JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
O którym bezlusterkowcu mowa?
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Fuji xt1 lub oly om1
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
xt1 to nowsza konstrukcja niż K-3 , ale czy warta przesiadki?
Olek OM-1 to manualny kliszak, chyba chodziło o OM-D.
Moje doświadczenia z bezlusterkowcami dotyczą Sony i nie są one na jego korzyść jeśli chodzi o jakość obrazu. Raczej tu nie pomogę.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Czy ktoś na doświadczył takiej przesiadki ?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Co do przesiadki - ja parę lat temu przesiadłem się z k-5 i worka D-limitedów na Samsunga NX200, a potem na Micro 4/3. Doszedłem do wniosku, że jeśli zależy mi na małych gabarytach i dobrej jakości zdjęć, to najlepszym rozwiązaniem jest Micro 4/3. I dalej jestem tego zdania. Taki Lumix GM5, czy nawet Olympus E-M5 z 17/1.8, 25/1.8, 45/1.8 jest naprawdę malutki, a jakość fot zupełnie przyzwoita do ISO 1600. Jeżeli chcesz podczepić większe tele, też nie ma tragedii - do dyspozycji masz zupełnie fajny Panasonic 100-300.

Czy jest sens się przesiadać musisz sam ocenić. Dla mnie takie decyzje to w 75% kwestia irracjonalnej chęci wypróbowania czegoś nowego, a nie racjonalna potrzeba zmiany sprzętu. Jeśli masz kasę i ochotę pobawić się czymś nowym czemu nie zmienić systemu? Do Pentaksa zawsze możesz wrócić. Ja miałem w swojej cyfrowej karierze Pentaksa, Samsunga, Olympusa, Panasonica, Canona, a teraz mam nikonowskie FF. I całkiem realne jest, że za jakiś czas znowu kupię sobie coś Pentaksa. :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dstan, znajomy odpuścił taszczenie D700 na rzecz Olympusa. Następnie wyprzedał Olympusa i zakupił Fuji X-T10 z 35-tką, 56-tką i czymś szerokim (optyka była przyczyną zmiany). Zdjęcia toto robi jak wszystko inne. W ulicznej fotografii się całkiem nieźle sprawdza (odchylany ekran ułatwia życie).
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ja się poruszam po niższych półkach. Mam k30 i najtańszego fuja z x-transem, po po ad roku używania fuja mogę powiedzieć, że daje ładne jotpegi, lepsze od pętaka, lubię go turystycznie i do pleśniaków. Lustrzanka jest wygodniejsza z długim szkłami, rawy z k-30 są przyjemniejsze w obróbce i według mnie bardzien elastyczne.

Gdybym z obecną wiedzą kupował bezlustro, na pewno nie wziąłbym x-transa.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Użytkuję zarówno K-5II jak i GX7 Panasonika. Przy czym Panas towarzyszy mi na każdym kroku - to kwestia gabarytów. Pod względem jakości zdjęć Pentax jest nieporównywalnie lepszy - dynamika, tonalność, wysoka czułość. Jednak jakość obrazka z GX7 wystarcza mi praktycznie we wszystkich poczynaniach,
portretach:


fotach nocnych:


czy też zwykłych, codziennych strzałów towarzysko-knajpowych:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Że niby luźna gumka jest towarzyski...

:evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może jest knajpowy.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
A co myślicie o xt1 ? bo nie wiem dlaczego ale jakoś mnie kusi. Po za tym mam dylemat czy zmieniać K3 na xt1 :/
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
fuen napisał/a:
Gdybym z obecną wiedzą kupował bezlustro, na pewno nie wziąłbym x-transa.

:shock: czym tak podpadł?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Michu napisał/a:
portretach:


Miażdży....
 
former  Dołączył: 05 Lis 2009
Można mieć lustrzankę i bezlusterkowca a szczególnie Fuji. Warto od czasu do czasu zapiąć do tego drugiego obiektyw od lustrzanki i przekonać się jaki daje obrazek! Można się naprawdę zdziwić wynikiem-pozytywnym.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Cytat
:shock: czym tak podpadł?

Do rzeczywistości podchodzi z dezynwolturą. Sytuacje, gdzie zamiast szarych chmur DR400% daje niebieskie niebo bawią tylko na początku ;-)
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Że fuji ma taki kiepski obrazek ?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ja się nie znam. Dla mnie obrazek z mojego x-m1 zaczął być ok, kiedy przestałem się wypuszczać poza DR200%, zjechałem z wartością kolor i odszumiania na -1, przesunął balans bieli lekko w dół* i włączyłem symulację astii*.


*przy symulacji astii w wielu przypadkach, w plikach jpg biel wpadała w róż, pomogło przesunięcie WB o 1 klik w lewo.
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna jakiegoś bezlusterkowca. Nie zawsze mam ochote dźwigać ciężką lustrzanke i ucieka mi w ten sposób wiele zdjęć. Myslę o Fuji lub o Olympusie. Budżet to ok.4 000zł. Czytając testy nie bardzo się mogę zdecydować, może jakies sugestie? Będę wdzięczny.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Ja ostatnio tez miałem ten dylemat i właśnie jestem szczęśliwym posiadaczem xt1 :) świetny aparat tylko trzeba się przyzwyczaić do specyficznego afa .
A testy są do du... Też czytałem az pewnego dnia wsiadłem w samochód i pojechałem pomacać. ;)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Lustrzanka nie jest ciężka ;-)
Wszystko jest jedynie kwestią podpiętych do niej obiektywów...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach