Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Uwaga na karty microSDHC w pełnowymiarowych adapterach
Jestem posiadaczem karty, którą można opisać tak: SanDisk microSDHC 16GB class 10 UHS-1. Oto obrazek przedstawiający ów przedmiot:



Karta działa jak marzenie, gdyby nie jedna rzecz, na którą ostatnio zwróciłem uwagę. Otóż w komplecie z kartą był adapter do pełnowymiarowej karty SD. Oto jak ona działa, włożona do slotu microSD czytnika na USB 2.0:



A teraz wyjmujemy kartę z cyfrowego Pentax'a, razem z adapterem do pełnego wymiaru SD. I wkładamy do tego samego czytnika, ale do slotu dla pełnowymiarowej karty:



Używając zrozumiałego dla wszystkich porównania, można jajo przysłowiowe znieść, zanim się pliki skopiują, o ile w ogóle to nastąpi. Zdarzenie owe jest niezależne od adaptera - sam sprawdziłem. Oraz sprawdziłem jeszcze jedną kartę microSDHC 16 GB class 10 i jedną 4 GB class 6 - odczyt w normie. Ta ostatnia wykazuje średnio 18MB/s.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
a czy przypadkiem wyniki się nie zmienią jak zmienisz na adapterze pozycję blokady karty? sam miałem ostatnio podobną sytuację :-)
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Nie.
W każdym razie w tej chwili ten SanDisk powędrował do TV i syn ogląda z niego filmy. Ja z jej używania przez adapter w Pentax'ie rezygnuję i wchodzę w pełnowymiarową SDHC.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Lenin napisał/a:
Nie.
W każdym razie w tej chwili ten SanDisk powędrował do TV i syn ogląda z niego filmy. Ja z jej używania przez adapter w Pentax'ie rezygnuję i wchodzę w pełnowymiarową SDHC.


Trochę szkoda że założyłeś temat, jak rozumiem "dla przestrogi" a następnie zawiesiłeś go niejako w próżni nie próbując wyjaśnić co było przyczyną.:
- czytnik
- przejściówka na duży wymiar
- karta micro
- czynnik ludzki

Przeprowadziłem tak na szybko test moich kart 3 x micro 2 x SD ( tak, trochę się nudzę ;-) ) i nie widzę powodów do zmarwień.

Ja niestey musiałem korzystać z dwóch różnych czytników, jeden na SD i jeden na MicroSD.

Ale szkoda że nie próbowałeś tematu pociągnąć dalej, teraz wisi i straszy, a być może i wprowadza w błąd :-/ .
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Ja mam taką kartę w komórce Samsunga. Działa bez zarzutu. Po włożeniu w adapter też ładnie działa. Takie mam doświadczenia.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
O tym, że identyczny model karty microSD działa wolniej, niż odpowiadający mu identyczny model karty SD pełnowymiarowy sporo napisano w necie (np. w ocenach klientów po zakupach, przykładowo amazon, gdzie bywają setki komentarzy).
No i jeszcze jakieś zaśniedzenie czy uszkodzenie styków i Twoje zdjęcia pójda się [....].
Czyli jest ryzyko, i pewniejsze jest stosowanie pełnowymiarowej SD (SDHC / SDXC).
Do aparatów (oprócz P. także do Coolpixów z obudowami podwodnymi) kupuję więc pełnowymiarowe SD godząc się z tym, że nie włożę ich do innych posiadanych urządzeń z gniazdami microSD (a szkoda, bo jak podliczyć, to karty swoje kosztują).
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Karty microSD z zalozenia zaprojektowane sa do mniejszych-czyt. wolniejszych urzadzen. Nie wpadlbym, ze wymagajacy uzytkownik zacznie stosowac microSD z adapterem jako zamiennik pelnowymiarowej karty o wielokrotnie szybszych osiagach. Karta to nie tylko magazyn ale i predkosc transferu danych. Wszystko ma swoja cene, szczegolnie swiety spokoj ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to pełna zgoda, każdy element pomiędzy kartą a czytnikiem w aparacie je pogarsza ale jeżeli chodzi o prędkość to hm...

Jak wygląda prędkość zapisu dzisiejszych kart micro do pełnowymiarowych z np.2012?

Jeżeli za dwa lata ciągle będę używał k5II a na rynku pojawią się superszybkie karty clas 500 to będę musiał się na takie przesiąść by nie wypaść na niewymagającego :-P

Powtórzę jeszcze raz, zgadzam się jeżeli chodzi o bezpieczeństwo co prawda z micro praktycznie nie korzystam ale jeżeli już, to póki co nie stwierdziłem żadnych problemów (adapter SanDisk).
Fakt, na adapterach noname różnie bywa, niekiedy nawet karty nie wykryje ale nn to już dla prawdziwych ryzykantów.

Nie wiem jak wygląda "sprawa" elektroniki w tych kartach ale podejrzewam że jest taka sama lub bardzo podobna.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Sid Gotama, nikt nie poleca slepo uganiac sie za nowosciami, ktorych i tak ogromna wiekszosc oferowanych obecnie sprzetow, szeroko rozumianych urzadzen foto, nie wykorzystuje. Karty Sandisk Extreme Pro SDHC UHS I 95/90MB/sec pojawily sie we wrzesniu 2011 roku a UHS II 280/250MB/sec w marcu 2014, takze juz od kilku lat sa karty, ktorych malo co potrafi wykorzystac. Realne osiagi a deklarowane przez producentow to dwie, naprawde rozne sprawy. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach