Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Mwatowa napisał/a:
na stronie pentaksa w krotkim opisie wstepnych wlasnosci obiektywow jest sformulowanie ze sa one/te obiektywy/ do codziennego uzytku. czyli ze co? sa takie dobre ze codzienna eksploatacja nic im nie szkodzi? a sa takze jakies odswietne/ sobotonio niedzielne takze?

Nie wiem, o którą stronę Ci chodzi ale jedyne co mi się kojarzy to opisy na stronie, którą stworzył Bojidar Dimitrov poświęconej bagnetowi K
http://kmp.bdimitrov.de/lenses/index.html
i na polskim, naszym forumowym tłumaczeniu
http://pentax.org.pl/wiki/index.php/Obiektywy
ale po mojemu jest to dostępność szkła np. dostępny nowy lub dostępny używany, kilka razy w roku.
Chyba że chodzi Co o inną stronę to podaj, o którą.

Mwatowa napisał/a:
i ktore z nich pasuja do 645D?

do 645 na podanych stronach nie ma szkieł (bo to nie jest bagnet K) ale jest coś np. tu:
http://www.pentaxforums.c...mat-Lenses.html
W nazwie szkła ujęta wtedy jest cyfra 645 i analogicznie jest dla formatu 67 (z tego co widziałem).
 

mDziekan  Dołączył: 18 Lis 2008
A ja się tak ostatnio mocno zastanawiam co, pomijając nawet kasę, jest lepsze.

17-70 2.8-4 czy 16-50 2.8

Ten pierwszy zakres, ktory pojawil sie w stajni Sigmy niedawno, troche mi namieszal. Przy takiej stajni obiektywow jak moja, cos z jej mozliwosciami byloby bardzo uniwersalne, jako nastepca kita. 70 na koncu, w dodatku nie ciemne, piechota nie chodzi. Oczywiscie od 70 i f4 mam Tamrona ale to... wiadomo, nieco nie ta liga ;)

Pytanie do doswiadczonych fotografow z zacnego grona forumowicza, pozjadaliscie na tym zeby. Co byscie woleli?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie to żebym się znał, ale ja bym wybrał Pentaxa 16-50 2,8. Bez sekundy zastanawiania.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
mDziekan napisał/a:
Co byscie woleli?

Mam tą Sigmę i jeszcze kilka różnych szkieł o podobnych parametrach. Nie mam 16-50/2.8.
Ale jako jedno szkło, jasne, uniwersalne wybrał bym jak White.
Pasuje Ci "dłuższy koniec", choć ciemniejszy - radzę nasz DA 18-135 lub trochę krótszą Sigmę.
 
mela  Dołączyła: 05 Lis 2011
no właśnie. jestem tu nowa i też mam problem. czy dobrym wyborem jest kupno telezoomu 55-300? jestem raczej amatorka a potrzebuje czasami lepszego obiektywu niz 55-300. a nie chce tez przeplacic? a moze lepiej kupic sigme albo tamrona o tych samych wymiarach? :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mela, nie zadawaj tego samego pytania w kilku wątkach.
 
mela  Dołączyła: 05 Lis 2011
chciałabym uzyskać jak najszybsza odpowiedz. jeszcze nie odnalazlam sie na tym forum :)
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
Naczytałem się recenzji, naoglądałem sampli i dochodzę do wniosku, że wszystkie są do D (obiektywy oczywiście). Jakbyście mieli możliwość kupienia za tą samą kwotę S 10-20, T 10-24, DA 15, DA 21, DA 16-45 to który byście wybrali?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
DMG, ja wybrałem ∑10-20, ale tylko dlatego, że zakup DA15Ltd nastąpi nieco później.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Da 15
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
za tą samą kwotę :?:

przecież w cenie DA 15 kupisz DA 21 i DA 16-45 i może ci jeszcze zostanie jak dobrze trafisz ;-)

nie wiem co bym wziął - najpewniej DA 15 i DA 21 naraz ;-)
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
opiszon napisał/a:
za tą samą kwotę :?:

przecież w cenie DA 15 kupisz DA 21 i DA 16-45 i może ci jeszcze zostanie jak dobrze trafisz ;-)

nie wiem co bym wziął - najpewniej DA 15 i DA 21 naraz ;-)


1. za tą samą - to taka abstrakcja. Jak by były w takim sklepie "wszystko po 3 złote" to co wtedy?
2. w cenie DA 15 to wolałbym DA 15
3. O to to , dobrze prawicie :-B
Chociaż niektórzy twierdzą, że jak się już ma DA 15 to zawsze można zrobić "cropa" tak by zostało to co obejmuje DA 21.
 

Plutonio  Dołączył: 25 Sty 2012
A ja chce teraz zakupic dwie stalki , jedna do focenia w domu i na imprezach ,zas druga do portretu w terenie. Czy 43 mm i 70mm ( Limitedy) SA W DECHE :?:

Pozdro...
 

talaska  Dołączyła: 30 Sty 2012
Panowie i Panie,
A czy istnieje KIT w dechę?
Z dostępnych obecnie do K-5, który warto wybrać?
1. DA 18-55 AL
2. DA 18-55 AL II
3. DA 18-55 AL WR
4. DAL 18-55 AL
5. DA 18-135 WR
6. olać kity i np DA 17-70

Dodam, że zastanawiam się jeszcze dodatkowo nad stałką DA35/2.4 lub 50/1.4(7?)

ps.
Jężeli wątek nieodpowiedni to proszę o naprowadzenie :shock:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
talaska napisał/a:
Jężeli wątek nieodpowiedni to proszę o naprowadzenie
Tego typu podstawowe rozterki najlepiej umieszczać w "Pierwszych krokach z Pentaksem". Jesteś kobietą, więc na pewno dostaniesz wiele dobrych porad. Serio.
 

talaska  Dołączyła: 30 Sty 2012
Jarek Dabrowski napisał/a:
Tego typu podstawowe rozterki najlepiej umieszczać w "Pierwszych krokach z Pentaksem". Jesteś kobietą, więc na pewno dostaniesz wiele dobrych porad. Serio.


Dzięki. Już tam się przeklejam :mrgreen:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
talaska napisał/a:
2. DA 18-55 AL II
3. DA 18-55 AL WR
4. DAL 18-55 AL

Optycznie to jest ta sama konstrukcja. Różnice są mechaniczne: QSF (możliwość kręcenia pierścieniem ostrości bez przełączania się w tryb MF: tego nie ma DAL), uszczelnienia (ma je tylko WR) i dodatkowo (chyba) DAL nie ma skali ostrości.

Optycznie z wymienionych najlepszy jest (podobno) DA17-70.

Z pozostałych konstrukcji najwięcej plusów u mnie ma DA18-135 - lepszy obrazek od DA[L]18-55, rewelacyjny AF, podobne gabaryty choć jest znacznie cięższy.
 

Plutonio  Dołączył: 25 Sty 2012
No to FA 43/1.9 Limited juz kupilem i jest naprawde w deche.Super szkielko.

Pozdro...
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Cytat
No to FA 43/1.9 Limited juz kupilem i jest naprawde w deche.Super szkielko.


Pozazdrościć ... czekamy na efekty w wątku sample.
 

Plutonio  Dołączył: 25 Sty 2012
pipeman napisał/a:
Cytat
No to FA 43/1.9 Limited juz kupilem i jest naprawde w deche.Super szkielko.


Pozazdrościć ... czekamy na efekty w wątku sample.


Bede musial ten watek-sample znalezc , bo jeszcze sie do niego nie dogrzebalem. Dwa zdjecia z wystawy psow w Rzeszowie zamiescilem na grupie podkarpackiej pentaxiarzy , robione 43 mm. Za dwa tygodnie ,po powrocie do kraju cos wiecej pofoce, przetestuje tez moj nowy nabytek 77mm Limiteda.Zaczne pewno od jajek pisanek ,bo to swieta przeciez ida.... :-D

Pozdro...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach