jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
I jeszcze pasek informacji z TVN 24 ;-)

Ale na poważnie, dyskoteka w wizjerach Nikona jest całkiem dobrze rozwiązana, trzeba przyznać.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
bakulik używałem chwilę kolegi D7000 i muszę przyznać, że nie ma to jak czysty wizjer w naszych K. Jakoś za dużo informacji naraz miałem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
jorge.martinez napisał/a:
I jeszcze pasek informacji z TVN 24

I ostrzeżenie czerwoną kropką przed banalnym kadrem. ;-)

x4rd napisał/a:
Jakoś za dużo informacji naraz miałem.

Nie sugerowałem, by histogram (czy inne wyświetlane informacje) był widoczny cały czas. Można by to włączać i wyłączać na życzenie.

x4rd napisał/a:
kolegi D7000

Moja przygoda z N zaczęła się i skończyła na służbowym D100. No, jeszcze na jakimś roadshow macałem D3, D300, a później D4. :-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Panowie, jak się tak was czyta to mozna dojść do wniosku, że Pentax idealny to Sony A99... :-D
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Zabolało ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Apas napisał/a:
Panowie, jak się tak was czyta to mozna dojść do wniosku, że Pentax idealny to Sony A99... :-D
Trzeba uczciwie przyznać że Sony wprowadziło do lustrzanek parę fajnych funkcji takich jak np. programowy limiter do każdego obiektywu ustawiany w korpusie. Ale pomimo tego (pseudo)lustrzanki Sony mają kilka wad które nie są akceptowalne - przynajmniej dla mnie.

A ten programowy limiter to było by coś co mi się cni (oprócz FF) w Pentaksie. :-P
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
bakulik napisał/a:

I ostrzeżenie czerwoną kropką przed banalnym kadrem. ;-)


Właściciele klejnotów marki Leica mają taką czerwoną kropkę zainstalowana na stałe na obudowie - ci to dopiero muszą banalne kadry walić :evilsmile:

pinkman napisał/a:

Zabolało ;-)


Cierpienie uszlachetnia :-D
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Tutaj widzę już XXII w a mi się marzy taka prozaiczna funkcja dla okularników, nazwijmy ją zero/jedynkowym ustawieniem dioptrii czyli przełącznik albo 0 albo 1.
- 0 czyli bez żadnej korekty
- 1 dioptrie ustawione precyzyjnie np. jakaś śrubka czy coś.

Umożliwiło by to szybkie przełączenie bo niekiedy trzeba ściągnąć okulary (słońce z boku), później znowu ubrać by nie wpaść na słup:-).
Można oczywiście liczyć kliknięcia na suwaku ale...

No dobra niech już będzie ten pasek z TVN
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Tak sobie ostatnio myślałem jakby to było pięknie, gdyby R/P zrobili 85/1.8 (2.0) ze swirl bokehem. Przecież ludzie by to kupowali jak wodę na Saharze... ;-)
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Gdyby to zrobili, pewnie kosztowałoby tyle co woda na Saharze ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
I zamiast ją kupować to wszyscy kopali by studnie (tzn. i tak używali by Sigmy, Heliosy i inne wynalazki na M42)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ej, marzenia przecież nic nie kosztują... :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
A ja idę w kierunku miniaturyzacji więc marzy mi się mały korpus z małą matrycą i do tego zestaw jasnych zoomów osobno na ultra wide i tele ot np. taki Olympus stylus 1 tylko z matrycą 2/3" i z wymiennymi zoomami.
To by było na turystyczne wojaże a na jakieś zdjęcia statyczne bezlusterkowiec FF ze stałką adekwatną do tematu. Na dziś jest Sony A7 (7R, 7S) ale IMO wciąż wymaga dopracowania. Cenowo tylko A7 jest akceptowalny no ale stylistyka Sony mi nie leży choć A99 owszem podobać się.
Szkoda, że inne firmy nie oferują konkurenta dla serii A7. Może Pentax kto wie, pójdzie w tym kierunku? Oby.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kfan napisał/a:
A ja idę w kierunku miniaturyzacji więc marzy mi się mały korpus z małą matrycą i do tego zestaw jasnych zoomów osobno na ultra wide i tele ot np. taki Olympus stylus 1 tylko z matrycą 2/3" i z wymiennymi zoomami.


A seria Q? W ostatnim wniosku patentowym złożyli projekt na jasny tele pod tą matrycę.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
x4rd napisał/a:
Kfan napisał/a:
A ja idę w kierunku miniaturyzacji więc marzy mi się mały korpus z małą matrycą i do tego zestaw jasnych zoomów osobno na ultra wide i tele ot np. taki Olympus stylus 1 tylko z matrycą 2/3" i z wymiennymi zoomami.


A seria Q? W ostatnim wniosku patentowym złożyli projekt na jasny tele pod tą matrycę.


Seria Q ma mniejszą matrycę niż 1/1,7 i póki co jakość z z matryc 1/2,3" jest dla mnie nieakceptowalna no i nie o aż taką miniaturyzację mi chodzi.
1/1,7 to takie minimum dlatego widziałbym tu 2/3" jako kompromis między jakością a gabarytem.
Przy ultra jasnej optyce nawet jakąś kontrolę GO by się miało.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W serii Q, od modelu Q7 używana jest matryca 1/1.7".
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
A mnie tam się cni następca K-50 w postaci okrojonego K-3 z dobrze oprogramowaną matrycą. ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W ustawieniach autofokusa mogłaby pojawić się opcja o nazwie „Używaj SDM”, którą można byzaznaczyć/odznaczyć. Byłaby aktywna po podpięciu obiektywu, który umożliwia ostrzenie i za pomocą śrubokręta, i SDM (np. DA* 16-50, DA* 50-135 itp.). Użytkownik mógłby wtedy wybrać, jakiego AF potrzebuje lub chce, a w razie padnięcia SDM można by się przełączyć na silnik w korpusie i kontynuować fotografowanie. Myślę, że dałoby się to załatwić dopisując kilka linijek kodu do firmware.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Czekam na Pentaksa Spotmatic D z matrycą APS-C i niewymiennym obiektywem jako odpowiedź na Fujiego X100s / 100t :-P
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
x4rd napisał/a:
Pentaksa Spotmatic D z matrycą APS-C i niewymiennym obiektywem

Zamiast takiego niewiadomo co wolałbym coś takiego.

Góra od LX koniecznie z zachowaniem jego wymiennych wizjerów (albo opcjonalnie ze stałym systemem wizjerów FB-1) i matówek a reszta to odpowiednio stylizowany na retro pełnoklatkowy korpus. Coś takiego jak Nikon DF tylko bardziej rozbudowany o owe wizjery.
http://digitalcamerapolsk...ntu-do-analogow

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach