Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
rysiekll napisał/a:

A czy wtedy nie traci się ustawień?
Ja nie straciłem swoich ustawień (Lumia 520). I nie spodziewam się, żeby inne telefony też miały tracić swoje ustawienia. Wcześniejsza akutalizacja do GDR2 wprowadziła jednak nieco zamieszania na Lumii 920 (którą użytkuje moja żona).

arQ napisał/a:
Kytutr, a nie wiesz może jak się ma do takich develop-update gwarancja ? Bo producenci różne cuda czasami wymyślają...
Niestety, taka aktualizacja może (ale nie musi) unieważnić gwarancję - http://blogs.windows.com/...developers.aspx
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
I to mnie boli właśnie... poczekam jak sie pojawi na oficjalnym kanale, tym bardziej, że GDR2 działa dobrze ;-)
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
laaval napisał/a:
Jest to debilne rozwiązanie, które jak dla mnie jest taką zgniłą wisienką na torcie rozgoryczenia tym systemem. Mam małe dziecko, które śpi póki co z nami w pokoju. Jak budzik służy mi od już kilkunastu lat komórka. Dzięki tej Lumii (którą sobie testowałem) zrobiłem małemu pobudkę, po tym jak długo walczyłem żeby zasnął.
Nie chcę wszczynać żadnych wojenek systemowych ale ja miałem dokładnie tak samo w Andku... Do tej pory nie mam rosnącego dzwonka alarmu (ktoś coś poradzi?). Z rosnącym dzwonkiem połączenia jakoś sobie poradziłem ściągając po dłuuugich poszukiwaniach w sieci program, którym można to ustawić. To ma być prosto, dla ludzi? Takie rzeczy powinny być normalnie zainstalowane w systemie. Obojętne jakim.
Żona ma WP 7.8 na Lumii 610 (ponoć to urządzenie nie jest godne aby je nazywać LUMIĄ :mrgreen: , bo to super budżetowa wersja telefonu Nokii) i na nic innego nie chce się zamienić ;-) Jak widać dla każdego coś innego.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
arQ napisał/a:
rysiekll, jak bym miał Lumię, bym nie pytał, HTC 8S tam nie ma ;-)
upszzzz ... umknęło mi 8-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
I po GDR3 (oficjalnie) - generalnie zmiany kosmetyczne są, ponoć szybciej chodzi, ja osobiście na HTC8s nie zauważyłem znaczącej zmiany, zawsze było płynnie... Dobrze, że w końcu można blokować obrót ekranu i zamykać "X" a nie pierdyliard razy "<-"... Ponoć pojawiła się też opcja 3 kolumny kwadratowych dużych kafelków - w każdym to powinno działać, czy to tylko się tyczy ekranów HD >4" ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A jakich programów pocztowych używacie?
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
A jest wybór?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Właśnie tego chcę się dowiedzieć.
 
danpe_
[Usunięty]
Ja nie używam żadnego, wystarcza mi to, co wbudowane w telefon.

arQ a jak zaktualizowałeś do GDR3 telefon? Ja oficjalnie (telefon wzięty z Playa, choć używam w innej sieci) nie jestem w stanie zaktualizować telefonu Lumia 625, wyskakuje mi komunikat, że mam aktualną wersję.
Jedyne co mi w sumie potrzebne w tym telefonie to
a) zarządzanie w jakiś sposób folderem "inne" - podejrzewam, że niektóre aplikacje instalowane ładują tam swoje syfy.
b) możliwość instalowania aplikacji na karcie pamięci - nie wiem, czy się doczekam
c) wspomniany przycisk X zamiast cofania wstecz, aby zamknąć aplikację.
Reszta może zostać :-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
danpe_ napisał/a:
arQ a jak zaktualizowałeś do GDR3 telefon? Ja oficjalnie (telefon wzięty z Playa, choć używam w innej sieci) nie jestem w stanie zaktualizować telefonu Lumia 625, wyskakuje mi komunikat, że mam aktualną wersję.
Sposób na otrzymanie aktualizacji GDR3 jest opisany tutaj: http://wpworld.pl/30408/z...for-developers/

Z nowości w GDR3 najbardziej podobają mi się: zamykanie aplikacji za pomocą ikony „krzyżyka” oraz tryb samochodowy - telefon czyta SMS przez zestaw głośnomówiący i pyta się czy oddzwonić :-)
 
danpe_
[Usunięty]
Wcześniej też miało możliwość czytania smsów, wedle recenzji, bo nie próbowałem jeszcze.

Ten krzyżyk, byłby dobry, dlatego pytam. Poczekam może do końca stycznia i jak się nie pojawi w trybie normalnym aktualizacja, to wypróbuję tym sposobem - po przeczytaniu poradnika stwierdzam, że na razie mi się nie chce, wszak prócz krzyżyka i dodanej możliwości ustawiania sygnału SMS nic wielkiego się nie zmienia dla mnie, procka na czterordzeniowy przecież nie wymienię w telefonie ;)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kytutr, Czy próbowałeś w swojej 520-tce uruchamiać "hotspota" ?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
wuzet napisał/a:
Kytutr, Czy próbowałeś w swojej 520-tce uruchamiać "hotspota" ?


Tak, w okresie międzyświątecznym pracowałem z domu korzystając z Lumii 520 jako hotspota i nie miałem z tym najmiejszego problemu (pomijając kwestię dostępu do internetu w sieci Play na obszarach wiejskich). Wystarczyło tylko włączyć transmisję danych i aktywować w ustawieniach "dostęp do internetu" (bardzo mylące określenie).

[ Dodano: 2014-01-03, 15:16 ]
Z innej beczki: ponoć Lumie 520 są teraz w USA dostępne "za czapkę gruszek". Prawda-li to?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
W T-mobilu jest w prepaidzie za 80$
Mam problem właśnie z uruchomieniem hotspota. Może to wynika z tego że nie mam oryginalnej karty T-mobile, tylko karte operatora wirtualnego "SimpleMobile" który korzysta z sieci T-mobile.

[ Dodano: 2014-01-03, 09:21 ]
są dostępne pod dwoma numerami ... 520 w AT&T i 521 w T-mobile. Wynika to z innej częstotliwości na jakiej pracuje 4G w tych sieciach.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
wuzet napisał/a:
Może to wynika z tego że nie mam oryginalnej karty T-mobile, tylko karte operatora wirtualnego "SimpleMobile" który korzysta z sieci T-mobile.
Może powinieneś pozwolić na roaming danych? Ja w Playu tak właśnie muszę robić, żeby móc korzystać z internetu - telefon najczęściej łapie sieci Plusa lub Orange i traktuje je jako roaming.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ok. wieczorem pobawie sie jeszcze tym telefonem. rozumiem że to zezwolenie na roaming musze ustawic gdzieś w menu ?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
wuzet napisał/a:
Ok. wieczorem pobawie sie jeszcze tym telefonem. rozumiem że to zezwolenie na roaming musze ustawic gdzieś w menu ?
Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Opcje roamingu danych.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
dzieki
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
danpe_ napisał/a:
arQ a jak zaktualizowałeś do GDR3 telefon?
miałem (mam 8S niebrandowanego) w oficjalnym kanale aktualizacji po sprawdzeniu przez menu ustawień dostępności aktualizacji (tutaj lista zmian http://nokiawindowsphone....ualizacje-gdr3) - generalnie to od razu uprzedzam, że powinieneś mieć min 800 MB wolnego miejsca (co przy moim 8S jest wyzwaniem, niestety - w sumie jedyna jego poważna wada - 4GB pamięci w WP8 to jakiś żart)

a krzyżyk i możliwość blokady obrotu ekranu (czytanie np w pozycji leżącej www) to chyba jedyne przydatne zmiany :mrgreen:
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
W przeglądarce UC Browser bez problemu możesz zablokować obrót ekranu (bez GDR3).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach