porys  Dołączył: 30 Kwi 2007
[ K10D] ostrość K10D kiepska!!!
Mam problem .
K10D robi fotki których pod względem ostrości nie mogę zakceptować!-są nieostre.
Dopiero po ust. w munu ostrość na +2 oraz image tone poz .2 - ostrość na zadowalaącym poziomie jest.Próby w jpeg oraz RAW .szkła Kit +stałka Takumar 135mm f2,5 .Ale ogólny widok takich fotek jest już jakiś wymordowany i nieciekawy!
Zaznaczam że soft dziewiczy mam 1.0/Nie zmieniam ,iż rozważam odstąpienie od umowy kupna (10 dni)

Napiszcie czy wgranie wer.1.10 zmienia coś w zakresie ostrości ??????
i czy AF w ciemnościach lepiej ostrzy???
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Może masz FF lub BF. Poczytaj to:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=2889
 
porys  Dołączył: 30 Kwi 2007
niesądzę, fote wzorca czy linijki dla wykrycia BF/FF ok.
Mój problem dotyczy raczej dalszych planów w pejzażach i bliżej i dalej nie jest ostro nigdzie.

Przy złym-
BF/FF gdzieś ta ostrosć jednak jest .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
porys, może pokaz te nieostre foty. Co jak co, to możesz mieć FF/BF. Szczerze mówiąc, to każdy system nie różni się znacząco pod względem ostrości na kitowych szkłach.
Wersja softu nie ma znaczenia.

[ Dodano: 2007-05-08, 19:31 ]
porys napisał/a:
Mój problem dotyczy raczej dalszych planów w pejzażach
A na jakiej przysłonie robisz ?
 
porys  Dołączył: 30 Kwi 2007
oto fotki .--------statyw opóżn. 2 sek.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
porys, - jakiego aparatu uzywales poprzednio ?
 
porys  Dołączył: 30 Kwi 2007
pierwsze f11 kit 55mm
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
porys napisał/a:
oto fotki .--------statyw opóżn. 2 sek.
Dla mnie to jest ostre.
 
porys  Dołączył: 30 Kwi 2007
poprzednio Olympus 5060 wz
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
porys napisał/a:
f11 kit 55mm
Pamiętaj, że w zasadzie pracujesz na przysłonie 8. Powyżej tej wartości (dla F:11, 16, 22 itd) będą efekty negatywne rozpraszania światłą na listkach, czyli rozmiękczanie obrazu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
porys, - no wiec to co dzieje sie z obrazkiem w takich aparatach przypomina szalenca ktory oszalal z wyostrzaniem.......wsadz do PS-a te obrazki i USM 120 / 0.9/1 - bedziesz mial to co z hybrydy....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Olym robiłeś w RAW-ach czy w JTG-ach? Jeśli w JPG-ach to pewnie jesteś przyzwyczajony do wyostrzonych w aparacie.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
porys, możesz mieć wrażenie, że nie są ostre. Co ja gadam, jakie wrażenie, w sumie bardzo poprawnie rozumujesz, bo przecież nie są ostre w pełnym kadrze, to oczywiste.

Ale przyjmując standardy lustrzanek, matryc, szkieł, to obraz jest "OK":-) Właśnie taki wychodzi, do tego zaprawieni w bojach lusterkowicze są przyzwyczajeni i nie narzekają.
Pociesz się tylko, że sporo szkieł daje o wiele gorszą jakość obrazu, różne "mydła", aberracje, dystorsje, itd. Ale niektóre dają lepszy obraz, np. obiektywy makro 1:1...

W zasadzie to nigdy nie powodobało mi się to co wychodzi z lustrzanki. Tak, mogę wreszcie dać upust mojemu rozczarowaniu i napsioczyć na tą fatalną jakość, którą muszę tolerować, bo nie mam innego wyjścia:-)
 
porys  Dołączył: 30 Kwi 2007
Co do ostrości to kwestia gustu -lubię ostro i już
olkiem tylko w rawach robiłem!!!
zobacz może
http://onephoto.net/portfolio.php3
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
A, żeby nie było, to oczywiście nie wina K10D, tylko generalnie lustrzanek, czy też i kompaktów o wysokich rozdzielczościach.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
porys napisał/a:
Co do ostrości to kwestia gustu -lubię ostro i już
olkiem tylko w rawach robiłem!!!
zobacz może
http://onephoto.net/portfolio.php3


niewiele tam widac.....
a miniaturki umieszczane w sieci.......kazda moze byc ostra.....
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Cobretti napisał/a:
[...]przyjmując standardy lustrzanek, matryc, szkieł, to obraz jest "OK":-) Właśnie taki wychodzi, do tego zaprawieni w bojach lusterkowicze są przyzwyczajeni i nie narzekają.[...]


Emmm... to za co ludzie płacą po parę tysięcy skoro lustrzanka daje 'nieostre' zdjęcia i trzeba się do tego przyzwyczaić? Za szpan? :-)

Jedyne miejsce gdzie zdjęcie jest nieostre go balkony (prawa część zdjęcia), a szczególnie prawy-górny róg zdjęcia. Pytanie na co była ustawiana ostrość? Z tego co czytałem o szkłach jes to dosyć typowe - zdjęcia sa ostre w środku i nieco mniej (lub istotnie mniej) na brzegach.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
.....wielkosc matrycy tez ma znaczenie........
 
porys  Dołączył: 30 Kwi 2007
Nie ma się co sprzeczać!
Proszę odpowiedzcie czy w Waszych K10d też jest nieostro????????
i czy Cobretti ma rację :-D :lol:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
porys napisał/a:
Proszę odpowiedzcie czy w Waszych K10d też jest nieostro????????
- u mnie jest ostro....
Cobretti, - :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach