dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
Kfan napisał/a:
A ja idę w kierunku miniaturyzacji więc marzy mi się mały korpus z małą matrycą i do tego zestaw jasnych zoomów osobno na ultra wide i tele ot np. taki Olympus stylus 1 tylko z matrycą 2/3" i z wymiennymi zoomami.
To by było na turystyczne wojaże a na jakieś zdjęcia statyczne bezlusterkowiec FF ze stałką adekwatną do tematu. Na dziś jest Sony A7 (7R, 7S) ale IMO wciąż wymaga dopracowania. Cenowo tylko A7 jest akceptowalny no ale stylistyka Sony mi nie leży choć A99 owszem podobać się.
Szkoda, że inne firmy nie oferują konkurenta dla serii A7. Może Pentax kto wie, pójdzie w tym kierunku? Oby.


Odkurzając temat Ricoh robi chyba coś takiego? Korpus z wymiennymi modułami z różnymi matrycami i obiektywami? Marzenia się spełniają 😊
 

mtz  Dołączył: 06 Sty 2015
A ja bym chciał, żeby matryca została w standardzie pseudo asp-c (żeby szkła pasowały), ale żeby kwadratowa była. Nie musiałbym obracać w Windzie tych wszystkich zdjęć :). Poza tym odbitki fajnie by wyglądały.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
dargry napisał/a:
Odkurzając temat Ricoh robi chyba coś takiego? Korpus z wymiennymi modułami z różnymi matrycami i obiektywami? Marzenia się spełniają 😊
Nie robi, ale robił.
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
A ja mam jedno marzenie. Ponoć kiedyś w Canonach "jedynkach" był taki bajer, że autofokus ustawiał ostrość tam gdzie patrzyło oko. Fajnie by było mieć taką opcję.

cube007 napisał/a:
dargry napisał/a:
Odkurzając temat Ricoh robi chyba coś takiego? Korpus z wymiennymi modułami z różnymi matrycami i obiektywami? Marzenia się spełniają 😊
Nie robi, ale robił.


Nie wiedziałem, że już nie produkują, można jeszcze nowe zakupić.
 
kapselleek  Dołączył: 13 Wrz 2014
A mi się cni by Pentax "odkurzył" swoje dawne szkła i przedstawił je w nowych wersjach, z dobrym AF i w cenach "na każdą kieszeń" ...
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
kapselleek napisał/a:
i w cenach "na każdą kieszeń"
raczej na polską kieszeń :mrgreen:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kapselleek napisał/a:
A mi się cni by Pentax "odkurzył" swoje dawne szkła i przedstawił je w nowych wersjach


Limitedy froterowali tak mocno, że z tego ciepła obwódka zmieniła kolor :roll:
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
arQ napisał/a:
kapselleek napisał/a:
i w cenach "na każdą kieszeń"
raczej na polską kieszeń :mrgreen:


To by musiały kosztować tyle co te nowe Yongnunugnuunn... no te chińskie do Canona.
 
kapselleek  Dołączył: 13 Wrz 2014
A body to bym chciał K5-IIs, z dołożonymi unowocześnieniami ... I wyświetlacz na górze z czujnikiem zmierzchowym :roll: i przyciski podświetlane by miał, a kosztował najlepiej około 2000 z tym nowym kitem ...
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
kapselleek napisał/a:
A body to bym chciał K5-IIs, z dołożonymi unowocześnieniami ... I wyświetlacz na górze z czujnikiem zmierzchowym :roll: i przyciski podświetlane by miał, a kosztował najlepiej około 2000 z tym nowym kitem ...


I użyteczne iso 204800, szum drobnoziarnisty nie placki :mrgreen:
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
i ledowe świecidełka....
Luuuuudzie
=

Mi się czeka na K-02 (może się nazywać Ricoh, byleby na moje obiektywy apsc-c).
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Olympus pokazał, że można robić przejściówki z 4/3 na mikro4/3 z przeniesieniem AF. K-02 mógłby mieć krótszy rejestr (tak to się nazywa?), nowy bagnet i przejściówkę z baganetu K z przeniesieniem AF. Do tego na początek jakieś kompaktowe 16-54/50 i 50-135 (mogą być ciemne ;-) ) i zapowiedź kilku stałek.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
przeniesienie AF SDM/DC to nie problem, przeniesienie śrubokręta już może wprowadzić problemy z prędkością i doostrzaniem (dodatkowe połączenie mechaniczne i luzy)

oprócz tego dochodzi kwestia mechanicznego popychacza przysłony

co by tu dużo nie mówić - bagnet K jest mocno przestarzały i zasiedziały w mechanice, co utrudnia pewne konstrukcje - dajmy na to pierścienie pośrednie z pełnym przeniesieniem funkcjonalności. W całkowicie elektrycznym bagnecie to jest zerowy problem - patrz Canon.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W momencie jak się pojawią kity z silnikiem DC ścieżka zostanie przetarta.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
przejściówka po to, żeby podpinać duże kity pod pełny bagnet K ?

imho bez sensu
jeżeli chciałbym coś podpinać przez przejściówkę do bezlustra, to małe stałki - FA Ltd, DA Ltd - a do tego potrzeba przeniesienia mechaniki
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
fuen napisał/a:
Olympus pokazał, że można robić przejściówki z 4/3 na mikro4/3 z przeniesieniem AF. K-02 mógłby mieć krótszy rejestr (tak to się nazywa?), nowy bagnet i przejściówkę z baganetu K z przeniesieniem AF.
Tak, ale przysłona w 4/3 nie jest przenoszona popychaczem, podobnie jak AF nie jest napędzany śrobokrętem. A jakoś nie widzę możliwości zrobienia funkcjonalnej przejściówki, która przenosiłaby popychacz i wiertarkę. Bagnet K to niestety antyk.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
fuen napisał/a:
Olympus pokazał, że można robić przejściówki z 4/3 na mikro4/3 z przeniesieniem AF. K-02 mógłby mieć krótszy rejestr (tak to się nazywa?), nowy bagnet i przejściówkę z baganetu K z przeniesieniem AF.
Tak, ale przysłona w 4/3 nie jest przenoszona popychaczem, podobnie jak AF nie jest napędzany śrobokrętem. A jakoś nie widzę możliwości zrobienia funkcjonalnej przejściówki, która przenosiłaby popychacz i wiertarkę. Bagnet K to niestety antyk.


Benek, słabo z wyobraźnia u Ciebie chyba ;-) Obecny bagnet K ma odległość rejestrową 45.46 mm, jakby skrócić ją do ~18mm, tak jak ma Sony albo Fuji, to zostaje nam około 28mm na przejściówkę. Sony dało radę nawet lustro w taki adapter wcisnąć: http://store.sony.com/a-m...=pfm%3Dcategory

 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
A ja czekam na nowy Q- aparacik z jeszcze troszkę lepszą matrycą niż Q7/Q-S1 (ale nie większą!) koniecznie w metalowym wydaniu - takim, jak pierwszy Q. Jak dla mnie to już obecnym wcieleniom Pentaxowego bezlusterkowca niedużo brakuje jeśli chodzi o jakość w codziennych zastosowaniach. Tak długo, jak ktoś nie chce mieć go zamiast, tylko obok lustrzanki - jest super!
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
O to to :-B Za każdym razem kiedy macam rózne bezlusterkowce to szybko odkładam na półkę na wspomnienie Q . Nie miałem przyjemności z Q7 ale z tego co w sieci widziałem to wyższe ISO już chyba jest całkiem OK , dla mnie to mogliby wrzucic raczej jakies 80 albo nawet 50 :) No i żeby odblokowali Bulb , choćby do 1 minuty .
 
rabbitzzz  Dołączył: 23 Paź 2012
Nadchodzące FF od PENTAXA. A tak na poważnie to żeby mój K-R działał jak dawniej. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. No może poza AFem w heliosie :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach