rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Cytat
rysiekll, OK Nie ma dyskusji. Albo dalsza dyskusja będzie jałowa
Nie musi być jałowa, ale powinna być na argumenty, nie na uprzedzenia poparte przymiotnikami typu idiotyczne, debilne itp.

Co do porównania, masz rację BB bardziej tu pasuje ;-)
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
rysiekll, epitet jakim obdarzyłem rozwiązanie, które zaimplementował MS w WP nie jest absolutnie żadnym argumentem. To moja osobista i jak najbardziej subiektywna opinia. I swego zdania nie zmienię. Jest to debilne rozwiązanie, które jak dla mnie jest taką zgniłą wisienką na torcie rozgoryczenia tym systemem. Mam małe dziecko, które śpi póki co z nami w pokoju. Jak budzik służy mi od już kilkunastu lat komórka. Dzięki tej Lumii (którą sobie testowałem) zrobiłem małemu pobudkę, po tym jak długo walczyłem żeby zasnął. Zrobiłem pobudkę, bo zapomniałem ściszyć dzwonek. Innym razem wyciszyłem dzwonek na noc. Budzika już nie usłyszałem. Nóż się w kieszeni otwiera. Nigdy, z żadnym telefonem nie musiałem pamiętać o takich prozaicznych rzeczach.
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
[quote="Soosa"]Chętnie...

Zacznę od wad systemu - trzeba być ich świadomym:

- QR quote Reader - bez dodatkowego komentarza

QR możesz śmiało odinstalować. Wystarczy przycisnąć lupkę i po przejściu do binga pojawia się oczko po naciśnięciu którego można skanować kody. Z ciekawych rzeczy, które znalazłem to opcja dotknij. Wystarczy uderzyć ;-) dwa razy w ekran i wybudza się telefon
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A ja po ostatniej aktualizacji mam aktywne sterowanie głosem. Ogrania proste komendy typu "zadzwoń do" czy "uruchom to i tamto" - do zestawu głośnomówiącego do samochodu jak znalazł.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
A ja po ostatniej aktualizacji mam aktywne sterowanie głosem.
Było i wcześniej, bardzo często używam "zadzwoń do ...".
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Po próbach oswojenia się z Windowsem,niestety wróciłem do Androida. Wielgachne ekrany smartfonów az się proszą aby po nich "mazać" (swype),niestety w WM tego nie doświadczyłem. Te wszędobylskie kwadraciki :-( Nie będę tu wylewał swoich negatywnych odczuć ale uważam,że android jest systemem bardziej pasującym do smartfona.
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
espresso napisał/a:
Ktoś wie jak spowodować aby lumia 920 synchronizowała kalendarz z moim laptopem (win 8.1)?


Spróbuj połączyć nokię z lapkiem kablem. Wejdź do kalendarza i jak się pojawi pasek to kliknij synchronizuj. W telefonie w ustawieniach kalendarza, kalendarz użytkownika outlook włączony. Mam nadzieję, że zadziała.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Soosa napisał/a:
wada systemu Windows Mobile to zasobożerność, brak możliwości współdzielenia karty pamięci na zasoby aplikacji i fakt niekontrolowanego rozrastania się systemu (a dokładnie pozycji Inne).
masz na myśli pamięć trwałą tylko ? bo Android pod wzlędem softu to pożeracz zasobów - na 1GHz/512 RAM WP śmiga Android Żelka co najwyżej działą poprawnie (test HTC 8S vs SIII mini).

A co do rozrastającego się "Inne" można to ogarnąć za pomocą aplikacji Storage Cleaner lub podobnej

laaval napisał/a:
A czemu nie wypowiecie się o jednym ustawieniu głośności? Jak dla debilizm do kwadratu
upierdliwe to jest niestety, bo jeśli masz ustawione na głośno (>20) to tyczy się też aplikacji - odpala się gra wyjąc dźwiękie niemiłosiernie - ustawiasz na ca. 10, a potem zapominasz po sesji zwiększyc i 3 połączenia nieodebrane - powinni w updacie zrobić osobno do systemu i dzwonka

[ Dodano: 2013-11-11, 10:12 ]
andybond napisał/a:
Po próbach oswojenia się z Windowsem,niestety wróciłem do Androida. Wielgachne ekrany smartfonów az się proszą aby po nich "mazać" (swype),niestety w WM tego nie doświadczyłem. Te wszędobylskie kwadraciki
a widzisz, a mnie np. denerwuje milion pulpitów (na Slacku w lapku mam 2gi tylko jako awaryjny) przesuwanie, kombinowanie, teraz która aplikacja na którym ekranie ? a tak mam ustawione kafelki skrótów do najważnieszych aplikacji na pulpicie. A poza tym system WP8 jest prosty - fakt może czasami a prosty, ale ustawienia mam w ustawieniach, wchodzę do nich standardowo - pyk, pyk i mam 2 zakładki poziome - system i aplikacje widocznie "od zaraz"... w SIV np. swipe 1 palcem po głównym w dół (górna belka) daje ustawienia, swipe dwoma :!: palcami daje inne, rozszerzone ustawienia - ja tego nie kupuję
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
arQ napisał/a:
A poza tym system WP8 jest prosty
I to mi się w nim bardzo podoba - tak minimalistycznego ekranu głównego nie miałem od czasów Ericssona R310s ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Kytutr, miałeś rekina ? hehe, mója niedoszła zdobycz, skończyło się na równie kontrowersyjnej Nokii 5510 ;-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
arQ napisał/a:
denerwuje milion pulpitów (na Slacku w lapku mam 2gi tylko jako awaryjny) przesuwanie, kombinowanie, teraz która aplikacja na którym ekranie ? a tak mam ustawione kafelki skrótów do najważnieszych aplikacji na pulpicie.

Przecież nikt ci nie każe ustawiać miliona pulpitów :shock: Aplikacje? np. w Apex Launcher masz możliwość grupowania aplikacji w folderach. Narzędzia,Media,Telefon-raptem trzy ikonki a w nich najpotrzebniejsze programy w danej grupie. Dodatkowo coś w rodzaju elixir widget i na jednym ekranie masz wszystko co potrzebujesz. Do tego jak dołożysz dolny dock,telefon masz spersonalizowany pod siebie. No ale to nie jest wątek WM vs Android,więc się zamykam i spadam :-D
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
andybond, hehe :mrgreen: zdróweczko :-B (i rogal marciński na dzisiaj) najważniejsze żeby znaleźć system dla siebie - mi pasuje WP, Tobie Android, znam przeszczęśliwych ze srajfona - i wszyscy zadowoleni ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
arQ napisał/a:
Kytutr, miałeś rekina ? hehe, mója niedoszła zdobycz, skończyło się na równie kontrowersyjnej Nokii 5510 ;-)
To był mój pierwszy telefon, do dzisiaj mam jego truchło. Był niezniszczalny dopóki nie dostał się w ręce siostry.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
espresso, a widzisz, dlatego rogale najlepiej piec samemu... A nie byleś może wczoraj też przypadkiem sklepie foto Nikon przy okazji ? ;-)
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
espresso napisał/a:
Nie widzę nic takiego. W N8 było to chyba sprawniej rozwiązane. Po BT lub kabelku sam się synchronizował.


Wejdź do kalendarza w telefonie i w jego ustawieniach - kalendarz użytkownika Outlook włączony. Połącz telefon z komputerem. Wejdź do kalendarza w komputerze. Kliknij prawym przyciskiem myszy lub znaczek windows + z W lewym dolnym rogu powinien się pojawić znaczek synchronizuj.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
espresso, zakładasz konto Exchange w telefonie i Outlooku i mas synchronizowane maile i kalendarz w ułamku sekundy.

[ Dodano: 2013-11-12, 00:18 ]
A jeśli nie masz Exchange, załóż konto MAPI dla @outlook.com na komputerze i Nokii. Działa szybciej i niezawodniej od kalendarza Google.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Jak to jest z update GDR3 ? ponoć miał się pojawić na dniach dla Top Lumii i HTC8S/X... Aktualizacja z menu daje mi komunikat, że oprogramowanie aktualne, tymczasem czytam, że niektórzy już mają - trzeba kombinować żeby pobrać? Czy znów jest tak jak z update z 7.5 do 7.8 dla np. Lumii 800 - część posiadaczy dostała na czas, inni musieli czekać :/
(HTC 8S niebrandowany)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
arQ napisał/a:
Jak to jest z update GDR3 ? ponoć miał się pojawić na dniach dla Top Lumii i HTC8S/X... Aktualizacja z menu daje mi komunikat, że oprogramowanie aktualne, tymczasem czytam, że niektórzy już mają - trzeba kombinować żeby pobrać?
Najlepiej zarejestrować się jako developer aplikacji dla WP8 (tutaj: http://developer.windowsphone.com/) i zarejestrować swój telefon tutaj. Wtedy aktualizację GDR3 będzie można zainstalować od ręki.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
arQ napisał/a:
Jak to jest z update GDR3 ? ponoć miał się pojawić na dniach dla Top Lumii i HTC8S/X...
Status aktualizacji możesz sprawdzić > tutaj <

Kytutr napisał/a:
Wtedy aktualizację GDR3 będzie można zainstalować od ręki.
A czy wtedy nie traci się ustawień?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
rysiekll, jak bym miał Lumię, bym nie pytał, HTC 8S tam nie ma ;-)

[ Dodano: 2013-11-12, 16:09 ]
Kytutr, a nie wiesz może jak się ma do takich develop-update gwarancja ? Bo producenci różne cuda czasami wymyślają...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach