Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
Ricoh GR III Cytuj

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Ciekawe... Znika wbudowana lampa, pojawia się stabilizacja.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Jeszcze ciekawsze, co nowego na tylnej ściance - albo czego ewentualnie ubyło na rzecz dotykowego LCD.
Aparat będzie malutki - między dzisiejszym GR a Canonem G9X, na którym miejsca na przyciski jest jak na lekarstwo.
https://camerasize.com/compare/#636,454

[ Dodano: 2018-09-25, 11:18 ]
pszczołowaty napisał/a:
Znika wbudowana lampa
A czy to jakaś duża strata? Stopka została.

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
Specyfikacja:
http://news.ricoh-imaging...0835.1537857602

Wolę jak jest wbudowana lampa - dla mnie to strata.
Natomiast funkcja crop'a przy 24-melonowej matrycy ma już duży sens.

Ryszard, dla mnie żadna, może ze dwa razy błysnąłem ;)

Szczerze mówiąc, ja odpuściłbym i stopkę... ;-)
W Canonku jej nie mam i to żadna strata. Oba moje flesze są 2..3 x większe od tego aparaciku. Ale by było połączenie :mrgreen:

[ Dodano: 2018-09-25, 11:56 ]
K20D + grip + 16-45 + Metz 48
albo...
G9X bez żadnych dodatków.
Oba lubię, chociaż za cholerę nie wiem, od czego uzależniam wybór, może od pogody...? :->

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
hmm a ta stopka w GR jest taka jak w lustrzankach?

może by pasowała lampa jakaś mini albo coś np od systemu Q? - tam chyba były jakieś takie miniaturki

Tomek B.  Dołączył: 07.01.2012

Mertz  Dołączył: 24.04.2006
pszczołowaty napisał/a:
Ciekawe... Znika wbudowana lampa, pojawia się stabilizacja.

W sumie czemu nie. Bardzo rzadko używałem, w zasadzie do pominięcia. Ciekawe czy osłona z GR będzie pasowała. Stopka musi być - gdzieś ten absurdalnie drogi wizjer wpiąć trzeba.
Gdzieś-ktoś-coś o cenach słyszał? Bo aparat zapowiadany jest na 2019, mój GR na ten moment się naprawia (i pytanie czy się naprawi... - swoje już przeszedł).

A swoją droga - fajnie przeczytać, że znalazł użytkowników i tutaj, i chociażby w okolicach Optycznych - co wynika z lektury komentarzy. Bo jak sobie przypomnę wiadra pomyj, jakie co-poniektórzy wylewali na GR tamże...

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Rozglądam się za czymś takim, do tej pory zerkałem na fuji z serii X100. Może być ciekawy sprzęt. Jednak jeśli to ma być hit Ricoha godny poważnych targów, to patrząc na nie przez pryzmat dokonań Fuji, czy też kontynuacji olewki bagnetu K przez Sigmę, to widzę ciemność...

espresso napisał/a:
Drogi espresso, od 11 lat kroczysz w tej ciemności... ;-)

[ Dodano: 2018-09-26, 10:39 ]
Bardziej poważnie, na tak zaawansowany i drogi sprzęt trzeba jeszcze mieć rynek zbytu. Myślisz, że wszyscy się od razu rzucą na te nowości i własnymi portfelami zagłosują na ich sukces?

[ Dodano: 2018-09-26, 10:42 ]
espresso napisał/a:
hit Ricoha godny poważnych targów
Na tle konkurencji to faktycznie słabo, zgoda. Więcej ludzi pójdzie do Pentarico na darmową kawę i krówki niż oglądać aparaty ;-)

bbartlomiej  Dołączył: 10.09.2007
Ryszard napisał/a:
Myślisz, że wszyscy się od razu rzucą na te nowości i własnymi portfelami zagłosują na ich sukces?
Ale Ci wszyscy dokładnie tak robią. Polska to nie jest obraz rynku USA czy Japonii czy nawet Europy Zachodniej.
Ja już dawna przestałem sie dziwić jaki sprzęt ludzie noszą na ulicach, zwłaszcza w miejscach turystycznych. Zwykle jest nowy i dobry.

Ryszard napisał/a:
na tak zaawansowany i drogi sprzęt trzeba jeszcze mieć rynek zbytu
Zdaje się iż dziś się nie urodzili i rozeznanie w temacie mają. Środki na rozwój jak widać też.

Zastanawiam się nad pewnego rodzaju "sprzedażowym pareto" - czy aby te sprzęty, które generują w naszym światku 80% poruszenia, nie przynoszą 20% kasy producentom. I vice-versa, 80% zarobku z marketowych cieniasów, kastratów i plasticzaków pomijanych milczeniem. I może właśnie tak ma być, żeby się kręciło?
Głośno myślę, niczego nie podważam ani nie kwestionuję. I dobrze życzę wszystkim C/F/N/P/S/S.

Mertz  Dołączył: 24.04.2006
espresso napisał/a:
Rozglądam się za czymś takim, do tej pory zerkałem na fuji z serii X100. Może być ciekawy sprzęt. Jednak jeśli to ma być hit Ricoha godny poważnych targów, to patrząc na nie przez pryzmat dokonań Fuji, czy też kontynuacji olewki bagnetu K przez Sigmę, to widzę ciemność...

No ale czemu? Bo nie ma zuma? Dlaczego ma być hitem? W ogóle nie rozpatrywałbym serii GR w jakimkolwiek związku z naszym (Waszym) systemem. To nie jest Pentax/Ricoh K-któryś tam, to nie jest kolejna rura kanalizacyjna z gwiazdką, tylko Ricoh GR, edycja cyfrowa bodajże 6. Sądzę, że nawet gdyby Ricoh pozbył się Pantax'a za czas jakiś, to i tak co te 2-3 lata wypuści kolejną GR-kę. Bo tak. Bo sporo ludzi wraca, czeka na nowszą wersję swojej ulubionej zabawki.

Ryszard napisał/a:
Bardziej poważnie, na tak zaawansowany i drogi sprzęt trzeba jeszcze mieć rynek zbytu. Myślisz, że wszyscy się od razu rzucą na te nowości i własnymi portfelami zagłosują na ich sukces?

Ciągną (i to z pewną regularnością) kupę lat, więc chyba się kręci. Mnie interesuje średnio co druga premiera, bo wtedy jest znaczna różnica jakościowa. I jak mi do końca padnie GR-ka, będę poważnie rozważał. Szczególnie, jeśli utrzymają jakieś realia cenowe.
Można by zapytać - czy Leica - absurdalnie droga w porównaniu ze średnim systemem lustrzanym - przynosi aż tak wielkie zyski?

Jest jeszcze jedne niuans, na który jak zwróciłem uwagę - jakość zdjęć. Jak ktoś co jakiś czas zmienia np. lustro na coraz lepsze, otrzymując coraz to doskonalszą matrycę, to fajnie by było, żeby zdjęcia z naszego super-kompaktu też za bardzo nie odstawały. Miałem taki moment, używając D700, że zdjęcia z GR'ki obrabiało mi się wyraźnie lepiej - co było trochę drażniące. Zmieniłem na K-3 i tutaj dystans utrzymywał się odpowiedni (nie był to oczywiście powód zmian).

foto  Dołączył: 03.05.2013
espresso a tak naprawdę czego Ci brakuje ?

foto napisał/a:
espresso a tak naprawdę czego Ci brakuje ?
marzy mi się kompakt do kieszeni (może być większa kieszeń) z matrycą aps-c. Gdyby tak miał sterowanie że smartphona, gibany ekranik i geotagowanie...
Acha i matryca klasy K5IIs lub lepsza.

foto  Dołączył: 03.05.2013
espresso dlatego K-5IIs sobie zostawiłem :mrgreen:

Uchylny ekranik zapewne pomógłby robić świetne zdjęcia na ulicy jeszcze bardziej dyskretnie, nie zapominajcie tak naprawdę do czego dedykowane jest to maleństwo, myślę, że sporo jest tych aparatów na forum a tak mało zdjęć z ulicy, fotografii humanistycznej, reportażu...

[ Dodano: 2018-09-26, 22:07 ]
A może po prostu właściciele robią tym dobre zdjęcia...i już, ale chętnie obejrzalbym ;)

Cytat
tak mało zdjęć z ulicy, fotografii humanistycznej, reportażu...

Takie lubię:
https://500px.com/photo/43387900
https://500px.com/photo/43292888
https://500px.com/photo/43389476

Fujika X20. Ale trochę małą matrycą mi była. Trudno pierwszy plan odseperować.
Pani w metrze stoi metr ode mnie i w oczy mi patrzy próbując mi sprzedać jakąś kolorową gazetę z okresu ZSRR...

Niegdyś dobrze do tego celu mi Minolta hi-Matic E służyła. Potem vojek z Heliarem15/4,5 . Na godnego cyfrowego następcę nie moge trafić.
Jak ktoś ma pomysły to bardzo proszę (byle nie Sony, bo ja tylko aparaty lubię).

Ps.
Ricoh GR III, obiektyw 28mm. Po co taki teleobiektyw? 24mm poproszę .
Może matryca od KP? To te 4mm z bólem serca bym darował.

Skocz do: