Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
komisarz_ryba samsung nie ma korpusu który by mi pasował. NX30 jest paskudny i kropka nx300 nie ma wizjera. Są obiektywy tylko body brak.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Żaba napisał/a:
wizjer, ma być wizjer, dlatego tez odpada olek Pen E-PL5 czy samsung nx300, co do
komisarz_ryba napisał/a:
kombinacja zniszczy Sony czy Olka
zdecydowanie przychylam się do opinii Dady

Poza tym jak w spawie jakości jesteśmy to wystarczy że kupię K5IIs lub K3 i już, tylko, że moim celem jest redukcja masy i gabarytu. W mojej prywatnej opini to jedyny powód by myśleć o bezlustrze. Jak waga zbliżona to zdecydowanie wolę Pentaxa.


OK, to skad pytanie o podpinanie szkiel sony przez przejsciowke?

Co do wizjera to rozumiem motywacje.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
l_uka i ma wizjer tylko matryca za mała

[ Dodano: 2014-06-05, 13:06 ]
komisarz_ryba napisał/a:
OK, to skad pytanie o podpinanie szkiel sony przez przejsciowke?
skoro kupuję sprzęt chcę wiedzieć jakie są możliwości, proste? Mały mobilny, spacerowy nie kłóci mi się wcale z posiadaniem możliwości podpięcia czegoś większego. Nie planuję dwóch systemów tylko jeden, a w ramach potrzeb można raz bardziej kompaktowo raz mniej. Tyle w temacie. Do samsunga nic nie mam, podoba mi się ich oferta szkieł i to bardzo tylko jak już pisałem body brak.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Żaba napisał/a:
komisarz_ryba samsung nie ma korpusu który by mi pasował. NX30 jest paskudny i kropka nx300 nie ma wizjera. Są obiektywy tylko body brak.


OK. Mi NX30 tez jakos sie specjalnie nie podoba, ale korpus swoja fukcje spelnia a szkla sa dla mnie wazniejsze.

W twoim wypadku wybor nie jest latwy, bo niestety nie ma idealnego systemu z dobrymi szkalmi, z dobrym body, z duza matryca i przystepnymi cenami. Jestem ciekawy na co sie ostatecznie zdecydujesz.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Żaba, Moim zdaniem optyka Samsunga poza małością, przyzwoitą jakością i taniością, nie wnosi nic więcej. Też brałem go pod uwagę na początku szukania czegoś bez lustra. Po przejrzeniu naprawdę wielu zdjęć w sieci, miałem cały czas odczucie że w tym obrazku nie ma jaja.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
wuzet napisał/a:
Żaba, Moim zdaniem optyka Samsunga poza małością, przyzwoitą jakością i taniością, nie wnosi nic więcej. Też brałem go pod uwagę na początku szukania czegoś bez lustra. Po przejrzeniu naprawdę wielu zdjęć w sieci, miałem cały czas odczucie że w tym obrazku nie ma jaja.
Syndrom Skody. Gdyby identycznie obiektywy wyszły ze stajni - dajmy na to Olympusa, czy Fuji - pewnie miałyby jaja. Prawda? :-D
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
wuzet napisał/a:
Żaba, Moim zdaniem optyka Samsunga poza małością, przyzwoitą jakością i taniością, nie wnosi nic więcej. Też brałem go pod uwagę na początku szukania czegoś bez lustra. Po przejrzeniu naprawdę wielu zdjęć w sieci, miałem cały czas odczucie że w tym obrazku nie ma jaja.


Maly dobry i tani to za malo. Musi miec jaja. No teraz padl koronny argument... W sumie jako facet wole uzywac optyki ktora nie posiada jaj, bo glupio mi by bylo chwytac za obiektyw. Ale sa rozne preferencje i jak widac niektorym tych jaj brakuje.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Benek, nie, uwierz mi że naprawde mocno sie zastanawiałem nad Samsungiem. Już gdzie indziej to pisałem, że to jest ocena optyki bardzo indywidualna. To co mnie sie podoba w optyce, nie musi sie podobać Tobie. Mam swoje preferencje co do tego jaki efekt chce mieć na zdjęciach i nie każda optyka mi to da.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
wuzet napisał/a:
optyka Samsunga poza małością, przyzwoitą jakością i taniością, nie wnosi nic więcej
no jak na mój gust to w zupełności wystarczy.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Samsung już dawno zdecydował, że wypuszcza dwa rodzaje puszek - małe, kompaktopodobne bez wizjera oraz duże, lustrzankopodobne z wizjerem.

Nie poszedł - z sobie znanych powodów - tą ścieżką co Panasonic, albo Sony, które wypuściły kompaktopodobne aparaty z wizjerem (GX7, NEX-6). Nie zdecydował się także na kompromis przyjęty przez Olka, który umożliwia do kompaktopodobnych aparatów doczepiać wizjery.

Bywa. :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Nie planuję dwóch systemów tylko jeden, a w ramach potrzeb można raz bardziej kompaktowo raz mniej.

system ma się jeden - Pentax :evilsmile:
Dodatkowy bezlusterkowiec ma być mały, lekki, rodzinny (dla każdego). Wydaje mi się, że oznacza to również, że z czegoś musisz zrezygnować - no nie oszukujmy się, że będzie Ci się chciało utrzymywać dodatkową szklarnię do bezlusterkowców.

Poza tym, sytuacja jest na tyle dynamiczna, że nie warto przywiązywać się szklarnią do jakiejś marki. Takie jest moje podejście.
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
Kilka tygodni temu sprawiłem sobie NEX5 (nie było jeszcze A6000, dzisiaj pewnie bym dołożył do niego).
Jestem bardzo zadowolony.
Miał być mały i poręczny żeby nie zajmował dużo miejsca na moto i nie urywał głowy w spacerach po górach i taki jest, zarówno z kitem 16-50 czy stałkami 16/2,8 i 20/2,8 wszystkie o rozmiarach naleśnikowych.
Miał być dobry automat do pstrykania pamiątek z podróży i zdjęć rodzinnych i tak jest.
To co potrafi ten aparat na automacie czasem przyprawia mnie o opad szczęki.
Do tych zastosowań w zupełności mi wystarcza.
Podobno obiektywy są słabe i drogie, ja się nie znam i mnie te co są wystarczają do robienia zdjęć rodzinnych, bo do tworzenia SZTUKI to się kupuje inne aparaty ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
I to jest słuszna postawa. Satysfakcja z własnego sprzętu. :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
A żeby tą satysfakcję utrzymać, trzeba ten sprzęt regularnie zmieniać ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
wuzet napisał/a:
A żeby tą satysfakcję utrzymać, trzeba ten sprzęt regularnie zmieniać ;-)
Genialne spostrzeżenie! Brawo. Naprawdę tak jest.... :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Tak szukam czytam i sprawdzam i ku mojemu zaskoczeniu system Fuji wcale na tle reszty grupy nie jest taki drogi :shock: a FUJI X-E2 jest piękny :oops:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A miałem właśnie Ci to napisać. :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A jest jakiś mały, naleśnikowy kit do tego Fuji? Chyba nie ma. To gdzie tu poręczność...

P.S. X-E2 ma już działający AF, czy dopiero w następny model wpakują działający autofokus? :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jak sądzę zestaw z FujiFilm XF 18-55/2.8-4 jest dość zgrabny korpus 350 g + 310 g szkło = mniej niż sam korpus K10d czyli jest nieźle, ale...


korpus + Fujifilm XF 18 mm f/2.0 = 466 g to już bardzo przyjemy zestaw.

Swoją drogą jest fajna oferta w e-fotojoker.pl

X-M1 2699 zł +1 zł za 18-55 2,8-4 lub
X-E1 3099 zł + 1 zł za 18/2.0

niestety z tego co czytałem af w X-E1 jest mocno taki sobie
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Żaba napisał/a:
niestety z tego co czytałem af w X-E1 jest mocno taki sobie

Ponoć z nowym softem już jest całkiem przyzwoicie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach