ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
fanmario napisał/a:
Na CC nie musisz instalować chmury może działać na komputerze lokalnie.
Taaa, mam BOXa i "chmurę" musiałem zainstalować bo nie dało się ściągnąć aktualizacji. Na szczęście można wyłączyć CC w autostarcie i bez logowania działa. Nigdy nie miałem LR abonamentowego i nie wiem jak jest w nim jest z tym CC.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
LR6 mam i żadnej chmury.
Aktualizowałem wczoraj do 6.4 również bez chmury.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Lr to na dzień dzisiejszy zdecydowanie najlepsza wywoływarka RAW-ów, dlatego odpuściłem Corela na rzecz Adobe. Jednak bandycka moim zdaniem polityka Adobe spowodowała że Lr6 jest ostatnim produktem za który Adobe zapłaciłem. Lr zostanie ze mną a na reszcie zarobi Corel.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Boundary Warp jak możecie to sprawdźcie ale też tylko w wersji CC się prawdopodobnie pojawiła 6.4 jej nie ma.

Mam dwa kompy dużo pracowałem na stacjonarce ale teraz przerzuciłem się na lapka do którego podłączyłem monitor. I czy jest możliwość przerzucenia synchronizowania katalogów ustawień bo na lapku mam gołe foldery z rawami a na stacjonarce mam ich przeróbki.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
ZbyszekB napisał/a:
Inna sprawa to ta wstrętna "chmura". Zupełnie nie rozumiem dlaczego jakiś program ma sam decydować że będzie gromadził moje zdjęcia gdzieś na nieznanym mi serwerze wbrew mojej woli.

Ale w LR CC to chyba tylko licencja jest "chmurowa". Ta "chmurowość", porównując najprościej, jest chyba najbliższa modelowi płatności za licencje oprogramowania antywirusowego, do czego wszyscy przywykli... W LR CC zdjęcia i katalog są wciąż na dysku ofiary (znaczy użytkownika ;-) ), a nie gdzieś w sieci / chmurze. No i jeszcze raz się odniosę do tego, co pisałem - trochę się Adobe sam wpędził w mały nonsens - za $9.99 można mieć LR + PS ("plan dla fotografów" czy jakoś tak to nazwali), a sam LR CC w takiej licencji nie istnieje (przy takim liczeniu cen musiałby kosztować symbolicznie mało). A w ogóle istnieje samodzielny LR CC? A może jednak będzie jak dotąd - jeśli CC, to taki zestaw (LR+PS) w cenie zachęcającej, a jeśli ktoś chce tylko LR, to licencja typu "perpetual" jak teraz na 6.x. Możliwe, że ten człowiek z Adobe mówił prawdę o samodzielnej, zwykłej licencji na LR.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lr CC kosztuje 12,29€.
Lr +Ps w cenie 9,99$ to ukłon w stronę fotografów (np. Illustrator czy InDesign CC kosztuje 24,59€).
Mając konto Adobe, otrzymujemy 2GB na dane w chmurze.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Michu napisał/a:
Lr CC kosztuje 12,29€.
Lr +Ps w cenie 9,99$ to ukłon w stronę fotografów

No i tu jest problem z tymi licencjami i cenami...
Załóżmy, że jestem fotografem :-) Mogę więc wybrać Lr+Ps za $9,99 (u nas to chyba trochę drożej) lub mieć tylko Lr za jedyne 12,29€? :-| No chyba, że ta oferta Lr+Ps za 9,99 jest tymczasowa i potem będzie sporo drożej, a sam Lr zostanie na poziomie 12,29€. Rocznie daje to i tak ok. 600 zł, co w porównaniu z ceną upgrade wersji "zwykłej" jest kwotą znacznie wyższą. Czyli przejście na wersję CC użytkownika robiącego regularne "upgrady" wersji "zwykłej" wiązałoby się w dodatku ze sporym wzrostem ceny.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ceny w stosunku do zarobków zagranicznych (zachodnich) nie są wysokie. Poza tym, to pakiety nakierowane na zawodowców - większość moich znajomych zarabiających na zdjęciach/filmach nie kwestionuje ich wysokości.
Dla amatorów są wersje Elements.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Też nie uważam, że te ceny są jakoś specjalnie za wysokie. Mamy dość drogie hobby po prostu. ;-) Tyle tylko, że polityka licencyjna / cenowa dotycząca samego LR stoi w jakimś takim rozkroku. Zresztą nie tylko u nas zestawy Lr + PSE są dość popularne. W Adobe na pewno wiedzą, że Lr jest również bardzo popularny wśród amatorów... No, zobaczymy co z tego wyniknie. Takich domysłów nie brak również na zachodnich forach.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Istotą rozboju jest to że decydując się na abonament nie masz żadnej gwarancji że za rok zamiast płacić 9$ nie każą sobie płacić 30$. Przy wersji pudełkowej znasz swój ostateczny koszt korzystania z programu - przy CC niestety nie. Gdyby podpisując umowę określili że gwarantują niezmienność opłaty- ok .... wiem na co się decyduję.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
No właśnie. Tym bardziej ta oferta za 9,99 wydaje się tymczasowa, taka mała pułapka, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyższą (!) cenę samego Lr CC. Lr "pudełkowy" był / jest programem relatywnie tanim. Nawet w pierwszym zakupie, o niewielkiej cenie upgrade nie wspominając. Stąd też tak duże grono użytkowników nieprofesjonalnych. Myślę, że w Adobe dobrze wiedzą, że w masie użytkowników Lr jest o wiele więcej amatorów takich jak my, niż wśród użytkowników takiego np. "dużego" Photoshopa. No i ciekawe co z tym zrobią. ;-)

[ Dodano: 2016-03-16, 22:01 ]
No dobrze. My tu gadu gadu, a tymczasem Adobe wypuściło kolejną aktualizację: CC 2015.5 / 6.5 ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Słuchajcie, może ktoś mi doradzi - kupiłem LR 6 i chciałbym go zaktualizować do najnowszej wersji. Ściągnąłem aktualizację do Adobe Managera, jednakże tylko wyświetla mi się następnie aktualka do LR CC. Nie chcę mieć CC ze względu na kupno wersji BOX LR 6 - czy istnieje sposób instalacji aktualnienia do 6 bez zmiany na CC?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
ja przy swojej instalacji box-a stworzyłem konto na adobe wymagane przy instalacji zainstalowałem i normalnie aktualizuje, żadne CC nie chce mi się ładować ostatnia aktualizacja 6.5 zainstalowana. Chociaż miała poprawić panoramy a widzę że nawet pogorszyła bo nie chce scalać zdjęć a wcześniej te same zdjęcia łączyła. Funkcje dostępne w CC nie pojawiły się w wersji 6.5 myślę o BW czy doheze

Ja jedynie się zastanawiam czy logować się na telefonie do LRbo zainstalowany jest czy nie potraktuje mi jej jako trzecia instalka albo nie będzie chciał stworzyć CC
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
unbreakable napisał/a:
ja przy swojej instalacji box-a stworzyłem konto na adobe wymagane przy instalacji zainstalowałem i normalnie aktualizuje


Zrobiłem tak samo lecz mam aktualizację do LR CC, dziwne.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Lr 6 "pudełkowy" po instalacji można zaktualizować bezpośrednio z poziomu programu. Menu Help -> Updates... Wtedy (przynajmniej u mnie) Adobe Application Manager wykrywa nową wersję i instaluje 6.5. Jeżeli dobrze pamiętam, to pokazuje tylko, że jest to aktualizacja do wersji 6.5/CC czy jakoś tak.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Dzisiaj udało mi się zaktualizować Lr 6.0 do 6.4 poprzez ten link:

https://translate.googleu...i7D3jiVfV-DpqWw
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
DiMarco napisał/a:

Dzisiaj udało mi się zaktualizować Lr 6.0 do 6.4 poprzez ten link:


komtur napisał/a:
Lr 6 "pudełkowy" po instalacji można zaktualizować bezpośrednio z poziomu programu. Menu Help -> Updates... Wtedy (przynajmniej u mnie) Adobe Application Manager wykrywa nową wersję i instaluje 6.5. Jeżeli dobrze pamiętam, to pokazuje tylko, że jest to aktualizacja do wersji 6.5/CC czy jakoś tak.


Wielkie dzięki DiMarco za ten link! :-B komtur - właśnie ten problem miałem, że nie było widać LR 6.5 tylko od razu CC. Zasysam i zobaczymy jak się sprawa potoczy.
 

harys  Dołączył: 14 Wrz 2012
Mama zainstalowanego LR5, teraz kupiłem orginalną wersję pudełkową LR6, jak zainstalować żeby nie stracić katalogów i zdjęć?
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Ja przechodziłem z Lr3.6 na Lr 6.0, przeniosło mi "samo się" po zainstalowaniu Lr 6.0 (również box).
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
harys mi nawet po odinstalowaniu 5 i zainstalowaniu 6 wszystko było jak wcześniej. DiMarco link genialny - wszystko poszło ok!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach