k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
no i co w związku z tym dalej?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
k_kamil1, jak długo zajmujesz się fotografią?
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
to zależy od lenistwa, pasji czy innych czynników... moja pierwsza lustrzanka (jeszcze nikon cyfrowy najprostszy) to rok 2008 i próba "nauki" w jednej szkole nieukończonej która mnie po prostu znudziła... a skąd pytanie? Wybaczcie też za interpunkcję... to tylko internet...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Jakoś mi nie wychodzi, by tiff byl ostrzejszy od jpg
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
k_kamil1 napisał/a:
a skąd pytanie?

Pytam, bo oglądanie zdjęć w powiększeniu 1:1 to z reguły domena początkujących fotografów. Owszem - możesz wtedy dostrzec różnice między jednym formatem a drugim (jak plik waży kilka razy więcej to z jakiegoś powodu tyle waży) jednak w normalnych warunkach (wydruk, Internet, prezentacja) jest to pomijalne.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
to jak lab który leci przemysłowo
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
???
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
k_kamil1, skanując uzyskujesz bazę impulsów ze skanera o określonej wartości. Od jakości skanera zależy ilość i rozpiętość tych wartości (dynamika). Jak już napisali Koledzy, nie ma znaczenia jaki format zapisu wybierzesz. Wybierz model dedykowany do klisz, najlepiej z oprogramowaniem.
k_kamil1 napisał/a:
Wybaczcie też za interpunkcję... to tylko internet...

I tu się mylisz. Korzystasz z technologii do porozumiewania się. Jesteś tu po prośbie, a nie okazujesz szacunku osobom poświęcającym swój czas, na bezsensowne porównania zapisu obrazu do zapisu fonii.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
przemysłowo czy maszynowo........ to jak z nagraniem audio (wiadomo różne przemysły, różne jakości - jedni robią maszynowo inni mniej maszynowo) - mamy nagrania te pierwotne ze studia nagraniowego - inne próbkowanie niż w mp3 ale żeby się nie przemądrzać każdy może sobie odczytać wartości nawet na winamp odtwarzając takie czy siakie pliki - ewentualnie winyle czy cd w najczystszej postaci do odsłuchu na innych urządzeniach niż komputer (oczywiście do odsłuchu pod warunkiem przemyślanego pomieszczenia) - kto chodzi do filharmonii a nie do kina rodem helios super turbo kina domowe wie o co chodzi (chociaż sam mam wiele pytań na innych forach z czystego entuzjazmu o systemy stereo.... i realizację nagrań czy to dla filmów twórców kina amatorskiego/niezależnego - zdarzyło mi się... czy dla siebie).
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Po coś te pliki ważą o wiele więcej... w moim zestawie stereo i pomieszczeniu do tego przygotowanym odczuwam to znacząco, bardzo znacząco... również z tymi tiffami zauważyłem jakąś tam różnicę... ale była... jednak była... ktoś mi tu nawet przyznał już w końcu rację. A co do szanowania innych z powodu interpunkcji - no sory... ale wyszydzanie schorzeń neurologicznych jak przez Michu jest bardziej nie na miejscu chociaż nie mam jeszcze pewności czy wyszydził (to tylko internet - nie jesteśmy twarzą w twarz w rozmowie)... albo urok internetu i fala hejtu przy okazji stygmatyzowanie osób z problemami neurologicznymi... tak charakterystyczne dla ludzi tzw dziś cywilizowanych (wyzbytych pierwotności) czy dawniej palących na stosach... np epileptyków... gratuluję naprawdę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po co te wtrącenia muzyczne, nie wnoszące nic do zadanego przez ciebie pytania.
k_kamil1 napisał/a:
Wybaczcie też za interpunkcję... to tylko internet...

Wyraźnie nie przeczytałeś regulaminu forum. Przypominam fragment:
Cytat
5. Pisz po polsku, a zanim wyślesz wiadomość sprawdź poprawność tekstu.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Dobrze a takie obrażanie i stygmatyzowanie przez Michu hmmm z problemem "neurologicznym"? - aha i jeszcze piszę w miarę rz gdzie ż (także bez przesady)... bo zaraz faktycznie bana dostanę...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cześć k_kamil1, zamknęli Ci forum o walkmanach? za dużo zakażeń?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
k_kamil1 napisał/a:
to tylko internet - nie jesteśmy twarzą w twarz w rozmowie)... albo urok internetu i fala hejtu

Idź tą drogą. Była tu jedna taka Pani, artystka, co nie wiedzieć co to duża litera, czy przecinek. Otarła się o bana. Dzisiaj jest ambasadorem Pentaxa.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
Owszem używam w necie dużo kropek - zazwyczaj trzy... tak nadaję tytuły swoim pracom i tak mi pozostało w pisowni. Kropek i prac których nie ma już gdzie zamieszczać... m.in padł taki portal jak variart... kojarzy ktoś? pamięta?
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
k_kamil1 napisał/a:
???

To do mnie? Jak tak, to wyżej masz porównanie 2 skanów: po lewej tiff, po prawej jpg. Albo odwrotnie...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
kojut, żeby to porównanie miało sens powinieneś podać jakimi kablami był zasilany skaner i czy złącza USB były pozłacane.
 
k_kamil1  Dołączył: 05 Cze 2020
To forum można porównać jeszcze do innego portalu - jak dawny nieistniejący już digart.pl - tam to było.... pozwólcie że zostanę od teraz obserwatorem...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przez tego michu przemawia mowa nienawiści i jest niepoprawny politycznie. Osobiście zbanowałbym osobnika nadmuchiwanym drewnianym dildo.
Wątek zaczyna wymykać się spod kontroli komisji gier i zakładów. Ale podoba mi się - są emocje, jest prawda czasu i prawda ekranu.
Reasumując. Czy mógłbyś sprecyzować swoje pytanie, tudzież na kanwie odpowiedzi zawartych w tym wątku, miałbyś inne zapytania lub chciał uściślić dręczące Cię niepewności?

Kamil - do zamieszczania swoich prac masz w pip innych portali: Behance, 500px, Deviantart, 35photo, Flickr, Artstation i nawet lekko dogorywające Plfoto.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
A propos - miałem kiedyś spotkanie z inspektorami PIPu, ale nie pokazali swoich prac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach