skrobania szyb pod palmami i eukaliptusami się nie spodziewałem. Większość zdjęć to wybrzeże i miasta, tutaj nie bardzo pasują ;). Ale po tym co zobaczyłem, później doczytałem, bo to mało znany w sumie region, mam już kolejne marzenie :mrgreen: Pireneje + wapienie nad Atlantykiem. Jeden widoczek, już z powrotu, oczywiście wtedy pogoda się poprawiła :evilsmile: .

Wreszcie i mi udało się.
Pierwszy dzień nie nastrajał optymizmem, kolejne były świetne :)

potraff  Dołączył: 22.05.2016
Pierwszy to jak koniec świata :-D

potraff, oj rzadko człowiek jest taki malutki wobec potęgi przyrody ;)

kazio  Dołączył: 31.10.2011
pszczołowaty, fantastyczna przestrzeń :-B

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Ale mnie drażnicie. Już trzeci tydzień pogoda płata mi figle. Może przyszłą sobotę zaanektuję to potatrowania.
pszczołowaty, kiedy byłeś? Nie wiem czy brać dziabę na przejście przez Zawrat, czy Krzyżne.

rychu, Byłem od wtorku do piątku, po nocnych świeżych opadach śniegu, przez Krzyżne chyba nikt nie przeszedł jak byłem. Śniegu na Zawracie , Kozim i w Piątce mnóstwo, ale dobry do chodzenia po północnej stronie. Jak schodziłem z Koziego i słoneczko grzało kilka razy wpadałem po ... ;) Dziaba i raki niezbędne. Jak ogarnę to wrzucę trochę zdjęć do fotoprezentacji wieczorem.
Dzięki Kazio :)

[ Dodano: 2017-05-14, 18:46 ]
kilka kadrów tu :)
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=51980

pszczołowaty, mnie ostatnio bardziej Zachodnie ciągną, ale min takie zdjęcia jak to ostatnie zaczynają robić smaka na Wysokie.
Co do pogody, oby w przyszłą niedzielę nie nawaliła. Bo chciałbym popatrzeć z dość bliska na Tatry. Zaś w nie dopiero w sierpniu się wybiorę...

Toś Pan zaszalał, czekany, liny i skitury, pełna profeska ;). Wyszło groźnie, tak himalajsko, aż zacząłem wypatrywać zamarzniętych podczas zdobywania szczytów :-> .

Ja dzisiaj skromnie, Giro d'Sopotnia, ale śnieg też był, bagna były, salamandry i krokusy też, 1400m podejść się uzbierało :)

potraff, trzymam kciuki
Robert, Skiturowcy szli pierwsi i zjechali sobie do Murowańca, a na ostatnim odcinku pod Zawratem trzeba było wbijać w śnieg przednie zęby od raków :mrgreen:
a schodząc zakładałem ślady, przewodnikowi z kobitką. To byli jedyni których tego dnia widziałem na szlaku, no i kursanci przed Zmarzłym :)
U Ciebie prawdziwie wiosennie

Tylko jeszcze tej zieleni brak. Na koniec majówki jechałem na bazę w Żywieckim, to na wysokości ok 500m npm już soczysta zieleń a na ok 650-700m jeszcze ponuro, dopiero pąki wychodziły... Mi już się tęskni za takimi dniami jak dziś.

To ładnie trafiłeś, że tak mało ludzi i jeszcze śnieg się nie lał do butów ;)

Taak wiosennie, połowa maja a od 1200 sporo śniegu jeszcze można spotkać.

W Pieninach Spiskich mgielnie miałem...to nawet krowy były atrakcją ;-)

kazio  Dołączył: 31.10.2011
potraff, ta pierwsza wyraźnie zainteresowana Tobą, albo sprzętem ;-)

Dobrze, że to nie byk :-P

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Cytat
Dobrze, że to nie byk

Mógłbyś się pomylić, 3 lata temu we wschodniej Słowacji miałem okazję spotkać się ze stadem krów, mieszkających cały sezon w górach. zmykalismy prędko, naprzeciwko wyszły przywodczynie, miały poucinane do połowy rogi, pewnie nie z popytu na kość wołową.

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
Ma ktoś sprawdzony nocleg w Nowej Leśnej na Słowacji, albo Smokowcu. Coś taniego blisko kolejki.

Jakieś porady przed tygodniowym wyjazdem na początku września? Trasy do polecenia, dobre posiłki itd.

Skocz do: