marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
  Hot/bad piksele - istDS
Witam

Niestety - w moim DS-ie pojawiły się 3 hotpiksele :cry: . Mam pytanie do użytkowników DS-a i DL-a - jak jest z tym u Was? Czy mieliście już taką nieprzyjemność? Muszę poszukać gwarancji, co po ostanich "porządkach" może być dość trudne...

Pozdrawiam
Marucha
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A czym to się objawia?
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam ponownie

zorzyk napisał/a:
A czym to się objawia?


Są to 3 białe piksele w tych samych miejscach na różnych fotkach. Ponadto sparwdzałem programikiem DeadPixelTest i wykrywawa dokładnie 3 "hoty", a biorąc pod uwagę współrzędne, jakie podaje, są to te same miejsca, co na fotkach. :cry:

Pozdrawiam
Marucha
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to współczuję.... Szczęśliwie nie zauważyłem czegoś takiego u siebie (ale za to mam paprocha na matrycy, który od f:8 jest widoczny na jasnym tle....)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To co wedlug apollo bylo z istD to przy hot pixelach wymieniali caly aparat.....
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Fafniak napisał/a:
To co wedlug apollo bylo z istD to przy hot pixelach wymieniali caly aparat.....


No to może poczekam trochę (gwarancja do października 2007), co by na coś nowszego wymienili :?: :mrgreen:
Swego czasu padł mi dysk w kompie, a jeszcze był na gwarancji - dostałem 2 razy większy, bo takich już nie produkowali... :-D


Pozdrawiam
Marucha
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja na tych wymianach to tak srednio wyszedlem....no chyba ze dadza mi w koncu istD z wymienionymi bebechami...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
marucha napisał/a:
No to może poczekam trochę (gwarancja do października 2007), co by na coś nowszego wymienili :?: :mrgreen:


Niegłupie, choć niemoralne... ;-) :mrgreen:
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam,

z ta wymiana to troche zalezy - na jakim ISO i przy jakich czasach sie pojawiaja. Jesli sa juz przy najkrotszych czasach i przy niskich czulosciach, to aparat powinien zostac wymieniony, tak przynajmniej bylo z moim DLem.

Pozdrawiam,
Jerz
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam ponownie

jerz napisał/a:
...Jesli sa juz przy najkrotszych czasach i przy niskich czulosciach, to aparat powinien zostac wymieniony, tak przynajmniej bylo z moim DLem.


Test robiłem przy ISO400 i 1/125 s - wieczorem zrobię jeszcze przy ISO 200 i 1/2000. Nie pamiętam jak to było w tych fotkach, na których pierwszy raz to zobaczyłem.

Pozdrawiam
Marucha
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a mozna wiedziec, po jakim czasie uzytkowania zaczynaja sie takie problemy? czy to raczej "na chybil trafil" sie przydarza??
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Witam ponownie

jerz napisał/a:
...Jesli sa juz przy najkrotszych czasach i przy niskich czulosciach, to aparat powinien zostac wymieniony, tak przynajmniej bylo z moim DLem.


Test robiłem przy ISO400 i 1/125 s - wieczorem zrobię jeszcze przy ISO 200 i 1/2000. Nie pamiętam jak to było w tych fotkach, na których pierwszy raz to zobaczyłem.

Pozdrawiam
Marucha


Moim zdaniem do wymiany.... chociaz mi najpierw marudzili, ze chca naprawiac. Podobniez znaczenie ma tez miejsce, w ktorym sa te piksele, ale szczegolow serwisant nie potrafil okreslic, wiec skonczylo sie szybko i bezbolesnie na nowym aparacie. O czasy pytalem tylko dlatego, ze przy dluzszych (np. 1s) bez wlaczonej redukcji szumow gorace piksele sa czyms, co trzeba pokochac ;)

Pozdrawiam,
Jerz
 
chemik  Dołączył: 30 Kwi 2006
No to u mnie wyszlo tak - wykorzystałem DeadPixelTest:
Kilka fotek TIFF (wywołane z rawa) przy czasach: 1/100, 1/10, 1, 5 i 15 sekund (ISO 200) , redukcja szumów wyłączona (w nawiasie podane dla włączonej) wyniki:
- dla 1/100s i 1/10s - hot: 1 (0), dead: 0
- dla 1 sekundy - hot: 21 (0), dead: 0
- dla 5 sekund - hot: 57 (0), dead: 0
- dla 15 sekund - hot: 100 (0), dead: 0

Pozdrawiam chemik
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
A nie można jakoś samemu zmapować tych pikseli? Jak miałem nikona 5700, to sam zrobiłem mapowanie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Olympusy mają standardowo mapowanie pikseli jako opcja w menu.
 
Gandalf
[Usunięty]
Re: Hot/bad piksele - istDS
marucha napisał/a:
Witam
... Czy mieliście już taką nieprzyjemność?


Przyjemności miałem wiele ;-) Ale wracając do tematu - miałem 2 dead pixel'e na swoim DS'ie (objawiały się ciemnymi punktami na każdym zdjęciu). Po oddaniu do serwisu Apollo i odczekaniu ok. 2 tygodni do moich rąk wrócił nowy sprzęt. Bez żadnych ale ... dlaczego ... itp. tekstów, dlatego jak na razie nie mam do nch zastrzeżeń ;-)
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
fajnie slyszec, bo tez mam jednego ;)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ciekawe czy dostaniesz deesa czy k100d za doplata ;]
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tez kilka chyba mam - ustawilem sobie w RSP przy wolaniu RAWow "Hot Pixel Supression" na 1 - i on mi je znika :-)
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
ciekawe czy dostaniesz deesa czy k100d za doplata ;]

wlasnie - lepiej poczekac do konca gwarancji, moze skoncza im sie DSy ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach