dan  Dołączył: 11 Sie 2006
asklop napisał/a:
nie jestem autorem ale mysle, ze dla samozadowolenia.

No ale ja wlasnie jestem ciekaw wnioskow, jakie mialby autor, gdyby dostal jednoznaczna odp. na swoje pytanie.

BTW - Asklop, ugryzlo Cie cos? :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan napisał/a:
BTW - Asklop, ugryzlo Cie cos?


a co, mam babel na czole? :mrgreen:

dan, sam jestem ciekawy po co to komu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
asklop napisał/a:
a co, mam babel na czole? :mrgreen:

Bąbla nie widze :-P Wiezy babel tez nie :mrgreen:

asklop napisał/a:
dan, sam jestem ciekawy po co to komu.

No to czekamy na wypowiedz autora 8-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan, no nie mam niestety dostepu do polskich znakow i stad czasem takie przeklamania.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
asklop napisał/a:
nie jestem autorem ale mysle, ze dla samozadowolenia

też mi się tak zdaje. Na imprezie też można zadać szyku japońskim sprzętem.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
l_uka napisał/a:
pentax ma jedna jedyna fabryke w japonii, wiec mysle sobie, ze cos tam jednak produkuja
W którymś wątku było, że tam produkuje się wyłącznie szkła z górnej półki. Popularne szkła w Wietnamie, a puszki w Wietnamie i na Filipinach. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W wykazie kadyszek wszędzie jako kraj produkcji wymienione są Filipiny http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=2571 .

 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
plwk, Chyba GX1 w Wietnamie. Nie wiem, jak kasetki.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
moja kasetka jest z filipin, natomiast szklo pentaxowe z wietnamu. Jak macalem w sklepie GX-a dyszke to byl tez z filipin.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
emigrant napisał/a:
l_uka napisał/a:
pentax ma jedna jedyna fabryke w japonii, wiec mysle sobie, ze cos tam jednak produkuja
W którymś wątku było, że tam produkuje się wyłącznie szkła z górnej półki. Popularne szkła w Wietnamie, a puszki w Wietnamie i na Filipinach. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.


Nie wiem jak jest dokładnie, ale wg napisu na body, na Filipinach odbywa się jedynie montaż puszek a nie ich produkcja. Przypuszczam że w Japonii ma miejsce produkcja niektórych firmowych elementów/podzespołów czy właśnie drogich szkieł. Część montowanych w aparatach elementów nie jest przecież produkcji Pentaxa (np matryca sony w k10d)... Poza tym Pentax to nie tylko fotografia.
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
byjek napisał/a:
moja kasetka jest z filipin, natomiast szklo pentaxowe z wietnamu. Jak macalem w sklepie GX-a dyszke to byl tez z filipin.


u mnie body z Filipin a kit z Wietnamu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak teraz jest, że miejscem produkcji jest miejsce montażu a podzespoły mogą być z całego świata. Montażysta decyduje czy części do montażu spełniają jego standardy jakościowe i montując części do kupy odpowiada za całość.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach