krzysiekA2 Dołączył: 27 Sie 2006
Drukarki canona z szarym tuszem.
Witam. Jako maniak czarno białej fotografii szukam czegoś stosownego do druku. Czy ktoś z Was miał do czynienia z urządzeniami canona z szarym tuszem?
Jest już cała seria urządzeń wielofunkcyjnych, które oprócz tuszy "cmyk" mają dodatkowo tusz szary. Wg producenta szary ma pomóc min. właśnie w poprawnym druku fotek czarno białych. Poprawnym tzn. bez zafarbów jakie mają miejsce przy mieszaniu do tego kolorów.
Wygooglałem trochę sprzecznych informacji stąd ten post.
Interesuje mnie konkretnie czy wydruki są neutralne oraz czy do druku cz/b fotek schodzą tylko szary i czarny tusz.
Dzięki serdeczne.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Przerabiałem drukarki Canon'a (co prawda kolor) i z całą stanowczością mówię: daruj sobie. Jakość druku znakomita, żywotność urządzenia tragiczna. Wszystkie moje egzemplarze (sztuk trzy) padały miesiąc po skończeniu się gwarancji. Osobiście odradzam. :-/
 
krzysiekA2 Dołączył: 27 Sie 2006
Dzięki za info. Z zasady przedłużam gwarancję ;) więc tego się nie boję.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Jeśli jesteś w miarę zasobny w środki płatnicze, to najlepszym wyborem i daleko przed jakąkolwiek konkurencją jest Epson R3000. Doskonała jakość w czerni i bieli (specjalnie do tych wydruków dodatkowy tusz).
O kolorze już nie wspomnę.
 
krzysiekA2 Dołączył: 27 Sie 2006
Dzięki, ale epson zdaje się za drogi w tej chwili. Ciągle szukam czegoś z canona.
Chyba, że ktoś napisze coś fajnego o drukowaniu samym czarnym w tańszych epsonach. Co?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Czy ktoś z Was miał lub ma doświadczenie z modelem Pixma Pro-100 ?
 
Marcinj1975  Dołączył: 27 Gru 2012
Ja nie miałem, ale będę miał, zamówiłem, będzie szła ze stanów. Ma być u mnie do 14 dni. ;-)

Kupiłem na ebay-u, ktoś się pozbywał egzemplarza po ostatniej promocji. Ponoć jest nieużywana, głowica i papier (50 ark. a3+ SG-201) oryginalnie zapakowane. Brak tuszy. Cena z przesyłką i opłatami importowymi to 650 zł. Zobaczymy co oznaczają te opłaty importowe - mam nadzieję, że nie będę musiał dopłacać vatu. Tusze zamówiłem w pl za 400 zł. Razem wyszło 1150 - jak uwzględni się wartość papieru to wychodzi poniżej 1 tyś zł. .
Planuję zalewać ją w przyszłości tuszami Precision Color.
Myślę, że na moje potrzeby wystarczy z zapasem. :-)
pozdrawiam
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Pixma Pro 100 jest teraz do kupienia tutaj za 100$. Komplet tuszy kosztuje tyle samo. Prawdopodobnie ktoś kupił tą w promocji, zostawił sobie tusze i odsprzedaje z małym zyskiem drukarkę :-)

[ Dodano: 2014-08-05, 06:27 ]
Caly czas sie zastanawiam właśnie nad jej kupnem. Za takie pieniądze. tylko właśnie jak może być potem z eksploatacją ? Grzebałem troche w sieci ale nie znalazłem nic na temat zamienników tuszy do tej drukarki.
 
Marcinj1975  Dołączył: 27 Gru 2012
pewnie tak było,
możliwe nawet, że drukarkę kupił za około 40 dolarów bo była taka promocja do końca czerwca. No cóż my w pl nigdy nie doczekamy się takich promocji.

zamienników tuszy ja też nie znalazłem ale u tego gościa :
http://www.precisioncolors.com/PC42.html
są tusze do zalewania wraz z resetereami do chipów.
Raczej sobie ściągnę. Sprzedawca ma dobrą opinię w necie, na stronie oferuje darmowe profile do papierów. Raczej zaryzykuję :-)

pozdrawiam
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Muszę pogadać z Romkiem w B&H-u. W końcu pracuje w dziale drukarek, więc albo mi wybije z głowy ten zakup albo jeszcze bardziej zachęci;-)
 
Marcinj1975  Dołączył: 27 Gru 2012
gadaj, gadaj, i daj znać co uzgodniłeś ;-)

[ Dodano: 2014-08-21, 14:21 ]
Pixma pro 100 przyszła. Kosztowo wyszła na poziomie l800 (łącznie z transportem, papierem, vatem, i zamiennikami). Jakość wydruku bardzo dobra - jednak nie powaliła mnie na ziemie - jestem opatrzony z wydrukami z epsona 2880, którego swego czasu miałem dosyć dobrze opanowanego. Na razie oswajam się z nową drukarką.

Generalnie poza obawami związanymi z brakiem gwarancji - mogę polecić.

pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach