acid  Dołączył: 20 Maj 2010
przesiadka.
Jak sobie radzicie z przenoszeniem bazy LR na inny komp i nowszą wersję LR.

dziękuje

"lajkonik"
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
kopiujemy bibliotekę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nic nie robię. To zaleta plików DNG. Wystarczy je tylko zaimportować.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
Eksportujesz metadate do plików na starym kompie (metadata-> save metadata to file). kopiujesz wszystkie pliki na nowego kompa i importujesz na nowym kompie- nie wiem czy to pomoże wyeksportować wszystkie zmiany lokalne typu spot removal, zmiany lokalne pędzlem albo gradienty.

[ Dodano: 2015-06-13, 09:16 ]
hitman1986 napisał/a:
kopiujemy bibliotekę.


jest coś takiego- opisz proces krok po kroku.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
jesli pliki i biblioteka sa na innym dysku niż systemowy, i nie będziesz go formatowac to nic nie musisz robić oprócz ponownej instalacji LR po postawieniu systemu na nogi. Jesli to bedzie wyższy LR to klikając na bibliotekę sam rozpozna, ze jest od starszej wersji i sobie stworzy po dwukrotnym kilku nowa bazę. Gdyby sie zdarzyło jednak, ze zarówno LR i biblioteka sa na systemowym i musisz je gdzieś przenieść to zrób to tak: przenieś wszystkie pliki foto za pomocą explorera LR na inny bezpieczny dysk. Bibliotekę zabezpiecz tez na innym dysku. Najlepiej jesli weźmiesz cała skopiujesz, ale ponieważ jest ona pełna maciupeńkich plików trwa to niezmiernie długo. Możesz przenieść po prostu sama bibliotekę. Reszta sama sie stworzy na podstawie biblioteki. Co moze Cię spotkać. Otóż jesli dysk na który powędrowały pliki foto bedzie miał inna literkę pod nowym systemem niz w starym to po otwarciu biblioteki moga stać sie dwie rzeczy. Pierwsza bardzo miła: biblioteka sama sie skapnie, ze zmieniła sie literka dysku i sama zmieni położenie plików. Druga sytuacja to taka , ze biblioteka nie bedzie widzieć fizycznie plików, bedą one miały wszystkie zapisane prace, ale ich nie bedzie mozna otworzyć. Wtedy ich podświetlenie staje sie inne, jak przy usuniętym folderze spod systemu. Objawia sie to tez tym, ze wyskakuje znak zapytania. Co zrobić? Klikasz prawym przyciskiem myszy na głównym katalogu który nie widzi fotografii, np ja mam latami pogrupowane foty i biblioteki, wiec u mnie to byłby np katalog 2012 w którym biblioteka widzi wszystkie z 2012 roku. No i do rzeczy: klikasz ppm i zaznaczasz opcje szukaj zgubionych folderów. Klikasz to i wskazujesz folder na dysku ktory ma inna literkę niz w starym systemie.

[ Dodano: 2015-06-13, 10:25 ]
Opis dotyczy jednego kompa i migracji systemowo softowej. Jesli chodzi o migracje miedzy komputerami to po prostu skopiuj na nowe dyski fotografie zachowując oryginalne nazewnictwo folderów i plików. Przenieś bibliotekę i odpal ja. Dalsze wskazówki już podałem powyzej co moze sie stać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach