Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Problemy pewnego człowieka z DA 12-24/4
Z forum na dpreview, w luźnym tłumaczeniu:

Temat: Dlaczego takie małe zdjęcia z 12-24???
Dlaczego obraz w wizjerze ze szkłem 12-24mm przy 12mm są JEST TAKI MAŁY nawet kiedy fotografuję z odległości 30cm?

Według producenta, powiększenie powinno być 1:8!!!
----
To jest obiektyw szerokokątny. Szeroki kąt daje ci bardzo duże pole widzenia. A to powoduje, że wszystko wygląda mniejsze.
----
Więc ten obiektyw nie nadaje się do zdjęć grupowych, etc... !!!!
----
Jesli masz dużo osób do sfotografowania, ten obiektyw będzie świetny do zdjęć grupowych.
----
OK, ale wtedy ludzie w grupie będą wyglądać mniejsi, niż są w rzeczywistości - widzisz w tym jakiś sens???

----
Kurtyna.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
pozostaje pozazdroscic ze mozna sobie kupic obiektyw za tyle kasy nie majac zielonego pojecia co to w ogole jest i do czego sluzy

ogolnie ripsekt dla tego pana
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, 5 minut temu zaplułem monitor frytkami [wina Tomeckiego]. Na szczescie nie wyczycilem, bo teraz sa tam takze kawałki kurczaka.

morał:
ludzie na zdjeciu w przewazajacej ilosci wypadków beda mniejsi niz w rzeczywistosci, chyba ze zastosujemy odbitki A1+. Problem ten wynika z niedoskonalosci szkiel.

boszzzzzz
:shock: :shock: :shock:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy ktoś mu już doradził, żeby wyrzucił ten złom na śmietnik i zapytał, gdzie będzie wyrzucał?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Yyyyy.... eeee.... oooo... :shock: :mrgreen:

Chciało by się powiedzieć - widzisz, Jarku, docenić należy, że u nas jeszcze nie jest aż tak źle ;-)
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Pewnie to koleś kompleksem małego... ;-)
A duży może więcej :lol:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
widzisz, Jarku, docenić należy, że u nas jeszcze nie jest aż tak źle
nie dziel skóry przed zachodem słońca... czy jakoś tak :)

Szklanka jest w połowie pełna.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
szpajchel, Ja bym mu doradził, żeby poszedł do drukarni wielkoformatowej i kazał wydrukować zdjęcie tak, żeby ludzie byli naturalnej wielkości. Następnie aby wycięli każdą sylwetkę i nakleili na tekturę z podstawką.
Po przyniesieniu grupy pod pachą ustawi ją sobie w domu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że może jakiegoś osobnika z grupy (który nie przypadł mu do gustu) wyeliminować poprzez wyniesienie do piwnicy. Może też zmieniać konfigurację zdjęcia, stosownie do własnej koncepcji interpersonalnej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bardzo ladne...... jest na poziomie dlaczego K10D nie moze krecic filmow i dlaczego nie ma podgladu na zywo
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
jest na poziomie dlaczego K10D nie moze krecic filmow i dlaczego nie ma podgladu na zywo

Fafniak, gorzej. Te teksty da się wytłumaczyć - ktoś tam miał kompakta, kupił lustro, miało być lepiej, a tu "mniej funkcji". Po prostu ignorancja. Ale to - nazwał bym to jakąś kosmiczną, abstrakcyjną głupotą raczej, połączoną z brakiem wyobraźni. Albo koleś jaja sobie robi :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Albo koleś jaja sobie robi
Nie robi. Jakis czas temu strasznie narzekał, że mu ten 12-24 winietuje, i że chyba nie powinien przy założonym UV + polarze. Ale później okazało się, że to nie filtry były główną przyczyną, tylko jakiś zabezpieczacz na LCD, który mu winietował z tyłu aparatu (??). Zdjęcia same w sobie były ok, ale żeby je sprawdzić na kompie, to o tym nie pomyslał.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Amerykanin?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Amerykanin?
Nie wiem, ale bardzo możliwe.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
błagam, wody!

hahahaha
Jarek Dabrowski napisał/a:
jakiś zabezpieczacz na LCD, który mu winietował z tyłu aparatu
:shock:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
WIecie co, ja tez mam problem, 10-17 krzywi mi budynki... A palac kultury jest mniejszy niz w rzeczywistosci. Co robic? HELP :P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ponieważ wiadomo, że 10-17 jest dobrym obiektywem proponuję udać się z tym problemem do okulisty. Jeśli on nie pomoże ty chyba tylko do psychoanalityka.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, - na krzywienia jest dobry kolonoskop lub pobranie wycinak prostaty do badania....... :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
Ponieważ wiadomo, że 10-17 jest dobrym obiektywem proponuję udać się z tym problemem do okulisty. Jeśli on nie pomoże ty chyba tylko do psychoanalityka.


Wybieram opcje numer dwa ;)

Fafniak napisał/a:
pobranie wycinak prostaty do badania.


Mowisz? :roll:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
milo, ewidentnie Twój 10-17 ma wadę fabryczną. Musisz oddać go mnie w ramach serwisowania. :-P Ale to operacja skomplikowana, może trochę potrwać. Nie jest jednak źle, jako forma dbająca o klienta zapewniam obiektyw zastępczy - Zenitar 16mm [ten też troszkę krzywi, ale da się znieść na czas prac remontowych] :-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref, mam nadac na swoj koszt kurierem? Ile to bedzie kosztowalo?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach