mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Czy w tym NEX-ie ISO 6400 jest tak samo używalne, jak w Olku ISO 3200?


Tak.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Który to NEX?
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Benek napisał/a:
Który to NEX?


Praktycznie każdy, łącznie od najstarszych 3/5, w nowszych modelach jest coraz lepiej.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
5N

Tylko wiesz, Benku.

Ja nie uzywam wysokiego ISO do onanizowania się, ani nie szukam miodu w tyłku, tylko po prostu robię zdjęcia.

Dla mnie ten aparacik, to minimum wysiłku - maksimum efektu. Czyli coś na czym mi zależy. I uważam, że zdjęcia w kiepskich warunkach są ok.
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
mygosia napisał/a:

Ja nie uzywam wysokiego ISO do onanizowania się, ani nie szukam miodu w tyłku, tylko po prostu robię zdjęcia.


To dziś jest główne kryterium wyboru aparatu, który ma lepsze ISO3200 ten jest najlepszym aparatem!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
Ja nie uzywam wysokiego ISO do onanizowania się, ani nie szukam miodu w tyłku
Klnę się, że nigdy by mi to nie przyszło do głowy.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
hehe, to ja z własnego doświadczenia - poleciłbym Nikona V1, ale już są lepsze sprzęty.

Na dzień dzisiejszy (no, raczej za jakiś czas, jak już się pojawi) Sony RX100 mk3
Matryca 1-calowa, szkło z zakresem 24-70 1,8-2,8 i wszystko w tym temacie.

Jeśli naprawdę chcesz poręczny sprzęt do zabrania wszędzie, to po cholerę Ci wymienne szkła? Gdybym miał taki obiektyw do N1 jak to Sony, to i tak bym go nigdy nie zdejmował :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ależ mygosia, no co Ty?

Swoją drogą rozmawiałem z kumplem który używa E-M5 i w jego, przyznać muszę, wyważonej opinii jednak mankamentem olka jest mniejsza matryca a tym samym większa GO. Patrząc na ceny to Olek + kit to mniej więcej to samo co A6000 + kit, więc jest nad czym dumać. Jak na razie to wychodzi mi że olek/panas ma dostęp do lepszej szklarni a Sony lepszą matrycę. Wszystkie maja bardzo dobry AF - co cieszy. Ergo dumam dalej.

[ Dodano: 2014-06-05, 10:36 ]
l_uka pełna zgoda, ja tak na prawdę większość zdjęć i tak robię w zakresie 28-100mm, choć nie powiem chciałbym mieć na co dzień dostęp do 24mm. Jest parę fajnych kompaktów choćby Sony czy Canon, ale matryca 1 cal oznacza wielką GO, a to mi się nie podoba.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Każdemu według potrzeb. Dla mnie duża GO nie jest problemem, bo fotografuję zazwyczaj architekturę i krajobrazy. Tutaj duża GO jest w sumie zaletą, bo żeby było ostro w całym kadrze można przymknąć o to jedno EV mniej.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Żaba, jesteś w tej dobrej sytuacji że do rodzinnej reporterki cokolwiek pomiędzy A6000, i OMD EM-10 kupisz będziesz zadowolony ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Moim zdaniem dzisiejszy popularny sprzęt foto przerasta potrzeby większości fotoamatorów, dlatego nieprawdą jest że aparat X, system Y nas ograniczają, albo że Q ogranicza bardziej niż P. Wybór pomiędzy aparatem X i Y lub systemem Z i Q to w dużej mierze decyzja motywowana kompletnie niewymiernymi, emocjonalnymi, subiektywnymi przyczynami.

Ja tam lubię małe i żelazne, dlatego wybrałem E-M5 i NX200. :mrgreen:

 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Żaba napisał/a:

Swoją drogą rozmawiałem z kumplem który używa E-M5 i w jego, przyznać muszę, wyważonej opinii jednak mankamentem olka jest mniejsza matryca a tym samym większa GO. Patrząc na ceny to Olek + kit to mniej więcej to samo co A6000 + kit, więc jest nad czym dumać. Jak na razie to wychodzi mi że olek/panas ma dostęp do lepszej szklarni a Sony lepszą matrycę. Wszystkie maja bardzo dobry AF - co cieszy. Ergo dumam dalej.


A jest jakis powod dla ktorego odrzucasz NXa? Matryca APS-C, osiagi gdzies miedzy Okiem a Sony, szkla dobre i tanie. Za 3500zl mozna miec NX300 + 16-50 f2-f2.8 + kit 18-55mm ktora to kombinacja zniszczy Sony czy Olka jakoscia obrazu. Oczywiscie mozna nie miec zaufania do marki, ale moim zdaniem jest to bezkonkurencyjna kombinacja w swoim przedziale cenowym.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
komisarz_ryba napisał/a:
ktora to kombinacja zniszczy Sony czy Olka
Jakby jeszcze trzonek miała, to zupełnie niszczy ( prawie jak młotek) Wymiary -81 x 97 mm, Waga-622 g tylko sam 16-50. przypomnę tytuł wątku " Mały lekki..."
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Żaba napisał/a:
Jak na razie to wychodzi mi że olek/panas ma dostęp do lepszej szklarni a Sony lepszą matrycę.
Główna przewaga większej matrycy w najnowszym a6000 sprowadza się do możliwości ustawienia ISO100, której olek nie ma. Wyżej jest lepiej o jakieś 1/2EV w szumach i tyle samo w dynamice...
Z drugiej strony, Olek ma bardzo dobrą stabilizacje z każdym szkłem - bardzo fajna sprawa.

No tak - NX300 plus klocek 16-50. Definicja zgrabnego zestawu :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Proponuję jako mały, lekki, zgrabny rodzinny zestaw na niezobowiązujące wycieczki NX300 z portretóweczką NX85 oraz zoomikiem NX 16-50 / 2-2.8. Zmieści się to wszystko do niedużej walizki, którą można pchać przed sobą w małej, poręcznej taczce.

 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Każdy z tych obiektywów jest większy i cięższy od aparatu, w dodatku fatalnie się z takim obiektywem fotografuje "na zombie", kadrując na ekranie (bo wizjera nie ma). Świetnie więc spełnia warunki: "mały, lekki, wygodny, spacerowy".
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Dada napisał/a:
komisarz_ryba napisał/a:
ktora to kombinacja zniszczy Sony czy Olka
Jakby jeszcze trzonek miała, to zupełnie niszczy ( prawie jak młotek) Wymiary -81 x 97 mm, Waga-622 g tylko sam 16-50. przypomnę tytuł wątku " Mały lekki..."


Wygodnie jest dobierac sobie informacje z wypowiedzi, prawda?

Jak zaba chce lekki obiektyw to ma 18-55mm w zestawie i w cenie ktora podalem.

Jak chce jasny zoom to tez ma go w cenie. trudno, zeby obiektyw o takich parametrach byl lekki. ale i tak wazy ponizej 1kg z aparatem.

A jak nie chce zoomu to za te 2000zl ktore trzeba wyda cna zoom ma:
- 30mm F2 za 500zl - waga 85g, wysokosc 22mm
- 45mm 1.8 za 600zl - waga 115g
- i do wybory - nalesnik 16mm, fisheye nalesnik 10mm, nalesnik 20mm

A moze maly zoom 20-50mm? 119g i bardzo dobry optycznie.

A moze zoom 16-50 3.5-5.6? Juz zaczla sie pojawiac, na allegro poszlo kilka nowych egzamplazy w granicach 700zl. Optycznie zaowiada sie bardzo dobrze.


Samsung ma najlepsyz zestaw dobreych optycznie nalesnikow. Co jest zreszta dziwne, bo niby u4/3 ma byc takie male...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no mówiłem przecież, że sony
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
wizjer, ma być wizjer, dlatego tez odpada olek Pen E-PL5 czy samsung nx300, co do
komisarz_ryba napisał/a:
kombinacja zniszczy Sony czy Olka
zdecydowanie przychylam się do opinii Dady

Poza tym jak w spawie jakości jesteśmy to wystarczy że kupię K5IIs lub K3 i już, tylko, że moim celem jest redukcja masy i gabarytu. W mojej prywatnej opini to jedyny powód by myśleć o bezlustrze. Jak waga zbliżona to zdecydowanie wolę Pentaxa.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Zreszta, zaba nie jest do konca zdecydowany czy chce cos malego i jak male to ma byc. Jak rozwaza podpinanie obiektywow z Alphy to nie widze powodu, dla ktorego nie rozwazac 16-50 od Samsunga, zwlaszcza jako drugi obiektyw.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach