Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
10 tys.
No, mam już za sobą 10 tys. klatek na K10D (raz czyszczona matryca). Taka mała uroczystość:-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cobretti, ja mam na liczniku dopiero ok. 5000 a aparat od konca stycznia.
10000 klatek-plodnym autorem jestes. To do konca roku resurs migawki wyczerpiesz?
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
No właśnie ta migawka mnie męczy. Max dwa sezony intensywnej pracy i po migawce. Chyba, że w rzeczywistości wytrzymuje więcej niż gwarantuje producent, np. 200 tys...
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
:-) tego Ci życzymy :)
:-B :-B :-B :-B :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
asklop napisał/a:
Cobretti, ja mam na liczniku dopiero ok. 5000 a aparat od konca stycznia.
Zalezy, jakie fotki się robi. Cobretti, jak widziałem, foci ptaki, a tam czasami strzela się długimi seriami. U mnie także 10 000, ale dużo ostatnio testowałem Sigmę. Poza tym, znajomi z osiedla osaczyli mnie, by robić fotki ich pociechom. Jak najwięcej. Chyba będą partycypować w kosztach wymiany migawki za jakiś czas :mrgreen: .
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
jak widziałem, foci ptaki, a tam czasami strzela się długimi seriami.


zobaczyl jednego biednego ptaszka i taka seria w niego. Ciekawe czy chociaz trafil. Takimi seriami to sie do samolotow strzela :-P

[ Dodano: 2007-05-17, 15:31 ]
Cytat
No właśnie ta migawka mnie męczy. Max dwa sezony intensywnej pracy i po migawce. Chyba, że w rzeczywistości wytrzymuje więcej niż gwarantuje producent, np. 200 tys...
_________________


mysle, ze wiecej wytrzyma
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
cotti, T.Hanks:-)

argawen, sporo na owadach i innych makrodrobiazgach się traci - głębia papierowa, światła i pozycje owada nie zawsze podchodzą i warto mieć kilka ujęć do ich oznaczania. Zreszta z całą przyrodą tak jest, że trzeba robić po kilka ujęć, czasem zwierzak sie lekko poruszy i już jest o wiele bardziej fotogeniczna pozycja.

A tak generalnie to i 100 tys. klatek można stracić w tydzień. Polecam taką zabawę - zrobienie żaby jak skacze (w locie) i jeszcze lepsza jazda - jej języka jak łapie owada:-)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Pentax to mocna bestia.To przechodzi wszelkie granice ile to może wytrzymać.Już pół roku temu miałem na DSie 13 razy przejechany licznik dookoła,odlazła guma, odpadł czerwony sygnalizator(przykleiłem jedno i drugie) modlę się aby wytrzymał do końca czerwca kiedy to może wreszcie Europa dostanie 540FGZ,bez tego myślenie o K10 jest bezcelowe(jedno i drugie muszę nabyć,nie jestem z tego powodu szczęśliwy).Mam dwie 500tki trochę analogowego sprzetu i muszę powiedzieć że ostre znęcanie się sprzęt ten wytrzymuje.Myślę że to Pentaxsie maleństwo dociągnie do 200tyś cykli.Pozdrawiam
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Już pół roku temu miałem na DSie 13 razy przejechany licznik dookoła,


to oznacza, ze zrobiles 1 300 000 zdjec. Masakra.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
asklop, po 10 tys. licznik startuje od nowa, czyli zrobił 130 tys.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen, kurcze a juz sie przestraszylem
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
asklop napisał/a:
kurcze a juz się przestraszylem
Dlaczego ? Znaczy się, że migawka w DS jest niezniszczalna :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Dlaczego ? Znaczy się, że migawka w DS jest niezniszczalna


ano tego sie przestraszylem, ze ze swoim K10d zostane bardzoooo dlugo, bo pewnie migawka u niego jeszcze trwalsza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach