komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Żaba napisał/a:
Jak tam wygląda sprawa z używaniem innych szkieł niż Sony i z innym bagnetem wiem, że są przejściówki, ale czy przejściówki z bagnetu alfa przenoszą również AF?


Jest kilka wersji przejsciowki, z tego przynajmnije 2 z autofocusem LA-EA2 i LA-EA4. AF przez przejsciowke dziala tak samo szybko jak z lustrzanka.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Żaba napisał/a:
Swoją drogą nie ma na forum nikogo kto miałby doświadczenia z bezlusterkowcami Sony? Jak tam wygląda sprawa z używaniem innych szkieł niż Sony i z innym bagnetem wiem, że są przejściówki, ale czy przejściówki z bagnetu alfa przenoszą również AF?
Miałem kiedyś w ręku adapter LA-EA1 z NEX-5 i SAL50/1.8 - K200D z FA50/1.4 był dużo szybszy :mrgreen: EA1 działa tylko ze szkłami z wbudowanym silnikiem.
Jeśli chcesz mieć sensowny AF przy podpięciu szkieł A do NEXow, musisz zrobić z bezlusterka lustrzankę i kupić adapter z przepuszczalnym lustrem, np. wspomniany wyżej LA-EA2. Koszt ok 1400zł.
Metabones robi różne ciekawe adaptery, np. przenoszący AF z części szkieł Canona (1600zł).
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jest tez taki pod szkła Contaxa G.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Tyle że NEX z adapterem i szkłem juz nie będzie kieszonkowy... rownie dobrze może brać K-01 ;-)

[ Dodano: 2014-06-04, 13:50 ]
Żaba, jak już kupisz to E-M10 :mrgreen: to wstrzymaj się z updatem softu, koledze przestało Fifirifi działać i chyba cos tam jeszcze skasztanili, nie wiem co ale klnąc wysyłał na serwis... Być może przypadek
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Żaba napisał/a:
bawiłem się w złym świetle k5IIs i było super


Tak przekornie :
K 5 IIs + DA 21. Małe,lekkie, dobre choć nie kieszonkowe. ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kupilem Q, male i kieszonkowe .... od kilku tygodni nie mogę go znaleźć ;-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziura w kieszeni była za duża?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Autentycznie nie mogę go znaleźć. Zgubić raczej nie powinienem. Mam nadzieje ze znajdzie sie przy przemeblowywaniu które planuje w najblizszych kilku tygodniach
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jak na ten moment to rozważam trzy aparaty i dwa (daw i pół) systemy:

Olek om10
Pansonic GX7
Sony A6000

Jak na złość w popularnej sieci 0% w krakowskich lokalach maja tylko A6000
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Olki są w Fotojokerach (przynajmniej u nas). Macałem EM-5 i EM-1, później pojawił się też EM-10.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
GX7 ma fajną opcje wyłączenia dźwięku migawki. Nie wiem dokładnie jak to sie odbywa, chyba przechodzi sie na migawkę elektroniczna ale jest po prostu cisza w momencie naciskania spustu. Tak miał kiedyś ustawione jeden przeznaczony do macania w B&Hu.
Do tego czas 1/8000 i ISO 125 tez są nie do pogardzenia w przypadku m43.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
16-50PZ do NEXów da się używać... :)
 

mirr  Dołączył: 20 Kwi 2007
kilka miesięcy też stanąłem przed dylematem jaki bezlusterkowiec. Faworytem był sony nex ze swoją rewelacyjną matrycą, cóż z tego, skoro dobrych szkieł nie uświadczysz. Myślałem o olku ale nie pasowała mi mniejsza matryca i przelicznik x2. W końcu padło na samsunga nx 1100 i bardzo dobre i tanie stałki.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Olki są w Fotojokerach (przynajmniej u nas).
W Rzeszówku FJ jest zaopatrzony słabo, za to pozytywnie mnie zaskoczył sklepik AB Foto. Tylu modeli Pentaksa w jednym miejscu nigdy wcześniej nie widziałem; K30, K50, K5II, K3 i nawet Q7. Do tego Fuji z serii X, u nas zupełnie nie dostępne w innych sklepach (chyba ze 4 różne), Olympusy, Panasoniki, najwięcej oczywiście sprzętu od Nikona. Zupełny brak Canona i Sony, związany raczej z przedstawicielstwem żółtego koncernu. W każdym razie powinni dysponować GX7 i OM-D różniastymi, by można było spokojnie podotykać.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Żabciu - mam od 1,5 roku NEXa.

Teraz kupiłabym to samo. Duża matryca robi różnicę. Ostatnio na wyjeździe miałam 16/2,8 [kocham to szkło] - 80% zdjęć i Super Takumara 50/1,4 podpiętą przez przejściówkę :-)

Aparat tak naprawdę pokazuje to co umie w średnioch i niefajnych warunkach oświetleniowych. Wada - brak wizjera, ale na moto nie znajdę nic innego, równie małego :-) W tej cenie.

Aaa - i pokręcona guzikologia. Ale zaczynams ię przyzwyczajać ;-)
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Żaba napisał/a:
Jak na złość w popularnej sieci 0% w krakowskich lokalach maja tylko A6000
w Bonarce w abfoto też znajdziesz EM10 i GX7 ;-) oj słabo szukałeś ;-)

[ Dodano: 2014-06-04, 21:04 ]
mygosia, ale poza wspomnianym naleśniczkiem to w Sony posucha, szkoda bo system zapowiadał się od czasów NEX6 swietnie... w m4/3 genialne 25/1.8, 45/1.8, kit 14-42 EZ wielkością naleśniczka, dla szerokich kadrów 12/2 albo 14/2.5 od Pasikonika, uniwersalne 17/2.8... Nie wspominając o peakingu i adapterach chińczyków na wszystko co składa sie ze szkła i metalu
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Re: Mały lekki (rodzinny) aparat
Żaba napisał/a:
Wstępnie mowa była o Olku OM10, nie powiem niezły, choć jeżeli chodzi o wysokie iso chyba nie najlepszy.


W kwestii szumu olków OM-D. Zrobiłem w niedzielę serię na ISO 800/1600/3200/6400/12800/25600 z ciekawości, która czułość jest na wyrost. W moim przekonaniu jeśli chodzi o szum, czułość 3200 jest całkowicie akceptowalna nawet dla wydruków w formacie A4 (przyciętym do olympusowskiego kadru 28x21 cm). A czułość 6400 powinna się sprawdzić zupełnie przyzwoicie w wydrukach A6, a nawet A5. Wyższe czułości niż ISO 6400 są już na tyle słabe, że raczej bym nic z nich nie drukował (dramatyczne przebarwienia).

Zamieszczone niżej cropy są wycięte z RAW-ów wywołanym na automatycznych ustawieniach (OM-D EM-5). Zero odszumiania, obróbki, podbijania kontrastu, ratowania przepałów itp.
P.S. Pierwsza fota została zrobiona z ręki na 1/6 s. :mrgreen:

Cały kadr:



Pierwsza seria cropów:

ISO 800



ISO 1600



ISO 3200



ISO 6400



ISO 12800


ISO 25600



I druga seria cropów:

ISO 800


ISO 1600


ISO 3200


ISO 6400


ISO 12800


ISO 25600


[ Dodano: 2014-06-04, 22:21 ]
mygosia napisał/a:
Duża matryca robi różnicę.
Czy w tym NEX-ie ISO 6400 jest tak samo używalne, jak w Olku ISO 3200?

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Benek, w czym te rawy wołałeś?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dołączonym do aparatu Olympus Viewer 2.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Coraz bardziej podoba mi się GX7, jedyne chyba co muszę sprawdzić to naocznie przekonać się jak działa EVF w tym aparacie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach