Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Może czymś zamalować? z tym że farby lubią schodzić, ale kto wie?
Najlepiej było by wytoczyć wgłębienie tak żeby styki nie sięgały w tym miejscu albo dokładnie poznaczyć i nawiercić czy wyfrezować.
Trzeba tylko uważać żeby nie zostawić ostrych krawędzi, które mogły by uszkadzać styki aparatu podczas zakładania adaptera.
 

Fazi  Dołączył: 06 Cze 2010
Co powiecie na temat tych adapterów... :?:


m42 Lens To Pentax PK K20D K10D KM K200D K100D ADAPTER lub m42 Lens To Pentax PK K20D K10D K100D KM K200D K110D

Czy warto któregoś z nich zakupić...?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli potrzebujesz to tak.
 

Fazi  Dołączył: 06 Cze 2010
plwk, a którego z tych dwóch byś polecił ....?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten drugi jest sprytny bo ma powierzchnię wciskającą popychacz przysłony więc nie trzeba go blokować.
 

Fazi  Dołączył: 06 Cze 2010
plwk, dzięki za informację zakupiłem tego o którym mówisz/piszesz ;-)

:-B
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
pany podajcie linka polskich sklepow badz aukcji , do adapterow ze stykami i bez stykow , z mozliwoscia bezproblemowego wymontowania adapteru wraz z obiektywem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rysiek24 napisał/a:
do adapterow ze stykami i bez stykow

O co się pytasz :?: :roll:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Rysiek24, jeśli poszukujesz jakichś analogii z adapterami Conana / Nikona, to zawiadamiam, że w Pentaksie żadnych styków w przejściówce nie trzeba (wszystko jest- powiedzmy- w aparacie; oczywiście szkłem na gwint nie będzie się fotografować tak wygodnie, jak dedykowanym obiektywem bagnetowym z AF*).
* w wypadku używania cyfrowej puszki :-)
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
piwk skoro pytam w temacie " Adapter M42" , to chyba logiczne ze pytam o taki wlasnie adapter..

gdzies wyczytalem ze mozna bylo dostac adaptery ze stykami i bez - nie wiem ile w tym prawdy. Ale bardziej chodzi mi o Adapter M42 , ktory nie bedzie robil problemow przy wypinaniu z body (K10D) , bez uzycia jakis kluczy i z wkreconym szklem w adapter.

Mam szkielko po zenicie na M42 i chce sie tym obiektywem pobawic
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax K ma taką samą odległość rejestrową jak M42. Adapter w całości chowa się w bagnet i jego powierzchnia jest równo z powierzchnią bagnetu. Gdybyś przeczytał wątek w którym piszesz, nie zadałbyś pewnie żadnego pytania.
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
w takim razie prosze o linki do spawdzonych adapterow , bo w necie mozna tarfic na rozne , ale nie wiem jak z jakoscia wykonania.

przeczytalem i jednak odpuszczam , do poki nie wymysla adaptera zatrzaskujacego sie w body i ostrzacego do nieskonczonosc :)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Rysiek24 napisał/a:
prosze o linki do spawdzonych adapterow


używam, polecam: http://www.bhphotovideo.c..._ADAPTER_K.html
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Rysiek24 napisał/a:
do poki nie wymysla adaptera zatrzaskujacego sie w body i ostrzacego do nieskonczonosc

W czym problem :?: :shock:
Oryginalne adaptery Asahi "zatrzaskują się" w body. Ostrzenie na nieskonczoność umożliwiają adaptery bez kołnierza!
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Dodam tylko, że wymyślono je już co najmniej w 1974 roku.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
a_czacha napisał/a:
wymyślono je już co najmniej w 1974 roku.

:-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rysiek24 napisał/a:
do poki nie wymysla adaptera zatrzaskujacego sie w body i ostrzacego do nieskonczonosc :)

Do takiego link wstawił dżejpi.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Rysiek24 napisał/a:
Ale bardziej chodzi mi o Adapter M42 , ktory nie bedzie robil problemow przy wypinaniu z body (K10D) , bez uzycia jakis kluczy i z wkreconym szklem w adapter.

Szukajka........... i wszystko jasne,
tu jest łopatologicznie wyjaśnione na zdjeciach:
http://pentax.org.pl/view...%B6ci%F3wka+m42

 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
i kolnierzowy nie bedzie sie wypinal z body podczas krecenia obiektywem , oraz umozliwi ostrzenie w nieskonczonosc ?? bo wedlug tego co napisal dasko ,bezkolnierzowe tylko moga ostrzyc w nieskonczonosc...... wiec sam juz sie zgubilem
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
plwk napisał/a:
Pentax K ma taką samą odległość rejestrową jak M42. Adapter w całości chowa się w bagnet i jego powierzchnia jest równo z powierzchnią bagnetu.

A więc adapter bez kołnierza. To warunkuje możliwość ostrzenia do nieskonczoności.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach