Culminar  Dołączył: 16 Cze 2006
Tak Canony wyciągały dużo, ale:
- tylko z dopalaczem
- przy zasilaniu 12V

Bez tej maszynerii (czyli samo body na 6V) osiągi przedstawiały się tak:
EOS1V - 3 kl/s.
EOS 1N - 3 kl/s.
EOS 1 - 2 kl/s.
EOS 3 - 4,3 kl/s.
EOS 5 - 5 kl/s.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
taaa... i cośmy tu sobie udowodnili?
 
tab  Dołączył: 15 Maj 2007
profesjonalne Fuji s9600/9100 ma 1 kl/10s. (RAW)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A czy kiedyś format APS-C był powszechny?
Prawda jest taka, że im większy format, tym lepiej. Gdyby nie ceny i mobilność, MF miałby z pewnością większe wzięcie. A tu mamy możliwość w tej samej cenie otrzymać większą powierzchnię obrazowania.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tak Michu, tylko, ze:
1. APS-C nie rozpoczal ery popularnosci fotografii analogowej
2. Nawet w okresie swojej swietnosci stanowil marny procent rynku fotografii maloobrazkowej

Z APS-C w cyfrze jest dokladnie odwrtona sytuacja.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Porównaj sobie obraz z kliszy 35mm i MF. Albo z DSLRa i cyfrowego MF (Sylwiusz niedawno zapodawał linki). Tej różnicy nie zniwelujesz lepszą matrycą czy procesorem obrazu. Porównaj sobie obraz z DSLRa i cyfrowego kompakta.
Do tego dochodzi wielkość GO, wielkość wizjera...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Fafniak napisał/a:
nie slychac o cropie 1.1



Tylko tak na prawde to PO CO? czy kiedyś sredni format był az tak powszechny?


1 - licze na wieksze "receptory" i jakies 12-16mln pixeli.....(ale to juz niekoniecznie)
2 - wieksze lustro
3 - wiekszy wizjer
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sylwiusz.
Trudno mówić o erze fotografii cyfrowej. Moim zdaniem rewolucja wciąż trwa i na jakim poziomie się ukształtuje, stwierdzimy za lat kilka. APS do cyfry weszło ze względu na koszty. Nie mam pojęcia jak obecnie się one kształtują, ale skoro teraz Canon 5D kosztuje tyle, co 4 lata temu Ist D, to oznacza, że jednak cena wytworzenia leci w dół. Jak będzie za kolejne 4 lata?
Pomijając już lepszą jakość obrazu, FF daje możliwość większej ilość MPxli, a tego nie przepuści żaden dział marketingu. Moim zdaniem FF zagości w każdym systemie (prócz Olka, co zrozumiałe) w topowych modelach. A z czasem - co oczywiste - będzie przenikał na coraz niższe półki.
Aby nie było wątpliwość: mi w zupełności wystarcza na obecne potrzeby 6MPxl z matrycy APS-C i nie jestem piewcą Full Frame.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
na bank FF spowszechnieje bardzo.
przecież nie przepuszczą takiej okazji do zmuszenia ludzi do kupna nowych komputerów, nowych dużych dysków twardych i kart pamięci..
wszystko się nakręca jak sprężynka:)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
O Jezusie, PROGRAMY TEMATYCZNE w budzie semi-pro. Ja się zapłaczę, ciekawe kiedy dodadzą PSIII i odtwarzacz MP3? :shock:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
noel napisał/a:
ciekawe kiedy dodadzą PSIII
To nie było by złe, przynajmniej w podróży by się nie nudziło :mrgreen: .
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Eee tam, Noel, przesadasz. To ma swoje uzasadnienie. I żelazną argumentację.
Tylko na razie nie wiem jaką.
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Michu napisał/a:
Eee tam, Noel, przesadasz. To ma swoje uzasadnienie. I żelazną argumentację.
Tylko na razie nie wiem jaką.

No oczywiscie, typowo wojskową... BO TAK. Popatrzyłem na programy w 6500 Małżonki Drogiej i ma 5 czy 6, a w Soniaczu widzę o kilka więcej. Chyba dojdą zdjęcia pod wodą, kosmiczna czerń i uciec przed anakondą :-/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
noel napisał/a:
kosmiczna czerń
czyli masa hotów :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Sylwiusz.
Trudno mówić o erze fotografii cyfrowej. Moim zdaniem rewolucja wciąż trwa i na jakim poziomie się ukształtuje, stwierdzimy za lat kilka. APS do cyfry weszło ze względu na koszty. Nie mam pojęcia jak obecnie się one kształtują, ale skoro teraz Canon 5D kosztuje tyle, co 4 lata temu Ist D, to oznacza, że jednak cena wytworzenia leci w dół. Jak będzie za kolejne 4 lata?

Choroba wie. Wszystko zalezy od rynku, a ten jest i bedzie zdominowany glownie przez najtansze modele, nie ma co sie oszukiwac, to wlasnie one nakrecaja sprzedaz firmom a nie topowe, czy nawet ze sredniej polki. I tutaj obawiam sie, ze coraz bardziej liczy sie cena a powolutku chyba wojna megapikseli zaczyna tracic swoj impet, wystarczy popatrzec na kompakty, gdzie coraz wiecej firm cofa sie do mniejszej ilosci MP dla lepszej jakosci obrazu. I niestety, dla popularyzacji cena musi przekroczyc pewna "magiczna" granice. W wypadku cyfranek to bylo 999$ i to byl przypadek z EOSem 300D. Tak wiec dopoki FF nie stanieje do tej granicy, to nie wroze mu zbyt duzej popularnosci, a nawet jesli ten moment nastapi za pare lat, to do tego czasu rynek bedzie mocno zapchany cyfrankami APS-C.... Oczywiscie na rynku semi-pro i zaawansowanych amatorow to ma szanse sie przyjac nawet gdyby kosztowalo te 4000 zl za korpus u nas.

Cytat
Pomijając już lepszą jakość obrazu, FF daje możliwość większej ilość MPxli, a tego nie przepuści żaden dział marketingu. Moim zdaniem FF zagości w każdym systemie (prócz Olka, co zrozumiałe) w topowych modelach. A z czasem - co oczywiste - będzie przenikał na coraz niższe półki.

Glowna przewaga FF sa sporo mniejsze szumy poki co. Nie wiadomo jeszcze czy da rade z FF uzywac stablizacji matrycy. Jesli nie to Sony i Pentax beda mialy najgorsze systemy pod FF, bo bez zadnej stabilizacji... :-|
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Nie wiadomo jeszcze czy da rade z FF uzywac stablizacji matrycy.
Być może dlatego przyszłością - docelową - DSLRów będzie właśnie crop 1.1. Osobiście wierzę w to, że mniejszy crop nadejdzie. Nie mam pojęcia, czy będzie to 1,1 czy FF. Ale jedno jest pewne. Zmiana formatu, to wymiana szklarni. A na to łasy jest każdy producent. Tak, jak miało to miejsce w naszym systemie z np. serią "F" -> "FA" tak będzie i z serią "DA" -> "??". Dojdą do tego zapewne szerokie kąty bezproblemowo współpracujące z cyfrą, ubrane zostanie to w jakąś papkę marketingową i klienci złapią się po raz kolejny, tak jak za chwile będą wymieniać szkła na te z SDMem.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niestety poki co moje dobrze poinformowane zrodla zwiazane bezposrednio z Sony wskazuja jednak na brak jakiegokolwiek cropa :-/ A co do szkiel DA, to poki co wyglada na to, ze wszystkie z wezszym katem maja pelne krycie klatki 35 mm, moze wiec to nie bedzie taka zla inwestycja, ale tutaj poczekalbym na raporty dotyczace winietowania w 60-250/4, 300/4 i 200/2.8.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
zrodla zwiazane bezposrednio z Sony wskazuja jednak na brak jakiegokolwiek cropa
Jestem mimo to przekonany, że mają rozwiązany problem z stabilizacji matrycy na pełnej klatce. Właśnie dlatego, że to Sony. Nie strzelaliby sobie w kolano.
Też mam nadzieje, że szkła DA będą kryły FF - zwłaszcza te nadchodzące szkła. Ale o tym przekonamy się już niedługo. Mam nadzieję, że niedługo...
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Michu napisał/a:
Eee tam, Noel, przesadasz. To ma swoje uzasadnienie. I żelazną argumentację.
Tylko na razie nie wiem jaką.


Pewnie chodzi o pieniądze. Łatwiej sprzedać aparat który obsłuży każdy a nie tylko wtajemniczony. A jak komuś wstyd kupić coś co ma programy tematyczne to przecież nie musi - nie obowiązek.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Jestem mimo to przekonany, że mają rozwiązany problem z stabilizacji matrycy na pełnej klatce. Właśnie dlatego, że to Sony. Nie strzelaliby sobie w kolano.

Oby. Zobaczymy, Sony ma pokazac wlasie ten model bez cropa w 2008, czyli na podobnego Pentaxa moznaby liczyc pewnie nie wczesniej jak w 2009 roku.

Cytat
Też mam nadzieje, że szkła DA będą kryły FF - zwłaszcza te nadchodzące szkła. Ale o tym przekonamy się już niedługo. Mam nadzieję, że niedługo...

DA 40 i 70 dzialaja w/g raportow raczej bez problemow, reszte - wkrotce sie pewnie przekonamy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach