matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
powalos napisał/a:
matkus, a o jakim "fi" potrzebujesz to popatrzę w moich zapasach, Raczej nie używam już UV. Pzdr.

tak, jak pisałem, 95mm :)


Co do polaryzacyjnych - mam 2 tanie filtry, oba tej samej "żadnej" firmy, o której nigdy nigdzie nie słyszałem. Jeden działa naprawdę fajnie, drugi ... W sumie, to nawet, jako dekielek nie za bardzo się sprawdza.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
rychu napisał/a:
miyako, jest tylko 2, może 3 producentów dobrych jakościowo filtrów i takich a Ali nie znajdziesz. Reszta to tylko namiastki. Tym bardziej polar - to dość "złożona" konstrukcja wymagająca dużej precyzji i materiałów. Kupisz tani filtr i zapewniam Cię po parokrotnym użyciu albo wyląduje pod obcasem w najlepszym wypadku będziesz mieć bardzo drogi dekiel.

Że tak powiem, popieram przedmówcę.
Zanim nauczyłem się, kilka razy sparzyłem się, że w niektórych dziedzinach fotografii, trzeba kupować dobre rzeczy (nie znaczy to, że drobie, ale często niestety tak jest). Dotyczy to między innym obiektywów i filtrów.
Kupowałem z uporem godnym lepszej sprawy filtry tanie. I wydałem więcej niż na dobre markowe. W końcu zainwestowałem raz w jakiś Marumi i... od tej pory nie robię eksperymentów z jakością. W bilansie wyjdzie taniej.
 
miyako  Dołączyła: 05 Kwi 2014
Napisałam: nie upieram się. Z doświadczenia z innych dziedzin wiem, że na aliexpres są nie tylko słabej jakości podróbki, ale też rzeczy całkiem niezłej jakości oraz rzeczy markowe, które bez cła, vatu i marży sklepu w PL wychodzą taniej - stąd się wzięło pytanie. W sumie z czystej ciekawości ;)

Ale się nie upieram.

Wyceluję w coś markowego. Tu, na miejscu ;)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
matkus napisał/a:
Czy ktoś kupował filtry tam?

Ja kupowalem zestaw filtrów Cokin. Sam oceń czy są warte kilkunastu złotych zamiast kilkuset, które zapłaciłbyś za oryginały - zdjęcia robione z nałożonymi filtrami (ale nie pytaj mnie którymi bo za cholerę sobie nie przypomnę, to zdjęcie z 2015 roku): http://galuszka.net.pl/2015/zachod-slonca/
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Może zainteresuje zainteresowanych. No cóż, potrzeba więcej kasy na premie.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/urzad-celny-w-lublinie-kontrola-przesylek-z-chin/05h840h
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
powalos, straszą, bo muszą. I mają nadzieję, że ktoś się przestraszy.
Po pierwsze do iluś tam euro nie musisz nic clić, wacić i takie tam.
Po drugie większe (droższe) przesyłki już dawno trafiały do Celnego, kumpel chyba 3 lata temu telefonu nie dostał.
Po trzecie, część dostawców już ma magazyny na terenie UE, a wtedy towar jest już zupełnie czysty. Ja dostawałem już przesyłki z Estonii, z Hiszpanii a Gearbest ma magazyn w Polsce.
Po czwarte, chcą raczej uderzyć w tych którzy handlują na lewo ale w dość dużej skali, nie wydaje mi się żeby liczyli, że zarobią na moim piórze i zegarku z 2$, no chyba że żony sukienka...
W sumie takie Aliexpress to taka jednak ruletka, teraz z większą stawką może być.

A co jeszcze kupowaliście i co polecacie z rzeczy około foto?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Arti, często kupowane są lampy błyskowe i chyba sprzęt do zdjęć studyjnych.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ja ostatnio kupiłem głowicę do statywu za niecałe 9$. Wyszło taniej i szybciej, niż szybkozłączka do benro BH-00 (49 złotych, ale chwilowo nieosiągalna) - paczka z Chin. Druga rzecz, kamerka Yi - dotarła z Niemiec, więc jakby nie ma tematu.

Arti napisał/a:
Po pierwsze do iluś tam euro nie musisz nic clić, wacić i takie tam.

Ale mogą dowalić watem i kosztami operacyjnymi, nawet za słodziaka po 5$ sztuka :-D
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Shanny i dwie małe manualne lampy kupowałem, było wszystko ok i bez dodatkowych kosztów.
Z chyba 5 osobnych zamówień u różnych sprzedających raz się zdarzyło że towar nie dotarł: etui na obiektywy, w sumie niewielka strata, jakieś 10 dolarów.
Niektóre przesyłki idą jakąś dziwną okrężną drogą - u mnie to wyglądało jakby sprzedający zbierał kontener drobnicy, wysyłał go do Malezji i tam wszystko dopiero było nadawane pocztą. Do Pl jechało 2 miesiące...
Natomiast China Post docierało 10-20 dni.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
To jest istny totolotek, zamawiam dość dużo, raczej drobnicy typu: żarówka, dioda, włącznik itp. Na alli często jest opcja wyboru skąd ma iść, z "chin" darmowa z UE z jakąś małą dopłatą, dopłacamy te 2$ i jest bez cła/podatku.
Natomiast to co idzie z "chin" w moim wypadku bywa z Chin, Malezji, Taiwanu, Indii itp.

Co do cła/vat.
Raz mi zatrzymali dwa małe statywy do lamp (cena chyba w okolicach 12$). Dostałem maila, by napisać co tam jest i za ile. Przesłałem zrzuty ekranu z zakupu z widocznym numerem wysyłki i przesyłka została puszczona bez żadnych dodatkowych opłat.
Tu się po prostu sprzedawca nie popisał, ba przeważnie na przesyłce jest jakiś opis i cena (oczywiście z sufitu) coś w rodzaju tools 2$.

Raz mi się zdarzyło coś podobnego co @fuen napisał, jakieś żarówki po 5$. O ile pamiętam coś tam musiałem za nie zapłacić (było ich parę sztuk, więc to chyb podeszło pod handel, ale nie wiem nie pamiętam już), w każdym bądz razie ta opłata byla mniejsza niż reszta kosztów, czyli wysyłka, pakowanie, i inne p***** jakie im (UC) się udało wymyślić.

PS
Po opłaceniu opcji smart (allegro), część rzeczy po prostu przestaje się opłacać kupować na Alli czy ebayu.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Do mnie z Chin leci strumień (90% to ebay, czasem gearbest, banggood, dx - z Alli chyba tylko raz, jakoś większość taniej na ebayu chyba). VAT chyba raz czy 2x dawno temu, ale paczka zdecydowanie przyciągała oko wagą i/albo gabarytem.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A możemy się dzielić linkami do sprawdzonych sprzedawców, tudzież sprzętu? Tego jest tam tyle, a czasem potrafią podrabiać samych siebie...

Ja mogę też polecić kamerki YI, z ich oficjalnego sklepu, chociaż...
kupiłem w sumie 4 Dasm Camy do samochodu i kurcze 2 były walnięte. Tzn obraz był nieostry kompletnie, jakby jakieś gluty na matrycy. Skończyło się sporem i po jakimś czasie zwrocie pawie całej kasy, ale kurcze bałem się zamówić następną. Za to YI Lite, rewelacja jak za te pieniądze.

Kupiłem też softboks do lampy na aparat, ale go jeszcze nie testowałem. :oops:
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Proszę bardzo, sklep Fotoland Store link
Kupowałem lampę Shanny, przyszła przesyłką lotniczą, rejestrowaną, dość szybko ok 10-14dni.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach