Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wędrujący aparacik IV - zdążyć przed FF.
Cześć,

poprzednia edycja wędrującego aparaciku doczekała się szczęśliwego finału - pomyślałem, że może warto spróbować powtórzyć ten sukces. Nie ma to jak emocje towarzyszące poganianiu kolejnych osób, które postanowiły ukisić aparat ;-)

Teraz trafiła się wyjątkowa okazja, w momencie gdy PentaRicoh pokazał makietę FF i ogłosił, że na jesień (czy aby na pewno?) puszka FF trafi do sprzedaży. Proponuję ten bliżej nieokreślony termin pojawienia się tego aparatu na półkach sklepowych przyjąć jako czas przed którym będziemy chcieli oblecieć aparacikiem Polskę ;-)

Niech ten aparacik będzie zwiastunem swojego większego, młodszego brata.

Ja zacznę, ze swojej strony przekażę na cel zabawy kompakt FF (a jakże!) Pentaksa. Jeden z dwóch, które mam - sprawdzę w domu, który jest bardziej działający :mrgreen:

W tej edycji postarajmy się, by maksymalnie zmniejszyć czas wędrówki. Żeby się nie okazało, że jednak Pentax będzie pierwszy ze swoim dzieckiem.

Podobnie jak w poprzedniej edycji - kolejną osobę do robienia zdjęć wybieramy na bieżąco, nie ma wcześniejszych zapisów.

Tematem przewodnim zdjęć niech będzie coś ogólnie nawiązującego do: pośpiech, czas, oczekiwanie, wyścig, marnowanie czasu, opóźnienie... no co tam skojarzycie z upływającym w mniejszym bądź większym tempie czasem :-)

Wchodzicie w to? ;-)

----------------------------------------------------------------------------
1. Fenol

2. Ijon 01.03.2015

3. DeTe 09.03.2015
4. pawgra 12.03.2015

5. seawolf688 14.03.2015

6. bakulik 17.03.2015

7. Sebastian 20.03.2015

8. Aspius 25.03.2015

9. hitman1986 1.04.2015
10. dybon 27.04.2015

11. rychu 29.04.2015

12. Enzo 05.05.2015

13. triger 11.05.2015

14. Penteusz 20.05.2015

15. janek_wu 16.06.2015

16. dlugas1982 19.06.2015
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Z serca błogosławię.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dzięki za błogosławieństwo i przypięcie :-) tylko czekać na wysyp chętnych. Po cichu liczę przynajmniej na osoby z Jednego Aparatu - skoro i tak muszą regularnie fotografować... ;-)

Także zapytam oficjalnie, jorge.martinez, czy przyjmiesz ode mnie aparat, by zrobić zdjęcie i przesłać sprzęt dalej? :-D
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ja chętnie bym się wtrącił między Fenola a Jorgego - wymiana w Krakowie powinna być szybsza (przynajmniej w teorii :-) )
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ijon, ja problemu nie widzę - z Jorgem jeszcze nic nie ustaliłem, więc jeśli nie będzie miał nic przeciwko (bo już publicznie został wywołany pod tablicę), to mogę przekazać Tobie :-)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
To ja chętnie między Ijona a Jorgego bo z Krakowa do mnie jest bliżej niż do Warszawy :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mogę się zaopiekować tym cyklem pod kątem edytowania pierwszego postu monitorującego przebieg zabawy.

[ Dodano: 2015-02-23, 12:29 ]
Aparacik oczywiście chętnie przyjmę, gdy przyjdzie na mnie pora.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Mogę się zaopiekować tym cyklem pod kątem edytowania pierwszego postu monitorującego przebieg zabawy.


Czuj się jak u siebie ;-)

[ Dodano: 2015-02-23, 12:34 ]
To w takim razie ja przekażę Ijonowi, jeśli tylko potwierdzi PMkę ;-)
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
ja chętnie przyjmę aparacik w jakiejśtam kolejności ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Podobnież i ja .
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
piszę się na to i ja
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
pawgra, już nie mogę się doczekać zdjęcia kolejnego kaloryfera :evilsmile:
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
DeTe się zapisał to będzie kiszenie aparatu zgodnie z tradycją :evilsmile:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Poznajcie dzielnego śmiałka, któremu nie straszne ryzykowanie życiem i który pragnie podjąć się tego karkołomnego zadania:

Pentax PC35 AF-M, czyli inaczej, jak stoi na pudełku - Pentax Compact 35mm Auto Focus Motor.



Ten żądny przygód jegomość wyposażony jest w obiektyw 35mm F/2.8, ostrzący od 0,7m do nieskończoności. Aparat w swej dobroci sam troszczy się o ustawienie ostrości, jednocześnie informując użyszkodnika, gdy ten spojrzy w wizjer, co zechciał uwydatnić swym obiektywem (wskazówka ustawia się na piktogramie określającym mniej więcej zakres ostrości). Nasz dzielny malec, gdy jest bardzo ciemno, błyśnie radośnie w mrok - ale tylko gdy tego chcemy i jego lampę wysuniemy.

Jedyną bolączką, małym niedomaganiem jest brak przełącznika do samowyzwalacza - nic - pozostaną słitfocie z rączki ;-)

Aparat sprawdziłem najdokładniej jak mogłem - wygląda, że wszystko działa. Nawija i zwija film. Błyska. Otwiera migawkę. Zmienia czasy. Nic tylko zakładać film i robić zdjęcia.

Włożę nowe baterie (2xAA), ale jeśli zabawa długo potrwa, to nie gwarantuję, że ktoś ich zmienić nie będzie musiał ;-)

Dla wiadomości: aparat po zrobieniu zdjęcia sam się ustawia na następną klatkę. Trybu seryjnego nie ma, więc nikt rolki nie skończy, jak dłużej spust przytrzyma. Zdjęcie można zrobić dopiero po otwarciu zasuwy obiektywu, czyli po zwolnieniu czerwonej blokady z przodu aparatu.

Aparatem nigdy nie robiłem zdjęć - to będzie jego pierwsza rolka odkąd jest u mnie ;-)

To chyba tyle z ważnych informacji. Ostatnia osoba, gdy wykona 36 zdjęcie, odsyła aparat do mnie - ja zwinę rolkę i zaniosę do labu. Film zakładam kolorowy, C41 :-) szczegóły wkrótce, gdy go założę :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ja również chętnie się podłączę.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Skoro Tychy biorą to ja też poproszę. Może sobie doręczymy sprzęt osobiście a nie przez kur... iera.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
seawolf688 napisał/a:
DeTe się zapisał to będzie kiszenie aparatu zgodnie z tradycją :evilsmile:

Co DeTe, czemu DeTe??? Niech kisi kto chce!!!
:-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Fenol napisał/a:
poprzednia edycja wędrującego aparaciku doczekała się szczęśliwego finału


Bardzo proszę o przypomnienie. Dla mnie poprzednia (pierwsza) skończyła się publikacją fotek z zaginionym w niewyjaśnionych okolicznościach Kodakiem.

Enzo napisał/a:
Skoro Tychy biorą


Tychy nie biorą, Tychy wchodzą w to.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
rychu napisał/a:
Bardzo proszę o przypomnienie. Dla mnie poprzednia (pierwsza) skończyła się publikacją fotek z zaginionym w niewyjaśnionych okolicznościach Kodakiem.


Poprzednia, czyli III edycja, jest tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=38223

Na stronie 25. są zdjęcia :-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
I mój topór!
Tfu nie ta akcja.

Tzn. zgłaszam się, Łódź ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach