ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
espresso napisał/a:
x4rd napisał/a:
bokeh nie jest tutaj najlepszy
widziałeś 70-200 które w identycznych warunkach daje ładniejszy bokeh?
Ja widziałem. :-> Była to Minolta/Sony 70-200/2.8 SSM. Z tego co mi wiadomo to wersja Sony nadal jest produkowana. Niestety nie mają bagnetu K. :-P
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Frost napisał/a:
Podepnę się do tematu o Tamronie 70-200. Ktoś miał go i porównał z Pentaxem 200/2.8 ? Systemowy odpowiednik znacznie lżejszy, poręczniejszy pytanie tylko jak SDM versus Tamronowa wiertarka. Porównania z 70-200 Sigmy też mile widziane :)

200/2,8 to NIE JEST systemowy odpowiednik Tamrona 70-200/2,8. Jeśli nie wierzysz, to porównaj jakość obu na ogniskowych 70mm, 90mm, 135mm a zwłaszcza 150mm :-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Frost tutaj trzeba by było porównywać z systemowym 50-150/2.8

[ Dodano: 2014-12-27, 20:04 ]
espresso napisał/a:
x4rd napisał/a:
bokeh nie jest tutaj najlepszy
widziałeś 70-200 które w identycznych warunkach daje ładniejszy bokeh?


To było stwierdzenie wynikające z użytkowania. Inne szkła mnie mało obchodzą, to moim zdaniem najlepszy wybór w tym zakresie.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Apas napisał/a:
Frost napisał/a:
Podepnę się do tematu o Tamronie 70-200. Ktoś miał go i porównał z Pentaxem 200/2.8 ? Systemowy odpowiednik znacznie lżejszy, poręczniejszy pytanie tylko jak SDM versus Tamronowa wiertarka. Porównania z 70-200 Sigmy też mile widziane :)

200/2,8 to NIE JEST systemowy odpowiednik Tamrona 70-200/2,8. Jeśli nie wierzysz, to porównaj jakość obu na ogniskowych 70mm, 90mm, 135mm a zwłaszcza 150mm :-)


Potwierdzam ... na 150mm wyraźnie lepsza ....

Co do bokehu i jakości optyki:









Jak dla mnie wystarczający
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
Apas napisał/a:
Frost napisał/a:
Podepnę się do tematu o Tamronie 70-200. Ktoś miał go i porównał z Pentaxem 200/2.8 ? Systemowy odpowiednik znacznie lżejszy, poręczniejszy pytanie tylko jak SDM versus Tamronowa wiertarka. Porównania z 70-200 Sigmy też mile widziane :)

200/2,8 to NIE JEST systemowy odpowiednik Tamrona 70-200/2,8. Jeśli nie wierzysz, to porównaj jakość obu na ogniskowych 70mm, 90mm, 135mm a zwłaszcza 150mm :-)


Zapytałem o porównanie względem AFu - P 200/2.8 T 70-200/2.8 i S 70-200/2.8. Widać nie masz nic mądrego do napisania w tym temacie to musiałeś dla sportu chyba strofować co jest a co nie jest odpowiednikiem systemowym dla Tamrona. Zamiast podawać wiedzę bezużyteczną proponuję zacząć naukę czytania ze zrozumieniem.

Za sampelki (trzeci nieostry btw) dziękuję.
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
Frost w temacie AF to nie jest demon ale jeśli trafi to wyrywa z butów. Sigma jest szybsza i fajne pracuje pod światło. Często bywa niedoceniana za rzekomo słabsze 2.8 na długim. Ja byłem z niej zadowolony. Na długim końcu było moim zdaniem dobrze, na krótszym i w środku jest znakomita. Na pewno jest wykonana lepiej niż Tami i chyba trwalsza. Poza tym ma bardzo funkcjonalne mocowanie do statywu i porządny pokrowiec w zestawie. Nieźle współpracuje z TCx1.4

Oba szkła są bdb alternatywą bo w systemie Pentaxa nie mają godnych odpowiedników. Cokolwiek wybierzesz będziesz zadowolony z obrazka jeśli trafi. Do sportu polecam Sigmę bo szybsza.
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
akira napisał/a:
Frost w temacie AF to nie jest demon ale jeśli trafi to wyrywa z butów. Sigma jest szybsza i fajne pracuje pod światło. Często bywa niedoceniana za rzekomo słabsze 2.8 na długim. Ja byłem z niej zadowolony. Na długim końcu było moim zdaniem dobrze, na krótszym i w środku jest znakomita. Na pewno jest wykonana lepiej niż Tami i chyba trwalsza. Poza tym ma bardzo funkcjonalne mocowanie do statywu i porządny pokrowiec w zestawie. Nieźle współpracuje z TCx1.4

Oba szkła są bdb alternatywą bo w systemie Pentaxa nie mają godnych odpowiedników. Cokolwiek wybierzesz będziesz zadowolony z obrazka jeśli trafi. Do sportu polecam Sigmę bo szybsza.


Sigma w sporcie faktycznie dominuje wśród foto których widzę, jednak to duże i ciężkie szkło (jeszcze cięższe niż Tamron) którym najlepiej się pracuje z monopodem. Przejrzałem testy SDMu i śrubokrętów
https://www.youtube.com/watch?v=GaiUk5YobXM i https://www.youtube.com/watch?v=K3hOiOpCYsA które mi w miarę naświetliły sytuację.
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
duża to jest np eLka 300/2.8. Zarówno Sigmy jak i Tamrony z zakresem 70-200 to mniejsze zabawki używane w sportowej reporterce. nie, można pracować nimi bez monopodu. z podparciem po prostu robi się stabilniej i wygodniej gdy zabawa trwa dłużej.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Podepnę się pod temat i zadam pytanko : Przy ogniskowej 200 z tym szkłem jaki czas udało się Wam uzyskać by obraz pozostał ostry i nieporuszony ? Chodzi mi oczywiście o zdjęcia z "ręki".
Mój korpus to K-3II .I dopiero od 1/200 jest "gwarancja ostrości "-powiedzmy tak 80% zdjęć.Przy 1/160 czasami się też uda mi zrobić nieporuszone ujęcie. Mówię oczywiście o sytuacji gdzie nie podpieram rąk.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
sergeant napisał/a:
dopiero od 1/200 jest "gwarancja ostrości "

Prawidłowo. Przy ogniskowej 30 mm ten czas wynosi 1/30s, przy 50mm - 1/50s, przy 100mm - 1/100, itd.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
A co ze stabilizacją ? Pozwala przecież wydłużyć czas naświetlania ?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
sergeant napisał/a:
A co ze stabilizacją ? Pozwala przecież wydłużyć czas naświetlania ?


Wraz ze wzrostem ogniskowej i zawężaniem się pola widzenia wszelkie ruchy i drgania wynikające z ruchu fotografującego będą mocniej odczuwalne. Oczywiście, SR będzie tutaj pomagać ale im dłużej tym gorzej. Dlatego fotografuje się przy pomocy monopodu lub statywu jeśli mamy szkła z dłuższymi ogniskowymi.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Nie przesadzacie trochę z tymi czasami? Owszem 1/200 przy 200mm to w miarę bezpieczny czas ale bez stabilizacji. Ze stabilizacją czasy rzędu 1/30 przy 180mm są do zrobienia (Nikkor 70-200/4 podobno VR 4EV). K-3II ma skuteczność SR 3,5EV czyli podobnie jak T150-600 a zrobienie nim zdjęcia przy 1/200 na 600mm nie jest jakimś wielkim wysiłkiem, 50% zdjęć z serii jest ok.
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
akira napisał/a:
Frost w temacie AF to nie jest demon ale jeśli trafi to wyrywa z butów. Sigma jest szybsza i fajne pracuje pod światło.

Jeśli Sigma pracuje fajnie pod światło to nie chcę wiedzieć jak robi to Tamron... :lol: Co do reszty Twojej wypowiedzi zgadzam się w całej rozciągłości. Sigma jest bardzo wyraźnie szybsza. To też zdyskwalifikowało u mnie Tamrona.
Ale pod światło pracuje fatalnie (Tamrona w tej kwestii nie miałem okazji przetestować). Słońce w kadrze w 90% przypadkach oznaczało paskudne artefakty na zdjęciach. I to nierzadko takie, że na 3/4 zdjęcia masz "mgiełkę", kontrastu ani pół. Nie ma porównania do żadnego szkła Pentaxa, jakie miałem, nawet Tamron 17-50 radził sobie lepiej.
Co nie zmienia faktu, że szkło jest świetne. A szybkość AF nie przynosi wstydu nawet w bezpośrednim zestawieniu z konkurencją :-)


Enzo napisał/a:
sergeant napisał/a:
dopiero od 1/200 jest "gwarancja ostrości "

Prawidłowo. Przy ogniskowej 30 mm ten czas wynosi 1/30s, przy 50mm - 1/50s, przy 100mm - 1/100, itd.

Tyle, że trzeba jeszcze cropa uwzględnić. Na aps-c masz zatem 1/300s dla 200mm.

schwefel napisał/a:
Nie przesadzacie trochę z tymi czasami? Owszem 1/200 przy 200mm to w miarę bezpieczny czas ale bez stabilizacji. Ze stabilizacją czasy rzędu 1/30 przy 180mm są do zrobienia (Nikkor 70-200/4 podobno VR 4EV). K-3II ma skuteczność SR 3,5EV czyli podobnie jak T150-600 a zrobienie nim zdjęcia przy 1/200 na 600mm nie jest jakimś wielkim wysiłkiem, 50% zdjęć z serii jest ok.


Dokładnie, stabilizacja robi swoje. Ostatnio strzelam trochę Tairem 3s (300/4.5) z konwerterem 2.0, podpiętym pod Olka OM-D E-M5II. Dla ekwiwalentu ogniskowej 1200mm czasem granicznym jest 1/250, przy takim jestem w stanie zrobić jeszcze nieporuszone zdjęcie. Niby olek ma stabilizację do 4,5ev, ale waga obiektywu robi swoje. Sigma też swoje waży. Trzeba mieć dobrą stabilizację w rękach ;-)
 

MiBac  Dołączył: 07 Lut 2010
Tak w temacie Tamrona 70-200 2.8 to wiecie w jakim sklepie można go znaleźć pod pentaxa? Wiele sklepów już przejrzałem i widzę wszędzie, że "chwilowo brak". To chwilowo może być już na wieczność tak coś czuję.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Ja jak szukałem swojego to tez nigdzie nie było. Znalazłem tylko w jednym sklepie fotonia.pl spróbuj tam jesli jeszcze nie sprawdzałeś.
 

MiBac  Dołączył: 07 Lut 2010
Tam też niestety nie ma... Tyle się naczytałem o tym obiektywie żeby upewnić się, że warto a jak się zdecydowałem to nie ma :P
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
To może Pentax-D 70-200 f2.8 ??
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja go niedawno kupiłem w fotoplus z Krakowa - polecam firmę.
TYlko że nie było to łatwe - tydzień wcześniej zamówiłem w firmie redcoon - ostrzegam przed nimi! Dzwoniłem 2 razy żeby się upewnić czy naprawdę mają go, potwierdzali. Na szczęście zamówiłem z płatnością przy odbiorze, w dniu odbioru dzwonię i pytam co z obiektywem a oni że nie mają w ogóle. I okazało się że w ogóle dają niemiecką gwarancję i jak się zepsuje to ślesz do Niemiec, pięknie. Napisałem im co o nich myślę

Zadzwoń do dystrybutora Tamrona Fototechniki, bardzo miła Pani powie kiedy i do jakiego sklepu sprowadzą w najbliższym czasie, w ten sposób udało mi się kupić, akurat wysyłali 2 sztuki do 2 sklepów. Mało go bardzo produkują i od razu schodzą.

A w fotoplusie dodawali jeszcze statyw Velbon Sherpa 4300 czy jakoś tak (wart ok 400 zł), może jeszcze mają tą promocję
Ogólnie obiektyw super, piękny obrazek, a af daje radę, z K-3 całkiem ładnie łąpie tyle że głośny
 

MiBac  Dołączył: 07 Lut 2010
Pentax-D 70-200 2.8f można by rozważyć gdyby nie ponad 3-krotnie wyższa cena od tamrona.

Dzięki FraZa za informacje. jak widać w Pentaxie to nie obiektyw chodzi za mną ale ja muszę za obiektywem chodzić :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach