Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
mrawi napisał/a:
Galus81, Można pomysleć też o allegro. Teraz wysypało trochę NX100 z 20-50mm. Pewnie po 500-600 zł będą schodziły. NX10 body za 500 zł jest. A NX5 po 400 zł bodajże widziałem.Tylko obiektyw do tego lub dwa skombinować i zabawa za pół darmo. A matryca APS-C w tych aparatach robi swoje. Więc jeszcze o połowę taniej można mieć fajny zestaw.


Dzieki mrawi ale w jej przypadku uzywka nie wchodzi w gre.

W skrócie - patrzac ogolnie na NX300 i E-PL5 - sa to podobne puszki.
Jedyne glowne roznice w tych systemach to:
- Olympus ma wiekszy wybor szkiel - dodajac Panasonica i Sigme jeszcze do tego,ale z drugiej strony powiedzmy prawde sobie - czy az taki wybor szkiel jest potrzebny? - ile szkiel nam potrzeba? 2-3?
- Samsung ma przewage w matrycy APS-C - to jest nie zaprzeczalny plus dla niego - ale czy az tak widoczny? zauwazalny?
Wybór nie jest łatwy - jedynym ostatecznym/decydujacym chyba argumentem bedzie po prostu wzięcie go do ręki i zbadanie ktory lepiej lezy - tak mi sie przynajmniej wydaje. ;-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Galus81 napisał/a:
Samsung ma przewage w matrycy APS-C
Tak z ciekawości - na czym polega ta przewaga? Mniejsza jest GO na tej samej ogniskowej i przesłonie - dla jednych zaleta, dla innych wada. Co więcej?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
NX300 ma Lightroom 4 w komplecie. Może się przydać siostrze, a jak nie to może opchnąć i jeszcze zarobić... Albo bratu sprezentować. :mrgreen:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
cube007 napisał/a:
Galus81 napisał/a:
Samsung ma przewage w matrycy APS-C
Tak z ciekawości - na czym polega ta przewaga? Mniejsza jest GO na tej samej ogniskowej i przesłonie - dla jednych zaleta, dla innych wada. Co więcej?


cube007 - jestes na polskim forum samsunga i taka uwaga jest nie na miejscu. Samsung ma zwsze przewage nawet wtedy jak jej nie ma.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
cube007 napisał/a:
Galus81 napisał/a:
Samsung ma przewage w matrycy APS-C
Tak z ciekawości - na czym polega ta przewaga? Mniejsza jest GO na tej samej ogniskowej i przesłonie - dla jednych zaleta, dla innych wada. Co więcej?
Jak dla Ciebie wada to ok, ale jak w razie okaże sie dla Ciebie zaletą to niestety, ale będziesz się musiał obejść smakiem. Jeśli dla mnie mała GO będzie wadą to przymykam obiektyw i jest git, jeśli zaletą to nie przymykam. W przypadku APS-C mamy większe możliwości, jeśli chodzi o GO. A większe możliwości lepiej mieć niż nie mieć.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomek_j napisał/a:
cube007 - jestes na polskim forum samsunga i taka uwaga jest nie na miejscu. Samsung ma zwsze przewage nawet wtedy jak jej nie ma.

Lubisz kibolskie klimaty?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Galus81 napisał/a:
wyperswadowałem jej kupno Nikona D90

Może, jak lubi nikonki, niech sobie oglądnie coś z serii "łan"?
Z wizjerem, ale bez lampki (niestety) V1 - za 999zł.
Albo J2, malutki z małym kitem 11-27 (czy jakoś tak) i wbudowaną lampką za 1200zł.
Do tego "pięćdziesiątka" 18,5/1,8 za 7-8 paczek, żeby się zmieścić w 2000 ;-) .
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Benek napisał/a:
tomek_j napisał/a:
cube007 - jestes na polskim forum samsunga i taka uwaga jest nie na miejscu. Samsung ma zwsze przewage nawet wtedy jak jej nie ma.

Lubisz kibolskie klimaty?


Drogi Benku - nie odbieraj tego tak bardzo osobiście. Samsung to tylko tylko marka, produkuje różne przedmioty używane przez ludzi i o ile mi wiadomo nie są to w założeniu przedmioty kultu. Nie warto dla niej i jej podobnym dać sie ponosić większym emocjom, tylko dlatego że się ma kawałek plastikowo-metalowo-szklanego czegoś z tym czy innym napisem na przedzie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
tomek_j napisał/a:
jestes na polskim forum samsunga
:shock: Czegoś nie zauważyłem ? Zmieniliśmy barwy klubowe ? Logowałem się chyba na forum Pentaxa. :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
tomek_j, lubisz. Wiedziałem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kumpel pyta - czy ktoś miał okazję porównać, albo widzieć porównanie kita NX 20-50 II OIS do 18-55 OIS?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja mam oba. Jeśli chodzi o stronę optyczną większych różnic nie widzę. Oba są na szerokich końcach na tyle dobre, że można je porównywać ze stałką NX 20.
Oba zresztą testowali optyczni:

http://www.optyczne.pl/21...%87_obrazu.html
www.optyczne.pl/209.4-Tes...ość_obrazu.html

20-50 jest odczuwalnie mniejszy, więc jeśli koledze nie przeszkadza brak tych 2mm na przedzie może brać mniejszy...
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Nie wiem jak 20-50mm, ale mój 18-55mm mogę przyrównać też do mojego 16mm. Oba są przyzwoicie ostre. Różnice są minimalne. 16'stka na 2,4 jest minimalne nawet mniej ostra od 18-55 na 3,5, ale 16'stka na 3,2 jest dla mnie identyczna z 18-55 na 3,5 (ten sam kadr...prawie :-> ).
Benek, nie brak 2 mm, a 3 mm chyba, bo 30 mm do 27 mm po przeliczeniu?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kolega dziękuje.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
Tak czytam i czytam na adorama i bh i widze ze 20-50 nie ma stabilizacji a 18-55,a gdzies na forum wyczytalem ze ktos mowil ze 20-50 tez ma - wiec jak jest w koncu?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Moim zdaniem brak. Choć czasem w różnych sklepach internetowych i na różnych portalach piszą o OIS w wersji II, to na oficjalnej stronie Samsung brak informacji aby 20-50 II miało stabilizację. Na zdjęciach tego obiektywu też nie widać przełącznika OIS. Zobacz sam:

http://www.samsung.com/uk...ses/EX-S2050BNW
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Znowu dywagacje o korpusie i kitach.
Pomyśl co podpeniesz lepszego niż kit i ZA ILE!

No i jak ta cena ma się do jakości.

Fany test z DXO - optyka szajsunga w porównaniu z wiele droższą konkurencją:

http://www.dxomark.com/in...models-measured
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Galus81, W bazie obiektywów na optyczne.pl podane jest, że 20-50 w wersji II ma stabilizację, ale trzeba by to dokładnie sprawdzić. Ja bym wolał 18-55, ma szerszy kąt, a jakość zdjęć niemal identyczna i wykonanie podobno lepsze.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
20-50 ma tylko sens jeżeli liczy się redukcja gabarytu i konieczność posiadania zooma.
Jeżeli nie tak bardzo to 18-55 jest lepszy- nawet na 55/F5,6 jest ostry.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
mrawi wlasnie czytalem i zastanawiam sie czy optyczni znow sie nie myla. - bo gdzie indziej nie 20-50 OIS - w niektorych sklepach niby w secyfikacji jest - ale w nazwie nawet nie ma wzmianki OIS tak jak w pelnej nazwie 18-55.
Musze przyznac ze z 18-55 troche nie maly jest ten NX300:
- http://www.youtube.com/watch?v=AN4btEJUMts

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach