babilonczyk  Dołączył: 03 Lip 2008
Spróbuje później z papierem podklejonym do obiektywu taśmą ;-) Dzięki
 

Stiv_P  Dołączył: 17 Sie 2008
Kupiłem adapter w foto-tip na Allegro o którym wspomina Babilończyk. Podpiąłem Mir 37/2,8, Heliosa 44M 58/2 i Jupitera 135/3,5. Wszystko jak na razie działa Ok. Adapter montuje i demontuje się z kluczem intuicyjnie.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Będę musiał chyba szarpnąć się na takie coś, bo u mnie montuje się i demontuje adapter ręcznie :lol:
 
dziki_agrest  Dołączył: 02 Wrz 2008
Ja również zakupiłem adapter w foto-tip na allegro i muszę przyznać, że produkt faktycznie jest godny uwagi. Używam go w połączeniu z obiektywem Jupiter-9 i k10d. Póki co rewelacja :)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
babilonczyk napisał/a:
Skąd mogę wziąść taką folię?

Kup piwo w puszce :mrgreen:
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
A mi sie ten klucz powyginał... Strasznie ciężko go przekręcić. Ostatnio działam palcyma przez szmatkę coby się nie pociąć.

Właśnie kupowałem z foto-tipa adapter T2 (do lunet) i inne drobiazgi. Fajnie by było gdyby ktos się nie walnął i nie wrzucił do paczki M42 zamiast T2... Teraz musze wymieniać. Przynajmniej oddadzą mi kasę za wysyłke do nich. Mam nadzieję tylko, ze T2 dojdzie do następnego piątku, bo mam w planach wycieczkę na ktorej bym wypróbował to ustrojstwo... Ech...
 
sad22  Dołączył: 16 Wrz 2008
Posiadam taki obiektyw Fujinon 1:1.8 55mm kupiłem adapter z blaszką bez kołnierza staram się go nakręcić na body tzn początkowo próbowałem najpierw na szkło a potem na body nie da rady czuje opór. Za drugim razem nakręciłem adapter na body klikneła blaszka wszystko siedzi idealne próbuje nakręcić obiektyw wkręca się prawie do końca i w pewnym momencie koniec jakby coś go przyblokowało .Mam nadzieje że wyraziłem się jasno.
Body pentax k 200d a adapter z allegro od użytkownika fot tip ten z kluczykiem
 
LukaszZ  Dołączył: 10 Wrz 2008
no właśnie a ja kupiłem taki sam adapter u tego samego Allegrowicza i po jakimś czasie po prostu adapter zaczął mi się przekręcać tzn. po wpięciu jak zwykle i podczas wkręcania obiektywu przekręca się wraz z nim i wypada z loża puszki... :-/

Zastanawiam się czy nie ma to coś wspólnego z odgięciem się blaszki?!
:-|
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
 
Ostatnio założyłem mojego CZJ MC SONNAR 2,8/200 (kupiony na Allegro) i mam problem z ostrzeniem... Mam dwie przejściówki: jedna z kołnierzem jako wzornik do "wycięcia dziurki"... a drugi ostrzący na nieskończoność. Pierwszy pomijam... Na tym drugim nie jestem w stanie złapać ostrości obiektów mieszczących się daleko (np. komin cegielni zrobiony Sigma, żeby pokazać odległość) - jakby brakowało mi zakresu na pierścieniu :shock: Czy to moja niewiedza czy coś jest nie tak z obiektywem? Obiektyw przed pierwszym założeniem rozbierałem w celu wyczyszczenia, ale tego się nie dla źle złożyć...
 
Szyms  Dołączył: 06 Lut 2008
http://allegro.pl/show_item.php?item=463303484
http://allegro.pl/item461...42_mosiadz.html - czy te przejściówki będą ok? Bo muszę odebrać osobiście, a ten sprzedawca jest najbliżej :)
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
Szyms napisał/a:
czy te przejściówki będą ok?


Będą. Mam od tego sprzedawcy tą z duraluminium. Naprawdę jest ok. Nie narzekam. Najlepiej jeśli jest nakręcona na obiektyw, którego najczęściej się używa bo trzyma się mocno i przekładanie jest utrudnione, zresztą jak kto woli...
 

Tinuviel  Dołączył: 24 Lip 2009
Szybkie pytanie.

TEN:
http://www.allegro.pl/ite...osc_jakosc.html

Czy TEN:
http://www.allegro.pl/ite...konczonosc.html

adapter dla obiektywów do portretów.

:-B za pomoc;)
 
PhotoN  Dołączył: 29 Gru 2008
i jeden i drugi może byc dobry. I jeden i drugi ma kołnierz - obiektyw nie dojdzie do samego korpusu - może być to co u mnie - nie ostrzy na nieskończoność tylko do max ok.10m. Zamawaiłem ten drugi, dostałem inny, firmy KING, z większej średnicy kołnierzem, strata czasu na odsyłanie, zeszlifowałem do pożądanej długości adapter i wszystko ładnie działa :) ... Ale nie musi być to co u mnie i może byc od razu ok :)
 

Tinuviel  Dołączył: 24 Lip 2009
PhotoN - dzięki za odpowiedź - właśnie czytałem ten wątek już parę razy i nic nie wiem:] Już myślę - ok, ludzie piszą że w Foto-tip jest dobry adapter - kupię, a tu zaraz parę postów że się wykręca, że wypada... zgłupiałem:] Nie wiem czy warto dopłacać do adaptera z blokadą i czy ona faktycznie jest potrzebna?
 
PhotoN  Dołączył: 29 Gru 2008
szczerze mowiąc nie wiem jak ta blokada wygląda, ja napewno w adapterze nie mam, blokada jedyna u mnie to bolec w korpusie, który wchodził w szpark w kołnierzu adaptera... kołnierza nie ma już ale sam bagnet ma ograniczenie i dokręca sie tylko do konkretnego momentu i siedzi sztywno. Pewną cechą tej mojej "modyfikacji" jest to, że obiektywy, które wkręcam, sa obrocone w prawo o ok. 90 stopni, w niczym nie przeszkadza ale skala ostrości jest teraz w takim położeniu :)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
PhotoN, tyle że jak nie ma kołnierza to ten bolec nie wchodzi i wtedy blokada jako taki metalowy kawałek wchodzi w bagnet i blokuje...

:-P
 
PhotoN  Dołączył: 29 Gru 2008
darkduch, no tak, nie ma w co wchodzić :] sterczy sobie z korpusu tylko. A adapter tak, jest w pewnym momencie blokowany w bagnecie, ok.3-4mm obrotu dalej niż jest ten bolec (licząc na krawędzi bagnetu)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PhotoN napisał/a:
I jeden i drugi ma kołnierz

Nieprawda, żaden z pokazanych adapterów nie ma kołnierza. Po prawidłowym założeniu do korpusu (czy da się inaczej?) oba te adaptery nie powinny wystawać ponad powierzchnię bagnetu - jeśli wystaje to ma złe wymiary. Adapter z kołnierzem to taki, który ma element wchodzący na powierzchnię czołową bagnetu, tą w której są zamontowane styki.
 
PhotoN  Dołączył: 29 Gru 2008
coż, te tak wyglądają ale mogę się mylić, tych nigdzie nie dostałem, więc właśnie urżnąłem kołnierz wychodzący na płaszczyznę ze stykami
 

Tinuviel  Dołączył: 24 Lip 2009
Mam do wyboru 2 adaptery.

Jeden 6zł droższy - barwiony galwanicznie na czarno "który posiada zawias blokujący zapobiegający przed niewłaściwym ustawieniem aparatu". W opisie aukcji firma przestrzega:

UWAGA ! W przestrzegamy przed zakupem adapterów mosiężnych, bądź chromowanych. Nie są one nic trwalsze, natomiast powodują powstawanie odblasków i refleksów podczas fotografowania.

Drugi - wykonany z mosiądzu nie malowany. W opisie aukcji firma przestrzega:

Czernione adaptery w czasie stosowania wycierają się i opiłki farby trafiają do wnętrza aparatu.

Czyli albo czarny z blokadą sypiący opiłkami, albo bez blokady mosiężny robiący odblaski? Czy może to jedna papka?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach