Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
  SMC-K 105/2.8
Witam z rana ;-)

czy ktoś z Was miał do czynienia z obiektywem SMC-K 105/2.8? Zaznaczam, że nie chodzi mi o M100/2.8...

Opinie w sieci czytałem, ale chodzi mi o jakieś własne doświadczenia.

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Sam mam na niego ochote, jest na forum czlowiek, ktory GO ma... moze sie wypowie :-D A jakbym jeszcze dorwal K85/1,8.... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: SMC-K 105/2.8
Ten czlowiek to....ja....:) Mam i b sobie chwale, cudnie wykonany wczoraj ze Slavia nim focilismy kolo Wawelu nad Wisla z DS. A jak ktos nie wie gdzie Kraków jest to jest to taka miejscowosc kolo Wieliczki....:)

[ Dodano: 2006-06-02, 10:53 ]
Wykonanie na poziomie 135mm SMC K 135/2.5 zreszta chyba jak kazdy z tej serii. Super jest to ze w Pentaxie nawet z najtanszymi dlsr dziala pomiar swiatala i przez klawisz AEL jest to naprawde wygodne. A jak jezcze jest stabilizacja w puszcze z nimi to istny miod!
PS Spinner, ceny 85/1.8 sa dosc wysokie, trzyma cene. Nie mam 100mm M ale z tego co czytalkem to 105 duzo lepsza, tzn generalnie jakosc optyczna spadla sporo w wersjach M, z tego co wiem to wtedy Pentax cos z Zeissem kombinowali ale czy to prawda?Nie wiem ale faktem jest ze te same wersje K sa lepsze a wykonanie fantastyczne, dzis takie szkla sie kupuje, sadze ze nawet moga ceny pojsc w gore jak nawet do apoartu za 600$ sie je dopnie i jest pomiar , stabilizacja w DS TTL i chyba punktowy pomiar..
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: SMC-K 105/2.8
>Ten czlowiek to....ja....:) Mam i b sobie chwale, cudnie wykonany wczoraj ze Slavia nim
>focilismy kolo Wawelu nad Wisla z DS. A jak ktos nie wie gdzie Kraków jest to jest to taka
>miejscowosc kolo Wieliczki....:)
No pacztie, ziomal :-) :-) :-) no bo ja też Krakus
Jak dobrze pójdzie, to za ok. dwa tygodnie będzie już drugi K105/2.8 :-)


[dłuuugie ciach]
dzięki za opinie!!!

--
Pozdrawiam,
Paweł
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: SMC-K 105/2.8
Paweł Szkup napisał/a:
>Ten czlowiek to....ja....:) Mam i b sobie chwale, cudnie wykonany wczoraj ze Slavia nim
>focilismy kolo Wawelu nad Wisla z DS. A jak ktos nie wie gdzie Kraków jest to jest to taka
>miejscowosc kolo Wieliczki....:)
No pacztie, ziomal :-) :-) :-) no bo ja też Krakus
Jak dobrze pójdzie, to za ok. dwa tygodnie będzie już drugi K105/2.8 :-)


[dłuuugie ciach]
dzięki za opinie!!!

--
Pozdrawiam,
Paweł

Witaj
mialem wlasnie nawet pisac zes z Kr... a gdzie planujesz kupic?i za ile?
Alek
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: SMC-K 105/2.8
>mialem wlasnie nawet pisac zes z Kr... a gdzie planujesz kupic?i za ile?
Kupiłem na ebay'u, jak przyjdzie paczka to się pochwalę :mrgreen: O cenie wolę nie mówić... ;-)

--
Pozdrawiam,
Paweł
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: SMC-K 105/2.8
Paweł Szkup napisał/a:
>mialem wlasnie nawet pisac zes z Kr... a gdzie planujesz kupic?i za ile?
Kupiłem na ebay'u, jak przyjdzie paczka to się pochwalę :mrgreen: O cenie wolę nie mówić... ;-)

--
Pozdrawiam,
Paweł

W Niemczech?Napisz za ile.....:)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: SMC-K 105/2.8
> W Niemczech?Napisz za ile.....:)
wolę nie ;-) powiem tak: więcej niż średnia cena M100/2.8, ale K105/2.8 to już daaaawno nie widziałem...

kupiłem długo się nie zastanawiąjąc, bo trafiłem na aukcję godzinę przed jej końcem no i mnie poniosło :-D
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: SMC-K 105/2.8
Paweł Szkup napisał/a:
> W Niemczech?Napisz za ile.....:)
wolę nie ;-) powiem tak: więcej niż średnia cena M100/2.8, ale K105/2.8 to już daaaawno nie widziałem...

kupiłem długo się nie zastanawiąjąc, bo trafiłem na aukcję godzinę przed jej końcem no i mnie poniosło :-D

hmm A 100mm/2.8 widzialem kolo 100 euro o to napisz an priva! wiem ze w USA kolo 250 schodzily. nie ukrywam ze chcialbym wiedziec
Alek

[ Dodano: 2006-06-02, 11:39 ]
Paweł Szkup napisał/a:
> W Niemczech?Napisz za ile.....:)
wolę nie ;-) powiem tak: więcej niż średnia cena M100/2.8, ale K105/2.8 to już daaaawno nie widziałem...

kupiłem długo się nie zastanawiąjąc, bo trafiłem na aukcję godzinę przed jej końcem no i mnie poniosło :-D

Z USA czy z Niemiec?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: SMC-K 105/2.8
Muszę się pochwalić, godzinę temu odebrałem z poczty mojego K105/2.8. Jeeeeejku, ale to ładne szkiełko!!!! :-) :-) :-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: SMC-K 105/2.8
Paweł Szkup napisał/a:
Muszę się pochwalić, godzinę temu odebrałem z poczty mojego K105/2.8. Jeeeeejku, ale to ładne szkiełko!!!! :-) :-) :-)

Gratuluje wielu uwaza ze to najlepsze szklo w granicach 100mm " ever made by Pentax" zreszta raczej o wiele lepsze od wersji M czy A. ja nie narzekam...:) a sam napisz jak pieknie wykonany, jak L Canona, sam metal i szklo. no to macania na cala noc...jak ja dostalem
Alek
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
>Gratuluje wielu uwaza ze to najlepsze szklo w granicach 100mm " ever made by
>Pentax" zreszta raczej o wiele lepsze od wersji M czy A. ja nie narzekam...:)
Noo, dziękuję, mam nadzieję, że ja też nie będę narzekał :-D

>a sam napisz jak pieknie wykonany, jak L Canona,
L Canona? Co Ty mi tu z jakimiś badziewiami wyjeżdżasz??? ;-)

> sam metal i szklo. no to macania na cala noc...jak ja dostalem
Spoko, szkło już wymacane, w nocy będę spać by mieć siłę macać to jutro cały dzień ;-)

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
witam wszystkich. gratulacje dla ciebie Paweł za zakup tak fajnego szkiełka.
ale czy to przypadkiem nie była ta aukcja:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...item=7621118295

bo sam miałem ochote licytować, ale jak zauważyłem, że ktoś z Polski licytuje to postanowiłem nie przbijać ;-)

i tak trafiło do Polski :mrgreen:

narka
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
>witam wszystkich. gratulacje dla ciebie Paweł za zakup tak fajnego szkiełka.
>ale czy to przypadkiem nie była ta aukcja:
>http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=7621118295
>bo sam miałem ochote licytować, ale jak zauważyłem, że ktoś z Polski licytuje to ?
>postanowiłem nie przbijać ;-)
Nooo, to jest to, ale nie mów tego mojej żonie :lol:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
 
Paweł Szkup napisał/a:
Nooo, to jest to, ale nie mów tego mojej żonie


dobra, masz to u mnie - nic nie powiem , bede milczał jak.... :lol: :lol: :lol:

opisz wrażenia z uzytkowania tego super szkiełka
narka
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
myslalem ze kupiles w Niemczech....
cena dobra sadze w USA nie kupilbys taniej a gdzie koszt przesylki w zasadzei nie ma co nawet puszczac takieg szkla za mniej niz 700 czy 800zl
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam ten obiektyw, a wrazenia? Hm....wykonanie ok ale czy oddanie barw i kontrasty rzucaja na kolana? Jak komus sie nie spieszy prosze bardzo ja ostatnio tylko FA, ostatnio slepne... :)
 

jim  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja też taki chce!
pi.wa nie chcesz sprzedać? :mrgreen:
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moze tak
Wszystko jest kwestia ceny
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
asklop napisał/a:

opisz wrażenia z uzytkowania tego super szkiełka
narka


jak dotąd zrobiłem tylko testowego Ilforda PanF, by wiedzieć na co stać to szkiełko. Muszę powiedzieć, że jestem baaaardzo zadowolony (a jestem dosyć wymagający) :-) Na f4 jest bardzo ostry w środku, przysłonięcie do F5.6 wyostrza też brzegi i rogi (środek robi się CHOLERNIE ostry). Na f8 nie robiłem nic, bo po co :-D Szkło jest b. kontrastowe, ma ładny bokeh. Na wakacjach okaże się, jak się sprawdza przy slajdach... już nie mogę się doczekać!

--
Pozdrówka,
Paweł

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach