mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Oki. Dzięki. Wprawdzie jeszcze nie wiem gdzie mogłabym coś takiego urządzić. Werandę mamy niestety niezadaszoną. Ale podoba mi się idea :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Werandę mamy niestety niezadaszoną.

To w takim razie nie jest weranda.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mygosia napisał/a:
Oki. Dzięki. Wprawdzie jeszcze nie wiem gdzie mogłabym coś takiego urządzić. Werandę mamy niestety niezadaszoną. Ale podoba mi się idea :-D


Proponuje w toalecie :P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Witam posiadaczkę Oliego 4000 zoom.
Tak się składa,że też mam tego kompakcika.
Gdyby nie koszmarnie długi rozruch to nawet dziś ten aparat jest w stanie zrobić dobre zdjęcie.Pełny manual,świetny do nauki focenia.
W swoim czasie parametry techniczne też miał imponujące.
99 % zdjęć w mojej galerii na onephoto jest zrobionych tym aparatem :

http://onephoto.net/info.php3?id=298499

Co do Twoich zdjęć są bardzo fajne.Szczególnie 1 i 5.

Gdzie można zobaczyć ich większą ilość?

Pozdrawiam Marek
 
aimsouth  Dołączyła: 24 Maj 2007
Dziękuję Wam za porady odnośnie ostrzenia manualnego. Cheshirecat75, owszem można próbować ostrzenia na oko, ale na tak małej powierzchni jaką jest wizjer często mam wrażenie, że obraz już dawno jest ostry, a potwierdzenia jak nie było, tak nie ma... Już parę razy się przejechałam na próbach zrobienia zdjęć, które mnie w wizjerze wydawały się ostre [oczywiście bez tego magicznego symbolu na dole], a po przegraniu na komputera, nadawały się jedynie do kosza. Dlatego osobiście staram się z reguły ufać elektronice, choć różnie z tym bywa ;-)

Przy okazji, dzięki za uznanie dla moich eksperymentów :-D Cieszę się, że komuś się spodobały. Inni na stronę nie zaglądają, bo to tragedia nie strona ;-) Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie mam czasu na to, by ją dopracować, a nie wszędzie śmiga tak, jak bym sobie tego życzyła...

Ijonie, na 14-ce jest naturalny wschód słońca, ciut wzmocniony obróbką.

Pemiganie, normalnie żem purpurowa :oops: Dziękuję najpiękniej jak umiem, za tyle miłych słów w moim kierunku :-)
Co do korepetycji, to bardzo chętnie, o każdej porze dnia i nocy ;-) Jeśli wybierasz się na zlot Pentaxian nad morze w sierpniu, to Wrocław masz po drodze, wystarczy lekko zboczyć na lewo :lol:
Twoje drugie zdjęcie jest de best, fantastyczny pomysł :-D Może go wykorzystam ;-)

Markus, zgadzam się co do Oliego, mam tego kompakta do tej pory i poza wolnym rozruchem nigdy na niego nie narzekałam. Zdjęcia robi naprawdę ładne (oczywiście mowa o ISO 100, gdyż powyżej już nie jest tak różowo) i jest godny polecenia dla każdego początkującego amatora.
Obejrzałam Twoją stronę na OPh i niektóre naprawdę bardzo przypadły mi do gustu, a zwłaszcza wszystkie IRenki :-)
Większą ilość zdjęć można zobaczyć na stronce, którą podałam w pierwszym poście: http://aimsouth.yoyo.pl
Z czasem będzie ich tam więcej, niech no tylko wyskrobię więcej czasu na aktualizacje...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
aimsouth, zabawy z cyfrą też zaczynałem z C4000 i od czasu jak się doczytałem jak włączyć RAW-y to robiłem tylko w RAW-ach. Olka mam do dziś i służy mi za aparat roboczy.
 
aimsouth  Dołączyła: 24 Maj 2007
Plwk, naczytałam się wcześniej o tej możliwości włączenia RAWów w Olku, ale jakoś nigdy nie zdecydowałam się na ten krok z obawy o życie kompakta ;-) Choć nie raz i nie dwa RAW pewnie uratowałby niejedno zdjęcie skopane przez źle ustawiony WB... Teraz jednak powoli dojrzewam do sprzedania go, jako że leży bezużytecznie w kącie... A jakiś nowy obiektywik zawsze się przyda, zwłaszcza osiemdziesiątka, bo bardzo brakuje mi tej ogniskowej... ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Za C4000 to osiemdziesiątki nie kupisz. :-)
 
aimsouth  Dołączyła: 24 Maj 2007
Dlaczego nie? Jupitery 9 schodzą poniżej 200zł, a można je upolować czasem poniżej 100zł ;-) Pisząc osiemdziesiątki nie miałam na myśli konkretnie tej ogniskowej, ale coś w granicach. Zresztą jeśli będę sprzedawać Oliego, to razem z całym zestawem, tulejką, filtrami, ładowarką z aku i dwoma kartami 128, więc troszku tego się zbierze :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach