adamussss  Dołączył: 30.03.2014
z Pentaxa na FF tylko jakiej firmy? Cytuj
Witam, jako 7 letni uzytkownik Pentaxa stwierdzam, ze przyszedl czas na zmiany;) Planuje przejsc na system Canona lub Nikona tak sie sklada ze szkla, które mnie interesuja sa w podobnych cenach puszki nad ktorymi sie zastanawia to 5d mk ii,6D lub N d600. Wiem z testow, ze Nikon ma lepsza matryce, lecz mnie interesuje obrazek ktory bedzie ładniejszy z puszki, abym nie tracil duzo czasu na obrobke zdjec.Glownie fotografuje sluby, imprezy oraz ludzi, portrety itp. Mam znajomego fotografa, ktory siedzi juz w fotografi kilka lat, a głównie jego rodzina od wieków lecz jak go pytam o cos to srednio pojecie ma, widocznie z teoria u niego kiepsko,ale zdjęcia robi dobre. ogolnoe używa caly czas Canonow ma tez d700 i twierdzi, ze canon daje zdecydowanie lepszw kolory i nie poświęca tyle czasu na obrobke zdjec co wlasnie w przypadku nikona. Juz w sumie tez spotkałem sie z taka opinia, ze przy nikonie więcej roboty, ale za to można wiecej z niego wyciagnac. A jak to sie ma do nowych matryc Nikona? Nie pytam na forach C i N bo wiadomo beda bronic swojego;) Przegladajac filmy na yt czy ogladajac tv glownie widzi sie Canon, wiec moze jednak generuje lepszy obrazek skoro taki popularny jest?

puch24  Dołączył: 03.08.2013
Przede wszystkim odpuść N D600 - jeśli już, to D610. D600 ma fabryczny problem z migawką, osadzającą zanieczyszczenia na matrycy, i z niedawnego komunikatu Nikona w tej sprawie wynika, że nawet działania serwisowe nie zawsze likwidują problem.

Atimis  Dołączył: 22.02.2009
puch24 napisał/a:
Przede wszystkim odpuść N D600 - jeśli już, to D610. D600 ma fabryczny problem z migawką, osadzającą zanieczyszczenia na matrycy, i z niedawnego komunikatu Nikona w tej sprawie wynika, że nawet działania serwisowe nie zawsze likwidują problem.

Dokładnie tak http://fotoblogia.pl/411,...-migawek-w-d600 brudna sprawa :-P

Benek  Dołączył: 18.09.2008
adamusssss-trolussssss

wuzet  Dołączył: 12.08.2009
I tu się musze z Benkiem zgodzić.

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Atimis napisał/a:
Dokładnie tak
... No właśnie już nie. Nikon przyznał się (pod presją rynku chińskiego) i oficjalnie stwierdził, że był problem, oraz że będzie wymieniał aparaty z tą wadą nawet po gwarancji.
C5DMkII ma matrycę gorszą od K-5 - więc nie wiem jaki byłby sens przesiadki.
C6D - bardzo dobre wysokie ISO.
D600 - świetna matryca zwłaszcza na niższych czułościach.
Fatman z forum NIkona stworzył stronę poświęconą testom, w tym w dużej mierze porównawczej D600 i 6D:
http://lenspro.pl/
W skrócie - AF podobne, kolory nie do odróżnienia, wszystko sprowadza się podczas wyboru korpusu bardziej do indywidualnych preferencji tyczących ergonomii.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
adamussss napisał/a:
mnie interesuje obrazek ktory bedzie ładniejszy z puszki, abym nie tracil duzo czasu na obrobke zdjec
tylko Fuji spełnia to wymaganie. Ewentualnie jakiś trol

adamussss napisał/a:
Przegladajac filmy na yt czy ogladajac tv glownie widzi sie
Fiaty, pewnie dlatego ze są najlepsze. Osobiście wolę jednak Subaru od Fiata, pomimo tego że spotykane sporadycznie.
ps.
ewentualnie Infinity.

romeck  Dołączył: 18.02.2011
adamussss napisał/a:
jako 7 letni uzytkownik Pentaxa

Mój kolega, oraz jego kolega (we trójkę juz drugi rok z rzędu pojechaliśmy razem na targi foto do łodzi)
przeszli na kakona. Kanoka. Cacana. /Kurczę, jak to się pisze???/

Co ich przekonało? - FF.

==

Ale moja rada:

FF to mitologia z czasów dalej niż greckich.
Znam fotografa, który coraz częściej robi sesje (i modelkom, bjuty) olumpusem (system 3/4; jakiś za pięć tysięcy złotych, nie pamiętam, śliczniutki).
Stawiam orzechy do banana, że może robić ładniejksze zdjęcia niż ci parciarze od kanaków i nikoków.

[ Dodano: 2014-03-31, 15:08 ]
Benek napisał/a:
adamusssss-trolussssss

en-yks-ussssss....
:)

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
Ja bym sobie kupił 645D a nie w jakieś bzdurne FF szedł (na razie dopóki go P nie pokazał) ;-)

nikon przyznał się już do błędu i wymienia migawki na nowe nawet jak już skończyła się gwarancja:)
Benek, Wuzet- a wam o co chodzi? w czymś problem widzicie?
Michu- jesteś pewien, że kolory nie do odróżnienia coraz więcej czytam i co chwile komentarze, że Canon produkuje lepszy kolory, a nikon ma zafarb żółci.

arQ  Dołączył: 10.03.2011
Cytat
że Canon produkuje lepszy kolory, a nikon ma zafarb żółci.
w końcu kolor systemu zobowiazuje >> http://www.youtube.com/watch?v=ntpgeMdcdcU

[ Dodano: 2014-03-31, 20:18 ]
adamussss, na prawdę w to wierzysz ? ze Kanun daje lepszy odcień skóry ? no chyba, że prawdziwy profi CiN psrtyka w JPEG, a RAWa nie tyka 8-)

zacytuję kolegę :

philip100 napisał/a:
zawsze się okazuje, że najlepsze efekty daje sprzęt, którego nie mamy
Po zakupie FF i obpstrykaniu wszystkiego wokół siebie, stwierdziłem, że różnicy między crop'em, a małym obrazkiem nie ma żadnej. Za to coraz bardziej podobają mi się sample z MF

nie miałem Canona ani Nikona, więc nie wiem;/ rozmawiałem z kolegą na uczelni gdzie jego rodzina od lat zajmuję się fotografią i używają Canona, mają również Nikona, ale podobno kolor surowego rawa jest niezbyt fajny taki cukierkowy i owszem po obróbce wygląda wszystko ok, ale jak to on powiedział, po co tracić więcej czasu na obróbkę w Nikonie jak w Canonie poświęca się zdecydowanie mniej czasu.
Jednak coś w tym może jest faktycznie, bo dlaczego Tyszka i inni znani fotografowie w PL i za granicą używają Canona lub Hasselblada?

Dada  Dołączył: 01.03.2007
arQ napisał/a:
chyba, że prawdziwy profi CiN psrtyka w JPEG,
I w dodatku na zielonym programie. A żeby obciachu nie było, to zielone na gałce ma zaklejone czarną taśmą :evilsmile: Widziałem na własne oczy. :-D

puch24  Dołączył: 03.08.2013
Z ostatniego komunikatu Nikona dot. D600 wynikałoby, że nawet działania serwisowe mogą okazać się bezskuteczne i wówczas ma nastąpić wymiana aparatu - więc problem jest poważniejszy. W USA rozważają wystąpienie z pozwem zbiorowym, w Chinach zakazano sprzedaży D600.

adamussss napisał/a:
kolor surowego rawa
Nie ma czegoś takiego jak kolor surowego RAWa. Zawsze musi być jakoś demozaikowany.

arQ  Dołączył: 10.03.2011
adamussss napisał/a:
Jednak coś w tym może jest faktycznie, bo dlaczego Tyszka i inni znani fotografowie w PL i za granicą używają Canona lub Hasselblada?
:mrgreen: no to jak chcesz być znanym fotografem to musisz kupić Canona, nie ma wyjścia...

Albo Hassela... :evilsmile:

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Adamussss, obejrzyj link, który wstawiłem. Tam masz masę przykładów. Różnica w kolorystyce to mit związany z D700 i jego nie do końca (czasami) trafnym automatycznym balansem bieli.

romeck  Dołączył: 18.02.2011
adamussss napisał/a:
kolor surowego rawa

Coś takiego nie istnieje. Kropka.

edit: nie doczytałem Dada :)

tomek_j  Dołączył: 04.11.2010
romeck napisał/a:
adamussss napisał/a:
kolor surowego rawa

Coś takiego nie istnieje. Kropka.

A ja jak otworzę swojego rawa to kolor mam. No ale może mój raw nie jest surowy - nie mam jak sprawdzić.

Skocz do: