malezet  Dołączył: 30 Kwi 2010
unbreakable napisał/a:
A mógłby ktoś zrobić zdjęcia blaszek,
Ten grip chodzi mi po głowie i nie wiem czy nie za ryzykuje i po 10 go nie kupiec,
Męczy mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie polaczenie z body w swoim k200d mam gripa ale jak czasem przyjdzie do zrobienia zdjęcia to nie zareaguje lub nie wyostrzy a grip oryginalny,
Oczywiście nie ma co porównywać tych gripow tylko czy takie problemy dla mnie są gorsze niż parę zdjęć mniej


Nie wiem, na ile będzie pomocne...(click)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ja problem z blaszkami rozwiązałem za pomocą zamiany na oryginalny grip Pentaxa :)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Mnie przeraża że te blaszki są takie małe, ciężko będzie je dorobić. Jak kupiec grupa i się pobawie dam znać.

[ Dodano: 2015-07-07, 00:13 ]
Miał być grip a skończyło się na drukarce termosublimacyjnej i z kasy się wypompowałem na jakiś czas, ale wrócę do tematu, po zdjęciach zastanawia się czy nie przeszło by przełożenie jakiś z telefonu komórkowego np. z Nokii bo są bardzo małe. Zastanawia mnie jeszcze bolec 0 w body jego nie ma może na nim jest jakieś przebicie.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Okazało się, że na oryginalnym gripie można zrobić około 100 zdjęć po przeniesieniu wyczerpanej baterii z gripu do korpusu. Ale na zamienniku można było zrobić sporo więcej.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Czyli ?? Jest różnica pomiędzy oryginałem a zamiennikiem, warto kupować nowella czy szkoda kasy na allegro są po 279 zł darmowa wysyłał jak ktoś ma kupon to może jeszcze coś urwać z 20 zł
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Oryginał jest trochę lepiej wykonany, jak znowu będzie akumulatorek na wyczerpaniu, to sprawdzę jeszcze raz na ile zdjęć wystarczy.

Użytkownicy Newella mogą zrobić podobny test.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Grip Newella popsuł mi się po roku.
Niestety. Gdyż 3/4 zdjęć robię w pionie.
zepsuł się przycisk migawki, inne działają ale co z tego - nie pstryknę

jakość taka, że nie mam ochoty na następny zamiennik...
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
A na "fotozakupach" chwalą:
"Naszym zdaniem jest to najlepszy zamiennik oryginalnego gripa."

http://fotozakupy.pl/newe...k-5-ii-s/38253s
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
ja użytkuję jakiś kompletny noname z Chin i jest gitara... A wyglądem / strukturą nie różni się w zasadzie od body i jest bdb spasowany; ale jak wspomniałem nawet nie ma to to żadnej marki handlowej :)
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
W moim chińskim nonamie jeden z metalowych bolczyków utkwił w body (k-5). Później miałem problem, żeby go wyciągnąć bo prawie cały się schował. Widać to w lewej górnej części zdjęcia:
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Zamówienie poszło. Mam nadzieję że nie będę żałował. Najwyżej będzie służył jako uchwyt. Za jakiś czas podzielę się swoją opinią.
 
smeagol16  Dołączył: 29 Gru 2014
Jeśli chodzi o grip newella to fajnie by było jak byś zamieścił jakieś dobrej jakości foto z gripem założonym na body w celu porównania materiałów:)
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Moje testy powoli dobiegają końca i wychodzi na to, że przedwcześnie martwiłem się o zamiennik gripa/u. Jak już pisałem mam Newella i wychodzi na to, ze wszystko z nim w porządku, dokładne wyniki przedstawie jak skończę testy.
Nie wiem jak u innych, ale ja nie mam uszczelki pomiędzy body a gripem. Miejsce na uszczelkę jest :-)

smeagol16 napisał/a:
dobrej jakości foto z gripem

Czy są dobrej jakości to nie wiem, ale proszę bardzo :mrgreen: .












 
smeagol16  Dołączył: 29 Gru 2014
O to chodziło;) Wygląda jak oryginał, mimo że nie mam porównania. Na zdjęciach w sklepach gumy wyglądają na bardziej błyszczące ale tu widzę ze nie różnią się od body. Pomogłeś w decyzji zakupu
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Ja już mam, nie testowałem zużycia baterii, używam go bez baterii, nie mam zastrzeżeń do działania przycisków,
Według mnie ziarno, nakrapiane trochę różni się od body jest trochę rzadsze, jedynie do tego narazie mogę mieć uwagę, ale to mało ważne bo dużej różnicy nie ma,
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
pjak właściwie pokazałeś wszystko co trzeba - super!

Mam również tego Newella do K-3 i po kilku sesjach w różnych warunkach (jeszcze nie było deszczu, odpukać) chodzi bez zarzutu. Nie spodziewałem się niczego innego, zważywszy moje dobre doświadczenia z modelem pasującym do K-5.
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
Oficjalnie informuję:
Po kilku miesiącach testów i wykonaniu około 4 tysięcy zdjęć:
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości gripu firmy Newell
Kilka postów (dokładnie to tu) wcześniej pisałem o problemach z zasilaniem z baterii w gripie (wysysanie energii z baterii przez grip :-) ), być może była to wina fascynacją nowej zabawki (puszki) czego chyba każdy doświadczył.
Oczywiście k3 szybciej zużywa baterię niż poprzednia moja puszka (k10), ale raczej ma wiecej do roboty ;-)
Generalnie bez względu na umieszczenie baterii body/grip baterie padają w miarę jednakowo. 350-450 zdjęć na jednej baterii.
Jak dla mnie full amatora jest to w miarę wystarczający wynik.
ZbyszekB, Twój pomysł na przełożenie padniętej baterii z gripu do body przyniósł efekt w postaci kilku (do 10max) kolejnych zdjęć na tej samej baterii, a więc to raczej nie wina blaszek w gripie.
Napięcia na stykach gripu zawsze były identyczne z tymi mierzonymi na baterii bez względu na to czy bateria była naładowana, czy rozładowana.
Jednocześnie oświadczam, że nie jestem handlowcem firmy Newell, nie mam z nimi nic wspólnego (oczywiście poza używaniem ich produktu). :mrgreen:
Piszę o testach tylko na swoim komplecie (body+grip). :-D
Dziękuję za uwagę i poświęcony czas :-)
Na wszelkie pytania odpowiem w miarę możliwości.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
pjak nie wiem czy masz porównaniu do ich gripu do k-5 ale uważam, że ten, który oferują do 3 jest wykonany z lepszego tworzywa i lepiej spasowany.
 
pjak  Dołączył: 28 Kwi 2008
No niestety z gripem do "5" nie miałem nawet styczności.
Do k10 miałem też jakiś zamiennik chyba delty i jak juz pisalem wcześniej przez 7 lat zero problemów, "trzymał (i trzyma nadal) się kupy" bez problemów.
Ten newell też sprawia wrażenie solidnie wykonanego, ale jaka jest prawda czas pokaże.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Orientuje się ktoś, czy można używać w K 3 baterii tylko w gripie (zamienniku Newella) z pustą komorą w body?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach