jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
To jeszcze można zrobić ruchomy bagnet, zamiast ruchomej matrycy ;)
A nie wystarczy dobre szkło T/S?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jorge.martinez napisał/a:
A nie wystarczy dobre szkło T/S?


A nie wystarczyłoby dobre szkło z SR, zamiast produkować lustrzanki z ruchomymi matrycami??? :P
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
jak już ma być o możliwych update - w związku z kastracją szkieł pod bagnet K (jak się w ogóle pojawiają), może jakiś SR oparty na rozwiązaniach OMD-EM5 - 5 osi ze skutecznością ca 3,5 EV ;-)

jorge.martinez napisał/a:
A nie wystarczy dobre szkło T/S?
wystarczyłoby, gdyby Samyang T-S 24 mm f/3.5 ED AS UMC wyszedł pod bagnet K, a i jeszcze zszedł na ok 3000 zł ;-) - edit, ponoć od sierpnia 2013 miał być - moja skleroza :-(

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
arQ napisał/a:
T-S 24 mm f/3.5 ED AS UMC


Czy to nie trochę za wąsko na APS-C? Pod FF to całkiem niezły kąt widzenia, ale przy APS-C to dość wąsko na architekturę w ciasnej zabudowie. A jak zabudowa luźna, to i tak lepiej odejść i użyć dłuższej ogniskowej.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
pawelek-79 napisał/a:
A nie wystarczyłoby dobre szkło z SR, zamiast produkować lustrzanki z ruchomymi matrycami??? :P
- generalnie lepiej mieć SR z każdym szkłem niż z kilkoma - czy 35/1,8 albo 50/1,8 zawsze chcesz robić na pełnej dziurze - bo jak mawiają CiN - szkło jest jasne po co VR/IS ?

[ Dodano: 2014-01-20, 11:11 ]
pawelek-79,TS 16/4 ?? ciekawe czy cena się zmieści w 4 cyfrach :roll:
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
A mnie się cni "interfejs" taki jak w zapowiadanym Fujiku:
http://www.fotopolis.pl/i...bezlusterkowiec
Po prostu cud, miód i orzeszki, ergonomiczny orgazm!
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Sebastian napisał/a:
ergonomiczny orgazm!
Raczej ergonomiczy koszmar, tyle, że wygląda ładnie...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wszystko powyciągane w formie pokręteł to koszmar ?

Mi się podoba taka koncepcja.

Fajnie jakby Pentax K-02 był chociaż trochę do niej zbliżony...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
Czy to nie trochę za wąsko na APS-C?
Nie. Mam shifta 75mm pod 6x7 (czyli ok 35mm na 135) i wystarcza w zupełności.

Choć jeszcze warszawskich wieżowców nie fotografowałem :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus, pokrętło czasów wyskalowane co działkę, pokrętło czułości niedostępne bez zmiany uchwytu aparatu, utrudniony dostęp do części przycisków, mikry grip...

 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Sebastian napisał/a:
ergonomiczny orgazm!
Raczej ergonomiczy koszmar, tyle, że wygląda ładnie...


Zależy co kto lubi... Jak dla mnie tego typu interfejs, czyli 3 pokrętła na górze: czas, iso, korekta i rolka do przysłony to kwintesencja ergonomii.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Sebastian napisał/a:
i rolka do przysłony to kwintesencja ergonomii.
Do przysłony, to jest tu pierścień na obiektywie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
To ja dodam kilka w zasadzie softowych rzeczy:
- możliwość ustawienia zakresu czasów, jakie ustawia aparat (przydatne w szybko zmieniającym się oświetleniu);
- możliwość ustawienia dowolnego czasu w trybie B, z korpusu, wprowadzając konkretną wartość;
- możliwość blokady domkniętej przysłony przy korzystaniu z interwałometru, by wyeliminować migotanie;

Z rzeczy sprzętowych:
- tak jak już ktoś pisał - możliwość włączenia podświetlenia przycisków;
- stworzenie podwójnej stabilizacji obiektyw-matryca, współpracującej ze sobą ;-) ;
- powrót do niewykastrowanego bagnetu;

Z rzeczy kosmicznych:
- może odpinany ekran :-D ?
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Synchro z lampami poprzez radiowke poniżej 1/180 i ttl bezprzewodowy
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Fenol napisał/a:
Z rzeczy kosmicznych:
- może odpinany ekran :-D ?
To akurat nic kosmicznego - wiele korpusów (w tym K-3) pozwala na kontrolę nad aparatem (w tym podgląd LV) z poziomu smatrfona, tabletu itp. Są też zewnętrzne urządzenia jak to:
http://www.aputure.com/product-169.html

[ Dodano: 2014-01-20, 12:39 ]
Wurcel napisał/a:
Synchro z lampami poprzez radiowke poniżej 1/180 i ttl bezprzewodowy
To też można mieć:
http://www.aokatec.com/AK-TTL.html
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja bym pragnął możliwości wrzucenia wszystkich ustawień aparatu pod profile USER :-) Łącznie z kalibracjami, usawianiem korekcji, itd.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Fenol napisał/a:
To ja dodam kilka w zasadzie softowych rzeczy:
- możliwość ustawienia dowolnego czasu w trybie B, z korpusu, wprowadzając konkretną wartość;

Zastanawiam sie po co w zakładce GPS zrobili podzakładkę Działanie w trybie B - Wyłącza funkcję sledzenia gwiazd i włącza tradycyjny tryb B dla długiej ekspozycji , pozbawiając mozliwosci ustawienia konkretnej wartości ? Przecież to już prawie gotowa funkcja Bulba z mozliwością ustawienia potrzebnego czasu . Tak jest w K-50 nie wiem czy K-3 tez ma "zablokowaną" taką mozliwość .
Podobnie nie rozumiem dlaczego nie można połączyć trybu B - śledzenie gwiazd z funkcją - Zdjecia z przedziałem czasu ?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ja bym pragnął możliwości wrzucenia wszystkich ustawień aparatu pod profile USER :-) Łącznie z kalibracjami, usawianiem korekcji, itd.
O, to by było faktycznie dobre, a i niezbyt trudne do zrobienia.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie jestem zazdrosny o nic, ale moim marzeniem jest korpus typu "vintage", czyli mały, bez 90% funkcji obecnych w K-5II/K-3. Wystarczy mi coś, co będzie wyglądało i miało wymiar MZ-tek, z pokretłem przesłony na obiektywie, pokrętłem czasu i iso na korpusie. Do tego AF klasy ostatniego SAFOXA i wystarczy.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A ja powtórzę - wysokiej klasy wizjer EVF w bezlusterkowcu stylizowanym na ME Super, lub coś innego i małego, bez dużego LCD ! Tak, żeby był malutkich rozmiarów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach