cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
Tania torba?
Szukam taniej torby na K100D. Potrzebowałbym miejsca na body, kitowy 18-55, 50mm i zapasowe akumulatorki. Choć wolnego miejsca nigdy za wiele ;-)

Czy coś jak http://allegro.pl/item190..._dslr_a100.html nie rozpadnie się po paru wyprawach? Wydać na to koło 60 złotych byłoby dla mnie ideałem.. Jakości Lowepro nie oczekuję, ot coś, żeby mieć jak wyjść na zewnątrz i nie obawiać się o łatwe uszkodzenie sprzętu.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Jak potrzebujesz torby tylko do samochodu i do domu to taka za 60zeta bedzie OK ale jesli chcesz wedrowac i robic w plenerze to tak za tania to bedzie za chwile droga bo bedziesz musial kupic nowa :-) Mysle ,ze jak kupowac to porzadna a bedzie ci sluzyla na kilka lat a moze i wiecej.
http://www.topvision-onli...11&&highlights= moze takie cos?
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja mam NaneuPro Lima. Jestem bardzo zadowolony.
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Ja z premedytacją kupiłem SlingShot 100AW, 200 była większa ale stwierdziłem że nadmiar miejsca kusi do noszenia masy zbednych rzeczy. Niestety 250 w sklepie, na Allegro chyba nieco taniej. Jest wygodna, normalnie jak plecak, po przekręceniu jak torba.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja z premedytacją nie wziąłem SlingShota :evilsmile:
Na grubsze wyprawy wziąłem sobie NaneuPro Alpha - fajny plecaczek, do którego udało mi się oprócz aparatu z dwoma obiektywami (i jeszcze sporą ilością wolnego miejsca na akcesoria foto), wrzucić lekkie kurtki - swoją, żony, i dzieciaków, do tego 3 butelki litrowe picia (2 w kieszenie zewnętrzne, jedna w miejsce statywu).
Plecak wielkości chyba podobnej Slingshota2 (może między 2 a 3), a daje dużo więcej możliwości ładunkowych i jest sporo tańszy.

Do tego wspomniana wyżej Lima, w którą też bez problemu wkładam aparat z dwoma obiektywami, filtry, zapasową baterię, a jak dojdzie lampa to też spokojnie wejdzie. Tę Limę mam wtedy gdy jadę gdzieś całorodzinnie i tacham więcej towaru rodzinki w plecaku. Wtedy na foto zostaje mi torba.
Co ciekawe, w noszeniu wydaje się lżejsza od mojej starej torby Samsonite'a z wpakowaną Minoltą Z2.
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
Co do tej Limy - wnętrze jest odpowiednio utwardzone? Z zewnątrz wygląda.. hm, niepozornie ;-)

Ale jeżeli zaglądnie tu posiadacz torby z niższej półki, to bardzo proszę o wypowiedź nt. ergonomii i jakości.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
cureforpain napisał/a:
Co do tej Limy - wnętrze jest odpowiednio utwardzone? Z zewnątrz wygląda.. hm, niepozornie

I to jest w niej bardzo fajne - wygląda jak chlebak, a w środku...






Wewnętrzne kieszenie na foto, zawiązywane na sznureczki. Wyposażone w rzepy, którymi przyczepia sie je do wnętrza troby by nie latały. Do tego jeszcze kilka dodatkowych normalnych kieszonek w torbie. Szczerze mówiąc nie policzyłem, ale przynajmniej 5, aczkolwiek chyba więcej.

Plecak też nie wygląda na fotograficzny, dopóki mu się statywu nie dopnie 8-)
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ja mam tania Hame, nie polecam. Po pierwsze jest miekka i kiepsko chroni sprzet. po drugie ma jedna podstawowa wade. Jesli torba jest otwarta i podniesiesz ja za pasek przechyla sie tak, ze wszystko moze z niej wypasc.
Niedlugo pewnie zmienie na cos porzadniejszego ;)
Grzesiek
 
radekb  Dołączył: 11 Kwi 2007
Witam. Nazywam się Radek i jestem leśnikiem w Puszczy Knyszyńskiej.To mój pierwszy post, choć Forum czytam już od dawna i bardzo mi się tu podoba. Przy okazji tematu o plecakach i torbach chciałbym zapytać, czy na Forum są jacyś motocykliści? A jeśli tak, to proszę o poradę, w czym najlepiej przewozić sprzęt na motocyklu? Do tej pory miałem Lumixa FX-01, z którym nie było problemów, bo doskonale mieścił się w kieszeni motocyklowej kurtki. W tym tygodniu kupiłem K100D, do tego Tamrona 70-300, więc tak łatwo już nie będzie. Wydaje mi się, że najlepszym sposobem byłby plecak. W kufrze są o wiele większe drgania. Nie jestem pewien, czy nie wpłynie to negatywnie na trwałość sprzętu?
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
No to pewnie wezmę tą Limę, o ile pieniędzy mi starczy. Jeszcze zadam Ci jedno pytanie :-) Jak jest z ergonomią nosząc na ramieniu?

Dzięki za fotki. Wygląda na to, że będzie jeszcze miejsce na browar :-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
ja mam coś takiego. wchodzi kasetka z zapiętym takumarem i dwa szkła. duża kieszeń z tyłu, dwie mniejsze z przodu, dwie na klapie i jedna od środka (w klapie).
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Osobiście posiadam LOWEPRO SlingShot 200 AW i jestem bardzo zadowolony z tej torby. Polecam
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
radekb, witaj, gdzieś tu był temat o rowerach górskich (chyba z mtb w tytule), nie wiem, jak to ma się do motocykla - ale chyba podobnie :-) Wniosek był ogólnie taki, że do forsownej jazdy - plecak.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj Radku!
Może powinieneś rozglądnąć się za odpowiednim plecakiem do sprzętu foto? Wybór jest spory - od małych do całkiem dużych.
 
radekb  Dołączył: 11 Kwi 2007
Plecak mam (Tamrac Adventure 6) i to nawet fajny. KaSetka z kitem i Tamron 70-300 mieszczą sie bez problemu. W przypadku plecaka motocyklowego ważne jest, żeby spiąć go jeszcze na brzuchu i piersiach, bo przy nieco większych prędkościach potrafi nieprzyjemnie latać po plecach i mocno ciągnie do tyłu. Jak jadę sam, problemu nie ma- plecak jest najlepszym rozwiązaniem. Gorzej, gdy na kanapie siedzi pasażer, albo jest umocowana torba. O przewożenie sprzętu w takich sytuacjach mi chodzi.
Dzięki bEEf, poszukam tego "rowerowego" tematu. A jeśli ktoś szuka pancernego aparatu, polecam Lumixa FX-01. Dwa tygodnie temu miałem wypadek. Szlifowałem i koziołkowałem nieco po asfalcie w aparatem w kieszeni kurtki. Nic mu sie nie stało! Jest nadal sprawny.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Chmarski napisał/a:
to jest w niej bardzo fajne - wygląda jak chlebak, a w środku...

a gdzie najważniejsze? :-B ;-)
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
cureforpain napisał/a:
Jeszcze zadam Ci jedno pytanie Jak jest z ergonomią nosząc na ramieniu?

Wyjęcie aparatu jest trochę trudniejsze - trzeba rozwiązać te cholerne sznurki :-P
Nie miałem sytuacji, w której torba przy wyjmowaniu czy wkładaniu sprzętu miałaby ochotę upaść.
Starego Samsonite'a rozwala kulturą użytkowania.
cureforpain, jeśli jesteś z okolic W-wy, to możesz się c nią zapoznać w sklepie obok Emipku w Carrefourze na Targówku. Zdecydowanie polecam wcześniejsze własnoręczne pomacanie towaru. Co dobre dla mnie, dla Ciebie może mieć wady.


tomecki napisał/a:
a gdzie najważniejsze?

Pytasz o granaty?
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
A co powiecie na http://www.lowepro.com/Pr...ezo_160_AW.aspx ?

Co do pojemności, to myślę, że jeżeli wierzyć fotografii i D200 z dwoma obiektywami się mieści, to moja kasetka również powinna..? ;-) Mogę kupić za 110zł.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie kupuj nic w ciemno, zawsze przymierz. Wybierz się z aparatem i zobacz w rzeczywistości.
 
cureforpain  Dołączył: 09 Kwi 2007
Staram się tak robić w miarę możliwości. Jednak w tym przypadku jest to niemożliwe - nie widziałem wymienionych toreb w swojej okolicy..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach