Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
plwk napisał/a:
U mnie wyświetla tak jak u wojtekk.


Tia, na komputerze jest ok.
Zestaw spoco - chociaż teraz dopiero widzę, że "spychają" GV-1, czyli wizjer dedykowany do 21mm. Moim zdaniem do "czystej" GR-ki ma on zastosowanie średnie, chyba że ktoś lubi szeeerokie pole widzenia z określoną ramką dla 28mm (wcale nie za dużą). Można z tego wysnuć wniosek, że Ricoh raczej nie będzie się chyba już bawił w dodatkowe adaptery szerokokątne, o tele nie mówiąc...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie mogę się tego GR doczekać, jutro dojedzie. W jego starszej wersji GRD IV lubiłem wszystko poza malutkim sensorem... Przetestuję paskudę solidnie na Edinburgh Fashion Festival za parę dni :)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Przetestuję paskudę solidnie na Edinburgh Fashion Festival za parę dni :)


Oj, to się Pan wystrzegaj mniej kontrastowych lokalizacji w pomieszczeniach - fotki z tego aparaciku wychodzą doskonałe, ale AF potrafi w takich przypadkach... mocno zirytować.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dzie tam panie, hyperfocal i jechane. Do takich ladnych fafarafa to bede mial OM-D z 50ka. Temu wszystko jedno, kontrast czy bez. :)
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Nie mam porównania jak działał AF przy FW innym niż 4.00 bo ten najnowszy wgrałem od razu, ale wczoraj z ciekawości sprawdzałem różnicę pomiędzy pracą AF w trybie Normalnym i Szybkim (bez lampki wspomagania za to w bardzo słabym świetle). Owa różnica jest absolutnie kolosalna jak na moje odczucia - oczywiście na korzyść trybu szybkiego.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Dzie tam panie, hyperfocal i jechane.


rajt - w sumie to tak ma być i do tego to ma być...

micopat napisał/a:
Owa różnica jest absolutnie kolosalna jak na moje odczucia - oczywiście na korzyść trybu szybkiego.


Potwierdzam. Właśnie wgrałem i jestem pod wrażeniem - aż nie wiem, po co zostawili tryb "normal". Cóż, trzeba się z tą aktualizacją bliżej zapoznać (ale tego błędu przysłony - cholera - nie poprawili ):
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A. Jakiego błędu przysłony?
B. Świetny jest. Jednak zastanawia mnie, jak działają efekty w trybie raw; aparat zapisuje pliki dng z miniaturami w trybie efektu, a przy imporcie do Bridge i tak wszystko robi się kolorowe. Czy ja jakiś dziwny jestem albo coś robię nie tak? Wiem, że mogę w jpeg, ale dziwi mnie, że w dng zapisuje wyraźnie informację o użytym efekcie (np. bw) a potem nie mogę się do tego dobrać. O co loto? :)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Co do B - tak do niedawna było ze wszystkimi aparatami - ,efekty' były/są zaszyte w RAWie jako dodatkowa informacja, którą wykorzystywała tylko dedykowana, dołączona przez producenta wołarka do RAWów. Ostatnio adobe pododawało obsługę tych efektów dla kilku popularnych producentów (jakoś niedawno trąbili o dodaniu odczytywania symulacji filmów w aparatach fuji).
A że Ricoh to nisza nisz... ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Hmm, w Silkypix też nie działa - a miniaturki dng jak były czarno-białe, tak są. Dziwne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach