marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

l_uka napisał/a:
ciekawe czy dostaniesz deesa czy k100d za doplata ;]


Wolałbym K10D z dopłatą :mrgreen:

Pozdrawiam
Marucha

PS
Więcej hot pikseli na razie nie przybywa
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja ostatnio miałem 4 hot pixele na jednej klatce FP4+, na szczęście w Mamijce, a tam klatka duża, więc poradziłem sobie plamkując gotową odbitkę na barycie :mrgreen:

Boszszsz... makabra, kupuje człowiek to cyfrowe g*** za kupę kasy, wyskoczy mu jakiś syf na matrycy i jest ugotowany...

--
Z analogowym pozdrowieniem,
Paweł
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Paweł Szkup, - ty plesniak nie podskakuj :-P
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Paweł jestem z Tobą... jojcą na hotpixele, ale fotki to dzień w dzień plamkują z inszych inszości... a pixele 3 na 6milionów (lepiej niż w totku) to im wadzi ((((((((((((((((((((((-;
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
Paweł jestem z Tobą... jojcą na hotpixele, ale fotki to dzień w dzień plamkują z inszych inszości... a pixele 3 na 6milionów (lepiej niż w totku) to im wadzi ((((((((((((((((((((((-;


Niby lepiej, ale jak sie trafia za kazdym razem to duch sportowy szybko ginie ;)
 
rdm  Dołączył: 12 Gru 2006
Przyłączę się do wątku z prośbą o radę.
Jestem tu nowy, więc witam wszystkich serdecznie.
Kupiłem gx-1s i potrzebuję pilnej porady gdyż mogę go jeszcze wymienić na inny egzemplarz.
Na matrycy pojawiają się hot pixele już na iso200 i 0,5 sekundy. Jest ich kilka. Przy większych czułościach jest więcej. Proszę o informację czy to normalne i macie podobnie czy ja miałem pecha. Boję się, że gdy wymienię mogę trafić jeszcze gorzej jeżeli to taki standard w tym sprzęcie.

dzięki
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
rdm, - przy dluzszych czasach matryca CCD - ma gorace piksele......
wlacz redukcje szumu- przy dlugich czasach sie wlacza.... i bedzie po sprawie

hot pixelami zacznij sie martwic jak przy 1/30 1/500 beda.....to wtedy juz sa "na stale" :-P
acha - ja mam istD "zwariowanego" wiec moze inni tez cos ci napisza....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Witam wszystkich. Dwa dni temu stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem Samsunga GX-1S. Ze względu na pogodę pierwsze testy przeprowadziłem w warunkach domowych i tu zonk... Druga fotka i widzę niebieski piksel na czarnym tle. Ściągnąłem DeadPixelTest i jazda... Kolejny szok - na niektórych fotach deadpixele idą w setki, o hot pixelach nie wspomnę. Lekko się podłamałem (trzeba będzie kurierem wysłać nowy nabytek do serwisu) ale zrobiłem testy na fotkach z Nikona D40 (z Fotopolis) i jest to samo - program sypie dead i hotpixelami aż miło. Prawdopodobnie uznaje szum matrycy przy wyższych czułościach i czasach za wadliwy piksel. Dodatkowo wychodzi na to że to przypadłość Pentaxów i Samsungów - to fotka z K100D: http://www.dpreview.com/r...ht/IMGP1346.jpg
Dla uspokojenia zrobilem fotkę przy zalożonym dekielku w Bulb. I nic - ciemno, żadnych świecidełek :-D
W K100D pomaga włączenie odszumiania w aparacie, w Samsungu niestety nie eleiminuje to całkowicie problemu - trzeba odszumiać dodatkowo (np. w PS).
Kurczę na grillu... dwa dni go mam i takie stresy na początek :oops:
Ale test Chemika nie daje mi zasnąć spokojnie... czekam na dobra pogodę.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O, Enzo :-D bardzo gorąco witam!

BTW. ponad rok temu 2 razy przymierzałem się do Z1p od Ciebie, ale za każdym razem ktoś inny był szczęśliwym nabywcą.... a potem kupiłem DeSkę ;-)
 
rdm  Dołączył: 12 Gru 2006
Enzo napisał/a:
Dodatkowo wychodzi na to że to przypadłość Pentaxów i Samsungów


Niestety mogę to potwierdzić.
Do samsunga jak najbardziej NALEŻY mieć uprzedzenia. Swojego ostatecznie oddałem bo na hot pixele nawet odszumianie nie pomagało.
W K100 odszumianaie owszem pomaga lecz działa dopiero przy dłuższych czasach a hot pixele już przy 1/30 wychodzą. (Sprawdzałem kilka egzemplarzy jednego jak i drugiego.)
Jednym słowem totalna porażka. Zdecydowanie nie polecam.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
W K100 odszumianaie owszem pomaga lecz działa dopiero przy dłuższych czasach

no wlasnie chyba dziala przy wszystkich czasach - gdzies ktos mierzyl czasy zapisu na karte i z odszumianiem zawsze jest ciut dluzej (bo aparat wykonuje dodatkowa ekspozycje, z tym samym czasem).

Cytat
hot pixele już przy 1/30 wychodzą. (Sprawdzałem kilka egzemplarzy jednego jak i drugiego.)

jak sprawdziles? kiedys sprawdzilem na rawach i mi wyszlo, ze pol matrycy do wymiany... ;-]

Cytat
Jednym słowem totalna porażka. Zdecydowanie nie polecam.

google indeksuja, a Ty nawet nie podales co dokladnie zrobiles, czym i jak sprawdziles. ech :-(
 

piotr.tr  Dołączył: 24 Paź 2006
Witam,
Posiadam K100D i przy zdjęciu czarnego tła (czas 1/30 i 1/100 + odzszumianie) znalazłem dwa niebieskie punkty na fotografii. Czy jest to powod do złożenia reklamacji ?
Bardzo proszę o pomoc w powyższej sprawie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotr.tr, robiles to w jpg? widac to tylko przy podanych czasach?? Jak znalazles te punkty???? :shock:
 

piotr.tr  Dołączył: 24 Paź 2006
Zdjecia robione były w jpg. Są tro bardzo wyrażne dwa niebieskie punkty.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sprawdz to softem - na oko sie nie liczy ;]
 

piotr.tr  Dołączył: 24 Paź 2006
l_uka czy był byś w stanie podać mi link do strony z której mógł bym ściągnąc jakiś "przyjazny" program dzięki któremu mógł bym to sprawdzić?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
 

piotr.tr  Dołączył: 24 Paź 2006
Dzieji za link, ale nie bardzo umiem z niego korzystac.
Tzn. wrzucilem "czarne zdjęcia" o których wspominałem wcześniej, ale wyszło, że jest brak martwych i gorących pikseli.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zrób zdjęcia dekielka w rawach, przy czasach od 1/30 do 2 sekund, przekonwertuj do TIFa, załaduj do programu. Musi zadziałać, nie wierzę, że nie masz hotów - każdy ma :), to taki bonus dodawany do tanich matryc tłuczonych masowo.

U mnie w DSie sypnęło hotpixelami przy dłuższych czasach, ale to normalne. Deadpixli nie miałem.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
piotr.tr napisał/a:
est brak martwych i gorących pikseli.

tadam - problem z glowy :)

to co widzisz na zdjeciach jest pewnie jakims szumem albo przebarwieniem po przegieciu suwaczkow albo krzywej czy czym tam sie bawisz ;]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach