Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
[Stanislaw B] Kilka fotek
Witam,

Jesli ktos zechcialby oderwac sie na chwile od tematow zwiazanych ze sprzetem i odbyc krotka wycieczke do Eire to serdecznie zapraszam :-)

Kilka landszaftow w wiekszosci z Zielonej Wyspy mozna obejrzec pod adresem:
http://boryn.com/stanislaw/

Pozdrawiam zyczac mile spedzonego czasu...
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Fajnie u tych zielonych :mrgreen: :mrgreen:
naprawde fajne fotki a czy technicznie dobre to sam nie wiem bo ja tez jeszcze taki troche zielony ;-) ;-) ;-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Sporo ciekawych ujęć. Miło się ogląda. I galeria sensownie zrobiona.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Stanislaw Boryn, zaje biscie mi sie twoje fotki podobaja. Kilka mi nie pasuje, ale ogolnie jestem pod wrazeniem.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Super foty, super kadry, super miejsca !

Czasami przychodza watpliowsci, ze inwestujemy w sprzet tyle kasy, ale takie zdjecia dowodza, ze warto...warto zachowac dla przyszlych wspomnien.

Zazdroszcze Ci tej Irlandii... naprawde!
:-B
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Niektóre bardzo ładne inne mniej ogólnie super miejsca.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
yourNIGHTMARE napisał/a:
naprawde fajne fotki a czy technicznie dobre to sam nie wiem bo ja tez jeszcze taki troche zielony


Najwazniejsze to czy sie podobaja czy nie :-)
A technicznie sam jestem zielony wiec tez ich nie bede ocenial :)

vesper, asklop dzieki bardzo :)

Tok'Ra, Fotki najczesciej robione kitami Canon/Pentax ale rowniez np. Pentaxem F 70-200 w stanie rozkladowym kupionym za bodajze 15e :)
Tak wiec moge potwierdzic ze nie sprzet jest najwazniejszy.

zenza napisał/a:
Niektóre bardzo ładne inne mniej ogólnie super miejsca.

Zgadzam sie w 100% i zdaje sobie sprawe, ze nie wszystkie zdjecia powinny byly sie tam znalezc dlatego w najblizszym czasie 30-40% z nich zostanie usunietych :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Stanislaw Boryn, zdjęcie
świetna praca, ogólnie fajne zdjęcia, albumowe takie.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Dzieki tref :)

Jesli ktos milaby jakies uwagi co do samej galerii w sensie nawigacji, prezentacji zdjec itd. to bylbym wdzieczny za podzielenie sie nimi.
Sam preferuje taki wlasnie mozliwie prosty wyglad galerii, zeby nie pozwolic wodotryskom (przyciskom etc a w szczegolnosci flashowym animowanym banerom(tfu))dominowac nad zdjeciami odwracajac od nich uwage.

Niemniej jednak, zastanawiam sie nad kilkoma zmianami szczegolnie dotyczacymi glownej strony. Moze jakas losowa miniaturka przy kazdym folderze? A mozna cos jeszcze innego, zeby zachecic do wejscia w kazda z galerii?

Za wszelkie sugestie z gory i z dolu dziekuje ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Stanislaw Boryn, wlasnie mialem Ci o tym napisac, tzn o nawigacji.

Wchodze na strone glowna i jesli nie znam tych miejsc, to nie wiem czego sie spodziewac po kliknieciu. Do kazdego folderu dalbym mniaturke zdjecia, ktore jest najbardziej reprezentatywne dla danego miejsca. Te zdjecia, ktore sa po kilka sztuk, wrzucilbym do folderu pt inne (choc warto byloby dac jakas inna nazwe) i tam dal opisy do zdjec, w jakim miejscu zostaly zrobione.

Aha, osobiscie wole nawigacje pod zdjeciem (next, previous), jest chyba wygodniejsza.

Jesli chodzi o zdjecia, to moim zdaniem nalezysz do grupy ludzi, ktora ma talent - czujesz proporcje w kadrach :-)

[ Dodano: 2007-05-23, 16:14 ]
Aha, str. glowna mozna by zorganizowac w oparciu o schemat miniaturka + krotka zajawka w postaci opisu. Cos w stylu "najbardziej urokliwy fragment wybrzeza Irlandii" ;-)

[ Dodano: 2007-05-23, 16:23 ]
I jeszcze jedno. Rzecz trudna dla autora, ale z czyjas pomoca (np zony :-P ) mozna sobie poradzic - selekcja zdjec.

40 szt. w jednym folderze, to moim skromnym zdaniem ciut przy duzo - nawet jesli kazde jedno warte jest umieszczenia w galerii. Wieksza efektownosc uzyskasz wybierajac powiedzmy 10 max 15 fotografii. Tylko te najlepsze i niepowtorzone kadry :-> A wybrac masz z czego, pytanie tylko, czy chcesz? ;-)
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
dan, Dzieki za cenne uwagi. :)
Glowna strone juz zmodyfikowalem, musze tylko napisac krotki opis miejsc.

Zgadzam sie co do tego, ze mnostwo zdjec nie powinno sie tam znalezc i juz zaczalem usuwanie.. ;) Zgadzam sie rowniez z tym, ze ciezko decydowac, ktore z wlasnych zdjec sa dobre (czytaj: warto zostawienia) a ktore nadaja sie do kosza :mrgreen:

Zalozenie bylo wlasnie takie aby umiescic okolo 10 (a nie wiecej niz 20) zdjec z danego miejsca/okolicy ale ciezko idzie to wybieranie oj ciezko ;)

Poniewaz zdjec z tych wszystkich miejsc jest dosyc duzo zaczne powoli realizowac galerie rownolegla umieszczona pod innym adresem pokazujaca te wszystkie miejsca z dolaczonym ciut szerszym opisem i okraszone wieksza iloscia zdjec (naturalnie raczej malo artystycznych). Ot, taki prywatny przewodnik.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-05-23, 18:16 ]
Swoja droga... niech mi ktos sproboje wmowic ze GPS wbudowany w aparat i zapisujacy do EXIFa dokladne polozenie fotografujacego jest zbednym wodotryskiem :P
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
A ja chcę z powrotem do Szkocji... :cry:

OT... przepraszam ;-)
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Throwend, moge jedynie wspolczuc w pelni podzielajac chec powrotu...

Jeszcze duuuuuzo wody uplynie zanim stwierdze ze krajobrazow u Irysow mam dosyc ale wtedy pewnie mi sie Szkockich landszaftow jeszcze bardziej zachce :-D

A zeby Cie utwierdzic ze jest do czego wracac link podeslany przez dana w innym watku:
http://www.transientlight.co.uk/
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
o, kwk szombierki :-) mieszkam jakieś 80m dalej ;-)
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
macioh napisał/a:
o, kwk szombierki :-) mieszkam jakieś 80m dalej ;-)

O. ;-) Ciekaw jestem gdzie?
Ja mieszkalem przy Zabrzanskiej 18 :-)

Podobno teren po kopalni zrownany calkiem z ziemia... zaluje, ze nie doczekalem.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:

O. ;-) Ciekaw jestem gdzie?
Ja mieszkalem przy Zabrzanskiej 18 :-)

Podobno teren po kopalni zrownany calkiem z ziemia... zaluje, ze nie doczekalem.

mieszkam na Zabrzańskiej 14 :-)

no trochę wyburzyli. z resztą, nie będę pisał. może dzisiaj zrobię tam parę zdjęć, to podeślę linka ;-)
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
macioh napisał/a:
mieszkam na Zabrzańskiej 14

no trochę wyburzyli. z resztą, nie będę pisał. może dzisiaj zrobię tam parę zdjęć, to podeślę linka


No prosze. Jako, ze sledzilem postep w wyburzeniu w miare na biezaco chetnie zobacze zdjecia plaskiego tere jaki pozostal.. taka kropka nad "i" ;)

Zaluje, ze nie pofocilem nic na KWK "Rozbark", tam byla kupa fajnych tematow.

Swoja droga to niesamowite jak zorganizowane bylo szabrowanie tego co zostalo po kopalni. Kazdy gram metalu zostal wyciagniety z ziemi, wyrwany ze scian. Teren zostal w wielu miejscach dosc dokladnie przekopany i kazdy znaleziony kawalek wegla zabrany.

A za jakis czas bedziemy wegiel importowac ;>
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Stanislaw Boryn napisał/a:
A zeby Cie utwierdzic ze jest do czego wracac

Nie trzeba mnie utwierdzać. byłem tylko w Edynburgu, na niewysokiej górce, ale...

Ja wiem, ze takie rzeczy to i w Polsce mozna zobaczyć, a foto jest 'wakacyjne' z kompakcika :roll:


Ale jak się spojrzy na północ to widzi się te góry ;-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
chetnie zobacze zdjecia plaskiego tere jaki pozostal..

aż tak płasko to tam nie jest, główny szyb dalej stoi ;-)

'Rozbark' leży w gruzach. imo jest w gorszym stanie niż 'Szombierki'. tam już chyba nic nie działa, a u nas od czasu do czasu nawet wodę wypompowują, nie mówiąc o tym że i szyb czasami pracuje.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
macioh napisał/a:
'Rozbark' leży w gruzach. imo jest w gorszym stanie niż 'Szombierki'. tam już chyba nic nie działa, a u nas od czasu do czasu nawet wodę wypompowują, nie mówiąc o tym że i szyb czasami pracuje.

No wode to beda dlugo wypompowywac az tego inaczej nie rozwiaza. Ktos zwiazany z gornictwem mi to kiedys tlumaczyl ale jakos nie zakodowalem ;)

Throwend, zapraszam w najblizsza sobote na 4 rano na wypad w gory Wicklow :-) Juz sie nie moge doczekac az sie tam wreszcie wyprowadzimy na dluzszy czas. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach