l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
przekonwertuj do TIFa

bez zadnej autokorekcji! bo jak Ci szum wyciagnie z czerni, to wyjdzie sieczka.
 

piotr.tr  Dołączył: 24 Paź 2006
ok dzieki
ale to juz zajęcie na jutro.
a tak na marginesie czy można zareklamować dwa martwe piksele na matrycy i czy reklamacja bedzie uznana?

[ Dodano: 2006-12-26, 18:06 ]
Zrobiłem zdjęcia dekielka w rawach i przekonwertowałem je do TIF-a. Dwa niebieskie punkty, które pojawiały się w jpegach znikneły. Niestety nie potrafie korzystać z programu, którego link przesłał Jarek Dabrowski. W programie nie pokazuje mi rzadnych hot oraz bed pikseli. Jesli ktoś potrafił by mi dać jakieś wskazówki jak korzystać z tego programu oraz co to za dwa niebieskie punkty ze zdjęć w jpeg byl bym bardzo wdzięczny.

[ Dodano: 2006-12-28, 22:40 ]
w jpegach te dwa punkty pojawiają się przy czułości 800 iso. Przy zdjęciach dekielka piksele są niebieskie. Na pozostałych ("zwykłych") zdjęciach są to jasne punkty z ciemniejszą otoczką.
 

UnclePete  Dołączył: 25 Lis 2006
mily napisał/a:
Cytat
ciekawe czy dostaniesz deesa czy k100d za doplata ;]

wlasnie - lepiej poczekac do konca gwarancji, moze skoncza im się DSy ;)


Chyba już się skończyły. Ponad rok temu pierwszy raz reklamowałem w Apollo hot piksele w DS-ie - dostałem nowy aparat z większą liczbą hotów. W listopadzie reklamowałem ponownie - aparat pojechał do Niemiec i po miesiącu wrócił z nową matrycą, która nadal ma hoty, ale mniej. (Przy okazji wgrali nowy zwalony firmware, który robił czarne RAWy). I teraz mam takie pytanie: czyżby w DS-ach nie dało się tych hotów po prostu zamapować? Z dyskusji na forum dpreview wynika, że serwisy w USA mapują...
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Sorry ale nie wiem czy zdjęcia dekielka przy testowaniu pixeli jest miarodajne,
skoro na matrycę nie pada światło to pixele się nie uaktywniają? - tak myślę.

U mnie na dekielku nie ma, a przy minimalnym oświetleniu jeden daje po oczach, że aż milo - nie, nie miło :-( i to skubaniec prawie na środku. w jpg***

Czy wymieniał ktoś w MM bez problemów, bo jeszcze nie minęło 7 dni a mówili że mam tyle na sprawdzenie sprzętu. a to jeszcze była wyprz. zaraz zadzwonię.

pozdro marcin

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cytat
(...)a to jeszcze była wyprz.

Hm, nie wszystkie slogany reklamowe nadają się do rozpowszechniania :-/
 

UnclePete  Dołączył: 25 Lis 2006
marcin711 napisał/a:
U mnie na dekielku nie ma, a przy minimalnym oświetleniu jeden daje po oczach, że aż milo - nie, nie miło :-( i to skubaniec prawie na środku. w jpg***


A czy przypadkiem nie robiłeś zdjęć dekielka przy czasach otwarcia migawki powyżej 1 s. i włączoną redukcją szumów? U mnie hoty są dobrze widoczne zarówno z założonym dekielkiem jak i bez.
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Uncle Pete napisz na jakich ustawieniach wyszły Ci te pixele robiąc z deklem, potestuję wieczorkiem i napiszę

pozdro
Marcin.

Zorzyk. Sorry up's - przepraszam.
po prostu lubię ten kabaret.
I liczę na dalszą współpracę.

Marcin.
 

UnclePete  Dołączył: 25 Lis 2006
marcin711 napisał/a:
Uncle Pete napisz na jakich ustawieniach wyszły Ci te pixele robiąc z deklem, potestuję wieczorkiem i napiszę


Na przykład tryb M, czas 1/30, przysłona rzecz jasna dowolna :)
 

dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
Ja w moim k100 mam jedną sztukę ślicznego dead pixela.
Postanowiłem, że się z tym faktem pogodzę i z czasem przyzwyczaję.
Już raz wymieniałem body ze względu na ff i przyznam szczerze, że ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę to znów focić przeklęte focus charty.
Dead pixel jest w kącie klatki i niech tam zostanie.
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
napisalem kiedys w asemblerze program do usuwania hot pixeli. (nawet sam sie uczy jak mu podacie fotke z dekielkiem) i jest mozliwosc zapisu profili itp.
Ma tylko jedną wadę: przyjmuje jedynie bitmapy 24-bitowe
jesli chcecie, to gdzies to wrzuce
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
chomik, wow! Chcemy, wrzuć :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Na pocieszenie dla wszystkich wkurzonych hotpikselami - Nikon D200:
http://optyczne.pl/index....st_ap=14&roz=6)
tadaaam :mrgreen:
A tak poważnie - bawiłem się przed chwilą w zdjęcia nocne w zimowej scenerii i też mi jeden hot wyskoczył. Przy ISO 200 było ok, przy 400 już się uaktywnił. Wystarczyło jednak fotkę w PSie otworzyć i zapisać jako jpg i już hota ni ma ;-) Mam jednak pytanie - można cosik takiego w GIMPie zrobić :?: Chodzi mi o usuwanie szumu bądź artefaktów jpgów. Bo mnie coś ostatnio w stronę Ubuntu ciągnie :lol:
 

chomik  Dołączył: 16 Sty 2007
  HOT PIXEL ELIMINATOR FOR YOU... FREE LICENCE ;)
Jak obiecałem, tak zamieszczam programik do eliminacji hot pixeli.
Uzywajcie na zdrowie. Nie odpowiadam za straty w mieniu, lub ludziach ;)

http://nieprzeplacaj.ovh.org
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jak obiecałem, tak zamieszczam programik do eliminacji hot pixeli.

Dżemkujem serdelecznie :-B
 
marcin711  Dołączył: 08 Sty 2007
Fajnie ale bitmapa nie pojawia misię w prawym okienku :-(

zrobiona z jpg w corelu 300 dpi 24 bit , poproszę o podpowiedź.
szablon wczytany choć nie wiem czy jest potwierdzenie.


Marcin
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Mam problem ze swoim GX-1S, otóż mam z 6 hot/bad pixeli :-x
W jpg nie widać ich tak mocno, choć po mocnym powiększeniu widać krzyżyki, natomiast po wywołaniu z RAW, albo na surowych RAWach widac je mocno. Niestety aparat już po gwarancji, czy jakiś program do wywoływania RAWów jakoś je może usunąć?

Pozdrawiam
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
Witam,

Odświeze troche temat, z czystej ciekawości zrobiłem test na obecność dead/hot pixeli w moim Samsungu GX-1S i wyniki mnie zszokowały:

30 s f8.0 Iso 200 - 64 hot piksele
2 s f8.0 Iso 200 - 8 pikseli
1 s f8.0 Iso 200 - 4 piksele
1/30 f8.0 Iso 200 - 0 pikseli

30 s f8.0 Iso 3200 - 101 hotów...

Aparat jest jeszcze 14 dni na gwarancji i chce go oddać do naprawy bo 64 hoty to jak dla mnie o wiele za dużo mimo czasu 30s.

Czy ktoś mógłby napisać na co można sie powoływać oddajać aparat do serwisu? Czy poprostu moge powiedziec ze jest od cholery hotów i zeby matryce wymienili?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
beribazoo napisał/a:
wyniki mnie zszokowały
Nie pamiętam, ale chyba miałem sporo więcej w swoim DSie. Na pewno przy długich czasach miałem powyżej 100.

Idź rób zdjęcia.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W swoim DS-ie nie sprawdzałem, na zdjęciach nie rzucają się w oczy, więc sprawdzać nie zamierzam. No, ale on już po gwarancji...
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
Jarek Dabrowski, uwazasz zeby go nie oddawac? Nie chcialbym aby kilka dni po gwarancji padła mi matryca.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach