aalan  Dołączył: 29 Mar 2013
kluczyk do odkręcania adaptera M42
Mój kluczyk od odkręcania adaptera jest maksymalnie prosty i ma tylko z jednej strony wypustki.

Nie wiem jak tu umieścić fotkę więc podaję aukcję na której to kupiłem i tam widać jak to wygląda:
http://allegro.pl/adapter...3195317955.html

P.S.
Jak tu wstawić fotkę w odpowiedzi?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Bo tak naprawdę to potrzebna jest jedynie jedna wypustka - aby odciągnąć blaszkę do wewnątrz i zwolnić blokadę na tyle, żeby troszkę obrócić adapter. Dalej to palcem można obracać i wyjąć.
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
Np przez ten hosting - tylko załóż konto,bo fotki bez tego po jakimś czasie będą znikać http://imageshack.us/


Kupiłeś malowany adapter?
Uważaj żeby ta farba nie odprysnęła i nie wpadła do środka...
Gdzieś czytałem że lubi się to łuszczyć.

Powinieneś kupić wg mnie adapter taki jaki ja załączyłem na foto.

No w Twoim przypadku to słabo to wygląda.Zwróć ten adapter i kup inny,z resztą nawet masz podstawę do zwrotu - nie pasujący kluczyk :)

 
aalan  Dołączył: 29 Mar 2013
Jak są dwie wypustki to pto by to się stabilnie wykręcało.
Jalby można było to robić tylko jedną wypustką to by takie klucze robiono - oglądałeś ten klucz na aukcji której adres wstawiłem?
Ja tu na tym forum wstawia się fotki? - było by prościej to pokazać.

Na innej aukcji gość fotki mi podesłał taki sam adapter i kluczyk taki sam sam pasuje idealnie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
aalan napisał/a:
Jalby można było to robić tylko jedną wypustką to by takie klucze robiono -
Najlepiej to się robi paznokciem. przynajmniej nie poharatasz bagnetu. A niektórzy to nawet używają analogi z plastikowym bagnetem, gdzie takim kluczem można sobie go nieźle porysować. :-P
aalan napisał/a:
Ja tu na tym forum wstawia się fotki?
Poczytać forum trzeba.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
aalan, http://pentax.org.pl/faq.php dużo wyjaśnione ;-) notabene znaczniki IMG masz tuż obok okienka do postu ;-)
 
aalan  Dołączył: 29 Mar 2013
adapter Pentax
Sprawa się wyjaśniła - dzwonił sprzedawca i potwierdził, że faktycznie trafiła się im seria kluczyków o zbyt dużym rozstawie i prosił by mu ten zestaw albo sam kluczyk odesłać a on przyśle właściwy.
 
ira  Dołączył: 10 Lip 2013
Jutro będę miał przejściówkę z kołnierzem na m42 (fotozakupy). Posiadam K-30 proszę w kilku zdaniach jak podłączyć z obiektywami. W chwili obecnej do dyspozycji mam: Tessar 2.8/500 Carl Zeiss Jena i Pentacon 2.8/135 MC. Obiektywy mają przełączniki automat/manual bolca przysłony. Wiem, że w aparacie trzeba włączyć funkcje użycia pierścienia przysłon, na obiektywie przełącznik ustawić na manual. A ustawienie ostrości aparatu pewnie mam ustawić również na manual. Jak podłącza się taką przejściówkę, czy najpierw do body, a później obiektyw - czy najpierw sparować obiektyw z adapterem. Na jakim trybie w aparacie robić zdjęcie (domyślam się że pewnie, że z priorytetem migawki manual).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ira napisał/a:
najpierw do body, a później obiektyw

Tak
ira napisał/a:
Na jakim trybie w aparacie robić zdjęcie

Av na przysłonie roboczej, ewentualnie wyostrzyć na otwartej i przed zrobieniem zdjęcia przymknąć do pożądanej.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ira napisał/a:
przejściówkę z kołnierzem na m42
Nie będziesz mógł ostrzyć na nieskończoność.
 
ira  Dołączył: 10 Lip 2013
Wiem, że będzie problem z nieskończonością (choć ponoć zwierciadła łapią). Zamówiłem ten adapter, w związku z opisywanymi problemami z innymi adapterami np. opiłki, zablokowany obiektyw w body. Czy z takim adapterem mogę mieć jakieś problemy. Coś czytałem o przerabianiu obiektywów wywiercanie dziurki czy przy adapterze też jest to potrzebne.
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
ira napisał/a:
W chwili obecnej do dyspozycji mam: Tessar 2.8/500 Carl Zeiss Jena
tylko pozazdrościć :evilsmile:
 
ira  Dołączył: 10 Lip 2013
Mam klawiaturę typową do gier (sidewinder x6) pisze się ciężko stąd to zero dodatkowe. A tak przy okazji prosiłem o pomoc a nie o "zbitkę" ze mnie
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
ira napisał/a:
Czy z takim adapterem mogę mieć jakieś problemy.
oczywiście ! Jego kolor a właściwie brak koloru powoduje wewnętrzne odblaski :idea: Wymaga wyczernienia :!:
 
ira  Dołączył: 10 Lip 2013
To lepiej było kupić czarny :?: - większość sprzedawanych adapterów kołnierzowych jest koloru srebnego. Czym wyczernić
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
ira napisał/a:
Czym wyczernić

Niczym, bo to urban legend.
Pentaxowe oryginały nie są czernione i kłopotów nie sprawiają, ale jak już koniecznie chcesz to matowa farba spirytusowa z pigmentem opartym na sadzy.
 
ira  Dołączył: 10 Lip 2013
A czy jakieś problemy z adapterem kołnierzowym mogą być (opiłki, blokada obiketywu). Zakładam adapter, wkręcam obiektyw a jak z ściąganiem :oops:

[ Dodano: 2013-08-09, 16:43 ]
Mam adapter, zdjęcia ze starych "słoików" o niebo lepsze niż z kita. Dziękuję tym, którzy pomogli :-B
 
Lejeń  Dołączył: 13 Kwi 2013
Używa ktoś adaptera takiego jak na tej aukcji ?

http://allegro.pl/adapter...3487452351.html
Jest on warty zakupu ?
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Używa. No może określenie używa to lekka przesada, bo założyłem go ze dwa razy, więc niewiele mogę powiedzieć oprócz tego, że ma blokadę bolca co się nieraz przydaje. Na codzień jednak wolę oryginalny. :roll:
 
rafalps  Dołączył: 12 Sie 2013
Lejeń napisał/a:
Używa ktoś adaptera takiego jak na tej aukcji ?

http://allegro.pl/adapter...3487452351.html
Jest on warty zakupu ?


Mam dokładnie ten adapter, problem był taki, że trudno było go wyjąć z body, nawet za pomocą dołączonego klucza. Zupełnie bez sensu było męczenie się z wyciągnięciem adaptera w momencie gdy chciałem szybko zmienić obiektyw. Rozwiązałem to w następujący sposób - z adaptera usunąłem element odpowiedzialny za zatrzask w mocowaniu body. Adapter mam na stałe założony na heliosa i używam tego zestawu, tak jakby helios miał mocowanie PK. Oczywiście nie zatrzaskuje się w body jak normalne mocowanie, ale adapter jest na tyle dobrze spasowany, że zakłada się z oporem i siedzi sztywno, tak, że nawet ostrzenie z ciężko chodzącym pierścieniem heliosa nie powoduje wykręcenia mocowania ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach