Eldred  Dołączył: 16.10.2007
Poważnie? myślałem, że się w pentaksach poprawiło z af'em?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Benek napisał/a:
Nie jestem pewny, czy k-3 wespół z topowym DA 16-50 będzie szybszy od serii OMD

W jaki sposób nowsze body ma przyspieszyć silnik wbudowany w obiektyw?

Benek  Dołączył: 18.09.2008
No właśnie. Dlatego nie rozumiem dlaczego z góry skazywać bezlusterkowca na przegraną w zawodach z lustrzanką.

komisarz_ryba  Dołączył: 30.09.2012
plwk napisał/a:
Benek napisał/a:
Nie jestem pewny, czy k-3 wespół z topowym DA 16-50 będzie szybszy od serii OMD

W jaki sposób nowsze body ma przyspieszyć silnik wbudowany w obiektyw?

Wystarczy, ze obiektyw nie ebdzie bladzil, doostrzal i szybciej dostanie informacje o przeskoku. Czas AF to nie tylko czas silnika.

Kfan  Dołączył: 02.03.2007
komisarz_ryba napisał/a:

Wystarczy, ze obiektyw nie ebdzie bladzil, doostrzal i szybciej dostanie informacje o przeskoku. Czas AF to nie tylko czas silnika.

Tak to było w starej generacji jak np w moim NX10.
Najnowsze konstrukcje mają hybrydowy AF patrz Sony A6000, który potrafi być szybki i jednocześnie dokładny (gdzieś widziałem film na youtube jak to działa) a do tej pory to ja spotkałem albo szybki i niedokładny (tzn raczej losowy) w lustrzankach albo dokładny kosztem szybkości w bezlusterkowcach.

Poza tym porównywanie szybkości AF Panasów Olków względem Fuji/Samsunga Sony jest nie na miejscu bo mają różnej wielkości matryce a to w przypadku kontrastowego AF ma duże znaczenie.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Sformułowanie było tak ogólne, że nie wiem co dokładnie autor miał na myśli.

Kfan napisał/a:

Poza tym porównywanie szybkości AF Panasów Olków względem Fuji/Samsunga Sony jest nie na miejscu bo mają różnej wielkości matryce a to w przypadku kontrastowego AF ma duże znaczenie.

Jest to aparat, robi zdjecia i ma autofocus. Porownanie jak najbardziej na miejscu.

Inaczej:
- nie porownujmy jakosci obrazu bo maja roznej wielkosci matryce
- nie porownujmy bokehu bo maja roznej wielkosci matryce
- nie porownujmy rozmiarow obiektywow bo maja roznej wielkosci matryce
- nie porownujmy rozmiarow body bo maja roznej wielkosci matryce
itd.

komisarz_ryba napisał/a:

Jest to aparat, robi zdjecia i ma autofocus. Porownanie jak najbardziej na miejscu.

No niby tak ale mi chodzi o sprawiedliwe porównanie.
Aby takie było powinien być ten sam kąt widzenia, taka sam odległość od obiektu, taka sama GO, oświetlenie itd.
W testach biorą korpus z kitem i mierzą tyle, że takie 14-42 F,3,5-F5,6 to nie to samo co 18-55 F3,5-F5,6 bo nawet gdyby wszystkie inne parametry były identyczne to przy większej GO ostrość ustawimy szybciej a większą GO mają aparaty MFT jeszcze większą np Nikon 1 -(spójrzmy jaki jest szybki :-) ) a np. przy takim kompakcie Fuji X20 to wiele bezlusterkowców wymięknie :mrgreen:

Oczywiście jest to pewna cecha i widzimy, że mniejsza matryca pomaga w szybkim ustawieniu ostrości a ponadto bardziej wybacza ewentualne błędy pracy układu AF.

Kfan napisał/a:
komisarz_ryba napisał/a:

No niby tak ale mi chodzi o sprawiedliwe porównanie.
Aby takie było powinien być ten sam kąt widzenia, taka sam odległość od obiektu, taka sama GO, oświetlenie itd.
W testach biorą korpus z kitem i mierzą tyle, że takie 14-42 F,3,5-F5,6 to nie to samo co 18-55 F3,5-F5,6 bo nawet gdyby wszystkie inne parametry były identyczne to przy większej GO ostrość ustawimy szybciej a większą GO mają aparaty MFT jeszcze większą np Nikon 1 -(spójrzmy jaki jest szybki :-) ) a np. przy takim kompakcie Fuji X20 to wiele bezlusterkowców wymięknie :mrgreen:

A powiedz czy Canon 5D mk3 jest lepszy czy gorszy od 99% lustrzanek APS-C? A 1DmkIV? A Nikon D4? A fuji X20, czy ono jest szybsze niz Nikon V1? Bardzo watpie.

W dazeniu do sprawiedlwych porownan mozna sie zapedzic za daleko.

Przy okazji - u4/3 maja 30% mniejszy sensor od APS-C a APS-C ma 50% mniejszy niz FF.

[ Dodano: 2014-03-24, 12:30 ]
Kfan napisał/a:

Oczywiście jest to pewna cecha i widzimy, że mniejsza matryca pomaga w szybkim ustawieniu ostrości a ponadto bardziej wybacza ewentualne błędy pracy układu AF.

Pomagac nie pomaga, bo ostrosc jest punktowa. Za to faktycznie bardziej wybacza.

denvi  Dołączył: 09.11.2008
komisarz_ryba napisał/a:
A powiedz czy Canon 5D mk3 jest lepszy czy gorszy

W bardzo dobrym świetle, w środku dnia V1 z kitową wydmuszką wydaje się minimalnie szybszy od kanonowskiej piątki z e-Lką. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy warunki stają się bardziej wymagające.
Ciągle lepszym wyborem dla "kotleciarza" będzie dslr niż bezlusterkowiec. Chociaż chętnie skorzystał bym z możliwości sprawdzenia wizjera i AF-u fuja-T1 w nie za mocno oświetlonych wnętrzach.
Eldred napisał/a:
dodatkowo ostatnie doniesienia stawiają pod znakiem zapytania szczelność tego aparatu
Eeee tam, kto pstryka z otwartą klapką złączy przytkniętą do halogena 500W? :roll:

wuzet  Dołączył: 12.08.2009
Te bezszczelnosci to taki nowy trynd ;-)

Dada  Dołączył: 01.03.2007
Chamstwo się szerzy Panie Dobrodzieju, chamstwo.

DeTe  Dołączył: 14.05.2008
espresso napisał/a:
będzie można pomacać fuje http://www.optyczne.pl/67...ture_Walks.html

Jechałbym 13-go kwietnia do Krakowa. Wybierze się ktoś?

Ijon  Dołączył: 27.10.2006
DeTe napisał/a:
Jechałbym 13-go kwietnia do Krakowa. Wybierze się ktoś?
Ja się zgłosiłem.

Ijon, :-B
Ale teraz doczytałem, że trzeba coś pokazać :-D
Muszę przekopać archiwum.

Dada  Dołączył: 01.03.2007
Pokaż swoje zdjęcia z Chabówki (te, na których byłeś modelem) :-P

Co do "bezszczelności "to dotyczy też Sony A7 niestety..

Dada, prosszzz...

:mrgreen:

Ijon napisał/a:
Ja się zgłosiłem.

I jak? Byłeś? Bo ja całkiem zapomniałem o tej akcji :-(

karmazyniello  Dołączył: 05.02.2008
denvi napisał/a:
Ciągle lepszym wyborem dla "kotleciarza" będzie dslr niż bezlusterkowiec. Chociaż chętnie skorzystał bym z możliwości sprawdzenia wizjera i AF-u fuja-T1 w nie za mocno oświetlonych wnętrzach.

Ja już nie mogę patrzeć na DSLR. Rzygam hałasującym lustrem i wagą. Zrobiłem w zeszłą sobotę cały ślub Nex'em 6 z 16/2.8 i 50/1.8, a po D700 i S5Pro nie sięgnąłem w ogóle do torby (Trochę z musu, bo jestem po skręceniu łokci)
Teraz wchodzę na system Fuji X-T1 z kitem i 35/1.4 i nie powiem żebym nie patrzył ze smutkiem za sprzedanym system Nikon (6 lat), ale pora na zmianę.

Skocz do: