Feanor  Dołączył: 17 Sty 2008
Witam ,
również poszukuję torby/plecaka nie za drogiej. max to 150zł.
Co powinno wejść do tej torby/plecaka:
-k10d
-krótki kit
-helios 44
-wkrótce tamron 70-300
-2 aku, fotobank, karty pamięci itp.

w przyszłości
-grip
-lampa

co polecacie tak na szybko ;-) ?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Lowepro Rezo 170 AW jest fajna i niedroga (115 zł u użytkownika IMPRA na Allegro, ale nie jest aktualnie wystawiona; w ogóle polecam, mają Lowepro taniej niż gdzie indziej, ta torba jest o 20 zł droższa u innych na Allegro). Ale głębokość (czyli wysokość aparatu) 11,5 cm. Właśnie na nią spojrzałem i aparat z przypiętym gripem nie wejdzie, chyba że odepniesz obiektyw i inaczej włożysz. Bez gripa fajnie wchodzi, jak do kabury, a miejsca na klamoty jeszcze trochę zostaje. Raczej zmieścisz to wszystko co wypisałeś, tylko bez gripa.

Może też być Lowepro Nova 2 AW (145 zł), ale wymiary wewnętrzne bardzo podobne. Tu już co kto lubi, mi się podoba prostopadłościenny kształt Rezo - fajnie wchodzi do plecaka, gdy potrzebuję schować całą torbę. :-D

Możesz też zobaczyć torbę Fomei na Allegro - ktoś sprzedaje właśnie za takie pieniądze. To jeśli wolisz jednak plecak. Tylko ja sprzedawcy nie znam, żeby nie było. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Lowepro Rezo 170 AW i nie jest specjalnie wygodna. Dzisiaj szukałbym czegoś o lepszym dostępie do sprzętów.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Rezo 170 ma dobry stosunek wymiarów do ceny. Faktycznie, dostęp mógłby być dużo lepszy, jednak torby z lepszym kosztują sporo więcej. :-)
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
WItam,

Posiadam Rezo 160. Owszem mniejsza ale nie otym chciałem - podobnie jak poprzednicy stwierdzam, że dostęp do zawartości jest niejako utrudniony i niewygodny, i do tego nei intuicyjny ;) Przeciez torba powinna się otwierać tam gdzie klamra :)

pozdrawiam,
venice
 

mic_kas  Dołączył: 11 Kwi 2008
Witam!

A ja mam sentyment do toreb ZOOM.
Kupiłem na allegro, przy świetnej cenie bo z przesyłką wyszła mnie 90zł

mieszczę w niej:
ksetke z eską, lampe 360, zenita z świetnym heliosem, do niego także lampę, baterie oraz ładowarkę, kable, klisze, tulipanka, karty i jest jeszcze miejsce na tamronika albo sigmę 70-300 którego mam zamiar kupić w następnym tygodniu (może chce ktoś sprzedać) ;-) ...

moim zdaniem świetnie chroni moje skarby :mrgreen: :
oto fotki:
foto1
foto2
foto3

A tak w ogóle to dzień dobry wszystkim.. to moj pierwszy pościk..

PZDR
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
mic_kas napisał/a:
Witam!


Witaj, do przedstawienia się znajdziesz osobny wątek
Przedsatwienie się

(tak to ma wyglądać panie zorzyk ?).

Też ma produkt zoom'a, ale kaburę, mieszczę w niej body z zapiętą sigmną, i kita z osłoną.
W kieszonce zapas baterii, karta, i pędzelek.
Kupowałem też siostrze ciut większą pod d70, droższą chyba o 8 zł. Ona dostała jeszcze "nakładkę" (nie wiem jak to nazwać) na pasku na ramię.

Oczywiście jestem zadowolony.
 
arkana200  Dołączył: 11 Kwi 2008
Ze swojej strony mogę polecić torbę Fomei Winner 962 (firma Czeska). Sam użuwam takiej i jestem bardzo zadowolony. Świetna jakość wykonania, praktycznie nie odbiegająca od jakości Lowepro (jeżeli przyznać Lowepro ocenę 5 to według mnie fomei zasługuje na 5-). Torba bardzo pojemna i dobrze przemyślana. Wymiary wewnętrzne to 18x28x18 czyli całkiem sporo.

Spokojnie pomieści lustrzankę z założonym podstawowym obiektywem, 2-3 dodtakowe obiektywy (telezoom'y w zakresie odniskowych 70-300mm), lampę błyskową i wszelkiej maści osprzęt.

Duża liczba dodatkowych pasków i troków znacznie ułatwia przymocowanie dodatkowego osprzętu. Bardzo wygodny pasek na ramię z metalowym mocowaniem (znacznie wzmacnia wytrzymałość).

Torbę nabyłem w cenie 135 zł. W sieci ceny tego modelu wachają się w granicach 140-160 zł. Moim zdaniem bardzo udany zakup, jakością nie odbiega znacząco od Lowepro (który jest pewnym wyznacznikiem jakości wykonania podobnie jak np. Vanguard) a cena jest o około 40-45% mniejsza. Maja osobista ocena to 8/10. Serdecznie polecam

Zdjęcia nie są mojego autorstwa.


Fomei 1
Fomei 2
Fomei 3
Fomei 4
Fomei 5
Fomei 6
Fomei 7
Fomei 8

Pozdrawiam
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
NaneuPro Lima - wielkości mniej więcej zeszytu A4(trochę większa) - zmieścisz wszystko, co planujesz(no może z gripem podpiętym do aparatu będzie kłopot). Od groma kieszonek, bardzo wygodny pasek na ramię. Jak będziesz potrzebował zwykłej torby, to po prostu wyciągasz piankowe wkłady. Najważniejsze, że z zewnątrz w żaden sposów nie przypomina torby foto - w nieciekawych okolicach można się poruszać bez większych obaw o urazy spowodowane zazdrością tubylców. Jakość wykonania celująca, a materiały po prostu pancerne. No i ma kompasik przyszyty na kieszonce ;-)
Udało mi się zanabyć na Alledrogo za 93pln z przesyłką.

http://www.naneupro.com/products/mo-l/ - strona producenta
http://www.rangefinderfor...ead.php?t=45565 - zdjęcia z życia i parę słów od posiadaczki
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
MORKO napisał/a:
No i ma kompasik przyszyty na kieszonce ;-)

Mój się popsuł, ale mam drugi przy plecaku :evilsmile:
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
Chmarski napisał/a:
Mój się popsuł
mój chyba też - cały czas pokazuje ten sam kierunek...
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Czyli pokazuje na magnez
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
ArturMaly napisał/a:
Czyli pokazuje na magnez

A wiesz, że chyba masz rację... :-)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Myślę że mam rację bo mam tą samą torbę (jeżeli chodzi o Limę)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Na magnez raczej nie, ale już na magnes, to jak najbardziej możliwe. 8-) :-B
 
eli2  Dołączył: 22 Lis 2007
kupiłem w Internecie Tamrac 5546 Adventure 6.
Miała tam wejść:
- lustrzanka K10.
- Kit
- tele 55-300
- mała 50-ka
- lampa błyskowa
- duperele jak 2 osłony p-słoneczne, karty pamięcie, filtry, ładowarka

I zong. - Tam mi właściwie wchodziła lustrzanka z KITem
Trzeba uważa na rozmiary.
Trochę się teraz boję kupić w Internecie.
Z drugiej strony walka z wrodzonym skąpstwem.

Macie cos sprawdzonego na taki zestaw?
Nie lubie upychać na siłe - tak żeby swobodnie wchodziło wszystko i wychodziło.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Naneu Pro Correspondent 300 :!:

Mam już jakiś miesiąc i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Noszę w nim:
- body K100D (ale miejsce które dla niej zagospodarowałem na pewno starczy na k10 z gripem)
- body Z-20
- kit 18-55
- FA 50/1.4
- sigmę ef-500 super
i jest jeszcze miejsce na jakieś tele - ja tam lokuję ładowarkę, albo kompakta
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Ja mam jakieś badziewie Cobra RE-7.
Dostałem za 50PLN przy zakupie kasetki.
Wchodzi:
K100D z podpietą Sigmą 18-125, Tamron 70-300, tulipanki, bateryjki i inne drobiazgi.
W tym układzie jedna przegródka poszła na dno tak by kasetka z gripem do góry leżała na dnie (znaczy jej lewy bok) a sama przegródka podpiera lekko obiektyw. Druga przegródka oddziela Tamrona w pione (tulipanki na dole i górze Tamronka). Pozostaja trzy kieszonki na drobiazgi i siateczka w górnej pokrywie. W dużą kieszeń weszła lampa od soniaka - tak na próbę.
Obecnie trochę namieszałem i zapasowe szkło poszło na dno przykryte jedną z przegródek. Kasetkę trzeba wkładać gripem do dołu, a obiektywy są oddzielone wspomnianą poziomą przegródką.
Drugi układ jest mniej wygodny bo:
- zapasowe szkło jest schowane i by je wyjąć trzeba wyjąć aparat.
- kasetka leży gripem do dołu co spowalnia wyjmowanie - trzeba chwytać za obiektyw.
- wszystko siedzi nie tak super spasowane jak w układzie nr 1 - tam po prostu było super spasowane.
Zaletą jest to że można wetknąć w torbę kasetkę z podpiętym Tamronem.
Cyknę jakąś fotke wieczorem komórką niestety.

BTW - Do S5600 Fujika też miałem Cobrę i 2 lata wytrzymała
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
O, też mam tą Cobrę.. Wchodzi K10D, FA80-320, M28 i M50 do głównej komory. Ładowarkę wkładam za siateczkę. Do tego czasami jakieś zeszyty na uczelnie czy książka też się mieści. IMO za te pieniądze nie mam na co narzekać.. Nie kumam tylko motywu z zapinanymi szelkami :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Co do fotek Cobry.
Tak było:


Tak jest teraz:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach