Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Bezlusterkowce - wybór systemu
Witam

O zalozenie tematu poprosila mnie siostra - bo dluzszej rozmowie - wyperswadowałem jej kupno Nikona D90 :-P zdecydowala sie jednak na bezlustro (choc podrzucalem pomysl z K-30)

Zastanawia sie pomiedzy Samsungiem a Olympusem - cena do ok 2 tys.
Jak wypada przy nich (w tym budzecie) nasz K-01?
Rozumiem ze chyba nie ma co czekac na jego nastepce?

Pozdrawiam!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Moim zdaniem b.dobrym wyborem jest Samsung NX1000 + mały kit 20-50. Jakieś 1100-1250 zł. Dobra matryca, małe rozmiary. WiFi, trochę bajerów. Jest dostępna wersja biała.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Galus81 napisał/a:
Jak wypada przy nich (w tym budzecie) nasz K-01?

Wypada bardzo dobrze, szczególnie na przykład w B&H, ale widzę że już znika z magazynu. Niemniej mam ciągle bardzo mieszane uczucia co do tego aparata. :roll:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Galus81 napisał/a:
Zastanawia sie pomiedzy Samsungiem a Olympusem - cena do ok 2 tys.
zasadniczo :

a) chce wymieniać szkła, bawić się w rozbudowę systemu, etc = Olympus (w tej cenie do wyrwania E-P3 z kiciakiem)

b) chce mieć dobry aparat z dużą matrycą, ew dokupić 1 szkło tupu naleśnik czy tele = Samsung NX1000 albo NX1100 z kitem
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
To w sumie prawda. Szkła do Samsunga też są, wybór nie jest mały, ale z dostępnością szkieł NX nie jest tak łatwo jak w wypadku szkieł m4/3.

Dla mnie K-01 odpada w przedbiegach, bo po prostu jest wielkim klockiem...
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Benek napisał/a:


Dla mnie K-01 odpada w przedbiegach, bo po prostu jest wielkim klockiem...


Używałeś, czy tylko przeczytałeś? Miałeś to cudo w rękach i klocek mało Ci nie urawł łapek? , a może zrobiłes chociaz ze 2 fotki? Jeżeli tak to OK. Bo dobrym zwyczajem jest wydwać opinie o czyms czego sie uzywało przynajmniej troszkę.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Jezeli o mnie by chodzilo..to ja chyba wzialbym K(l)-01(cka) z kitem 40XS - sentyment do firmy? :-P

w tej cenie tylko nx1000 da sie dorwac? czy warto dorzucic do jakiegos wyzszego modelu?
podobnie w Olympusie.
Ewentualnie czy jest sens jej dorzucic "ciut" do np.NX300 vs. E-PL5? - duza roznica jest (odczuwalna) z w/w modelami?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Galus81, mogla sobie kupic dziewczyna d90 i miala by frajde ze sama wybrala i ze lustro robi kilk itp.
Poza tym to kawał pożądnego aparatu!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomek_j napisał/a:
Używałeś, czy tylko przeczytałeś? Miałeś to cudo w rękach i klocek mało Ci nie urawł łapek? , a może zrobiłes chociaz ze 2 fotki? Jeżeli tak to OK. Bo dobrym zwyczajem jest wydwać opinie o czyms czego sie uzywało przynajmniej troszkę.


Po pierwsze, przepraszam, że tak osobiście cę uraziłem. Po drugie - tak, miałem ten aparat w rękach, pozwoliłem sobie nawet kilkakrotnie na naciśnięcie spustu. To coś zmienia? Grubość tego sprzętu, np. w porównaniu z moim nie najcieńszym NX200 jest przegigantyczna. Oto zdjęcie:


Jaki sens kupować bezlusterkowca, który jest tak naprawdę wykastrowaną o pryzmat lustrzanką z fatalną ergonomią...? Nie lepiej kupić lustrzankę?

Galus81 napisał/a:
Ewentualnie czy jest sens jej dorzucic "ciut" do np.NX300
Moim zdaniem nie. NX300 ma gibany i dotykowy monitor i to w zasadzie najważniejsza różnica z NX1000, bo matryca ta sama. OK - lepszy procesor, lepsze algorytmy odszumiania i tym samym trochę lepsze JPEG-i to przewaga NX300. Ale cz warto dopłacać 1500 zł za te usprawnienia?
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
tomek_j napisał/a:
Używałeś, czy tylko przeczytałeś? Miałeś to cudo w rękach i klocek mało Ci nie urawł łapek? , a może zrobiłes chociaz ze 2 fotki? Jeżeli tak to OK. Bo dobrym zwyczajem jest wydwać opinie o czyms czego sie uzywało przynajmniej troszkę.

K-01 niestety zaprawdę klockiem jest. Rekompesuje jednak klockowatość jakością zdjęć, video i ceną. ;-)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
karmazyniello napisał/a:
Galus81, mogla sobie kupic dziewczyna d90 i miala by frajde ze sama wybrala i ze lustro robi kilk itp.
Poza tym to kawał pożądnego aparatu!


Wiem ze pozadny,ale osobiscie wolalbym K-30 - jakos przezylbym brak drugiej ekraniku ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Lumix G5? 2200-2300zł, a przynajmniej wizjer jest... może nawet na cashback się załapiesz (300zł).
Starszy G3 pewnie tez gdzies sie znajdzie, za ok 1600zł.

 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Benek napisał/a:

Po pierwsze, przepraszam, że tak osobiście cę uraziłem.

Nic z tych rzeczy, tak sobie troszkę napisałem w obronie tego strasznego klocka, bo to Pentax i wszsycy go tak strasznie kopią . Jak wiadomo grubasy nie sa lubiane, w szkole, pracy no i w fotografii też :evilsmile: .
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Troche duzy juz - wlasnie dlatego zrezygnowala z lustra(do torebki aby mogla wrzucic)

Nadal zastanawiam sie czy dorzucic jej do NX300 lub E-PL5.
Choc takze zastanawiam sie czy zamiast doplacac do NX300 wziasc NX1100 zamiast NX1000, duza roznica? mial ktos przyjemnosc porownac? bo zauwazylem ze z NX1100 jest kit II - duza roznica z poprzednim 20-50?
Bo z tego co widze na canon-board ładne zdjecia wychodza z tej puszki:
- NX na canon-board

Szczegolnie urzekło mnie zdjęcie z SMC Takumar 50mm f/1.4 :mrgreen:
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Galus81, Może Cię to zainteresuje, ale w 20-50 mm OIS II jest stabilizacja, której nie ma w pierwszej wersji. Albo NX1000 z 18-55 mm, tutaj też jest stabilizacja. A czy NX1000 czy NX1100 to wygląda na to, że nie ma różnicy.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
mrawi, na razie tylko w cenie jest roznica. ;-) Wg specyfikacji technicznej są identico... Pytanie skąd w takim razie dopłata 200 złotych :?:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Galus81 napisał/a:
Nadal zastanawiam sie czy dorzucic jej do NX300 lub E-PL5.
Jesli chodzi o olka, to E-PM2 nie wystarczy? Kolorek puszki sobie wybierze...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Galus81, uroczo NX wygląda z produktami Made in CCCP, Tairami, Heliosami i Jupiterami:





:-P :-P :-P

Co ważne, robi z nimi zupełnie niezłe zdjęcia:
http://www.pbase.com/henr...image/150993527

Co do NX300. Dzisiaj jeszcze raz obejrzałem go sobie w MM, wersję białą, i powiem tak - on jest nawet niebrzydki, zwłaszcza w rękach kobiety. Biały kolor jest mało praktyczny, ale może się podobać niewiastom... ;-)

Ja brałbym dzisiaj NX1000, ale nie wiem ile kasy w kieszeni ma twoja siostra. Nie ulega wątpliwości, że NX300 jest lepszym aparatem, ale w jego dzisiejszej cenie jest dość spory podatek od nowości. Choć jeśli faktycznie kit 20-50 II ma stabilizację, to jest to rzecz warta uwagi. Mnie brakuje w moich NX stabilizacji i to niestety często. :-/
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
mrawi napisał/a:
Galus81, Może Cię to zainteresuje, ale w 20-50 mm OIS II jest stabilizacja, której nie ma w pierwszej wersji. Albo NX1000 z 18-55 mm, tutaj też jest stabilizacja. A czy NX1000 czy NX1100 to wygląda na to, że nie ma różnicy.


Dzieki - czytalem wlasnie wczoraj wieczorkiem o tym :-B


arQ napisał/a:
mrawi, na razie tylko w cenie jest roznica. ;-) Wg specyfikacji technicznej są identico... Pytanie skąd w takim razie dopłata 200 złotych :?:


Własnie sam nie wiem - wczoraj gdzies cos wyczytalem ze roznice w sofcie - lepsze algorytmy? :-/

@edit: Wlasnie dostalem odpowiedz na canon-board od goscia co ma NX1100 mowi ze prawdopodobne roznice to: "NX1100=NX1000+Lightroom+autoshare"

Benek hehe no nie powiem - ładnie to wyglada,ale przy takich lufach to juz moze byc problem z włożeniem do kieszeni ;-)
Osobiscie chyab tez poszedlbym budzetowo w NX1000 - ona o kase sie nie martwi - pracuje w Norwegii...

Własnie dzis skocze do Tesco na Kabatach - tam jakis sklepik jest i widzialem nie dawno ze mnostwo NX'ow maja - walne zdjecie co maja na wystawie (jezeli sie dzis wyrobie).
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Galus81, Można pomysleć też o allegro. Teraz wysypało trochę NX100 z 20-50mm. Pewnie po 500-600 zł będą schodziły. NX10 body za 500 zł jest. A NX5 po 400 zł bodajże widziałem.Tylko obiektyw do tego lub dwa skombinować i zabawa za pół darmo. A matryca APS-C w tych aparatach robi swoje. Więc jeszcze o połowę taniej można mieć fajny zestaw.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach